Šilutės sunkiaatlečių startas nuteikė optimistiškai

2023-03-16

Telšiuose kovo 3-4 dienomis vykusiose sunkiaatlečių tradicinėse Nepriklausomybės taurės ir Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) čempionate sėkmingai pasirodė Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai, iš viso iškovoję šešis apdovanojimus. Čempionų vardus pelnė Matas Gricius, Erikas Jančenkovas ir Lorenas Matevičius.

Žemaitijos sostinėje surengtos dvejos stambios sunkiosios atletikos mėgėjų varžybos. Kovo 3 dieną vyko tradicinis tarptautinis Nepriklausomybės taurės turnyras. Jėgas išbandė įvairių patirčių sportininkai, tarp kurių buvo nemažai debiutantų. Šilutės atstovų – 8. Pamariškiai savo trenerių nenuvylė. Debiutavęs lengvo svorio atletas Edgaras Juknius (iki 55 kg) užėmė trečią vietą. Rovimo veiksmu jis iškėlė 39 kg, stūmimo veiksmu – 50 kg. Dvikovės suma – 89 kg. Šią grupę sudarė 12 konkurentų. 1-2 vietas užėmė Karolis Surplys (Telšiai) ir Dovydas Gečas (Jurbarkas) dviem veiksmais iškėlę po 92 kg. E. Juknių jie aplenkė tik 3 kg. Mūsiškiui debiutas pavyko.

Tarp atletų, sveriančių iki 67 kg, nugalėjo šilutiškis Matas Gricius, išrovęs 60 kg, išstūmęs 80 kg. Dvikovės rezultatas – 140 kg. 2-3 vietas užėmė Tadas Lukoševičius (Jurbarkas) ir Vilius Britenkovas (Klaipėda). Pirmasis dviem veiksmais įveikė 125 kg, antrasis – 96 kg. Debiutavęs šilutiškis Matas Vaišys liko ketvirtas. Jo dvikovės rezultatas – 87 kg (37+50). Matas dar labai jaunas, bet perspektyvus sportininkas. Svorio kategorijoje iki 73 kg varžėsi 12 dalyvių. Šilutiškiai Mantas Li Čin Chai ir Ignas Saldauskas užėmė 4-5 vietas. Manto dvikovės suma – 151 kg (65+86), Igno – 142 (67+75). Pasirodyta sėkmingai. O tarp atletų sveriančių iki 81 kg tarpusavyje susikovė dėl čempiono titulo šilutiškiai Erikas Jančenkovas ir Gytis Kuturys. Nugalėjo Erikas, iškėlęs dviem veiksmais 180 kg (80+100). Gytis pelnė sidabro medalį. Jo dvikovės suma – 166 kg (73+93). Trečias liko Telšių atstovas Ąžuolas Šiurkus – 155 kg. Gytis aplenkė žemaitį turėdamas 11 kg rezervą. Šaunu! Palyginti neblogai pasirodė ir debiutavęs Mantas Kaveckas (svorio kategorija iki 89 kg) – užėmė septintą vietą. Dvikovės rezultatas – 145 kg (65+80). Stūmimo veiksmu Mantas iškėlė ir 90 kg, tačiau teisėjai neužskaitė rezultato įžiūrėję klaidą susvyravusiose alkūnėse.

Antrą varžybų dieną vyko Lietuvos jaunimo komandų čempionato finalinės varžybos. Dalyvavo 15 komandų. Pagal turimus reitingus kiekvienoje svorio kategorijoje kovojo šeši pajėgiausieji šalies sunkiaatlečiai. Šilutės sporto mokykla gali didžiuotis perspektyviausiųjų gretose turėjusi net 4 atstovus, tarp jų debiutantą, sunkiasvorį (iki 102 kg) Naglį Ramanauską (Žemaičių Naumiestis). Naglis į Telšius važiavo po ligos, savaitę nesitreniravęs, bet iš visų jėgų stengėsi padėti komandai. Jo dvikovės rezultatas – 145 kg (65+80). Užimta šešta vieta, pelnytas 21 taškas. Tie taškai padėjo Šilutei aplenkti Vilnių. Kitas naumiestiškis, lengvo svorio atletas  Darius Grauslys (iki 55 kg) šešetuko varžybose irgi liko šeštas. Dariaus pasirodymo suma – 108 kg (47+61). Pamario komandos triumfu tapo Loreno Matevičiaus (iki 81 kg) startas. Atkaklioje kovoje dėl pirmos vietos Lorenas nugalėjo vilnietį Daniel Macecovič. Po rovimo veiksmo pirmavo vilnietis iškėlęs 110 kg. Loreno atsakas kuklesnis – 105 kg. Kas taps čempionu lėmė stūmimo veiksmas. D. Macecovič įveikė 123 kg, L. Matevičius – 129 kg. D. Macecovič dvikovės suma – 233 kg, L. Matevičiaus – 234 kg. Lorenas pelnė pirmos vietos diplomą ir aukso medalį. Trečias liko Laimonas Ustinovas (Vilnius) – 208 kg. Šio svorio atletų atrankos varžybose dalyvavo net 27 sportininkai.

Tarp pačių sunkiausių jaunuolių (iki 102 kg) užtikrintai nugalėjo Europos čempionato bronzinis prizininkas iš Klaipėdos Neilas Gineikis, dviem veiksmais surinkęs 285 kg (130+155). Jam niekas neprilygo. Tačiau ir šilutiškiai turi kuo pasigirti: neseniai besitreniruojantis Rimgaudas Augylius produktyviai išnaudojo visus 6 bandymus ir sugebėjo pakilti į antrą vietą. Jo dvikovės rezultatas – 205 kg (95+110). Sveikiname! Trečią vietą užėmė Klaudijus Steckis (Telšiai) – 198 kg (90+108). Komandų ginčą laimėjo Telšių rinktinė – 245 taškai, 2-3 vietas užėmė Marijampolė ir Panevėžys – 242 ir 222 tšk., 4-5 vietas užėmė Klaipėda ir Šilutė – 219 ir 187 tšk. Šilutiškio trenerio L. Čičirkos nuomone, pamariškių startas nuteikė optimistiškai, sunkiaatlečiai pamažu atgauna jėgas ir sportinę formą po pandemijos, kuri buvo tarsi peilis į nugarą. Reguliarios treniruotės leidžia atsiskleisti debiutantams, imantiems pavyzdį iš vyresnių ir jau pasižymėjusių sportininkų.

Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečių rinktinė, sėkmingai pasirodžiusi dvejose varžybose Telšiuose. Pirmoje eilėje iš kairės: Mantas Vaišys, Mantas Li Čin Chai ir Darius Grauslys ; antroje eilėje iš kairės: Mantas Kaveckas, Matas Gricius, Naglis Ramanauskas, Erikas Jančenkovas, Lorenas Matevičius, Gytis Kuturys, Edgaras Juknius ir Rimgaudas Augylius.