Šaškių pusfinalio kopėčios: kas aukštyn kabinosi, kas žemyn dardėjo...

2023-03-16
Klaipėdos apskrities asmeninių šaškių pirmenybių pusfinalio varžybų pajėgiausieji žaidėjai (iš kairės): Giedrius Adomavičius, Aleksandras Daščiora, Vincas Nefas, Justinas Kaubrys ir Romualdas Klimas. Nuotraukoje nėra Gedimino Radzevičiaus.  G. Šimkaus nuotr.
Klaipėdos apskrities asmeninių šaškių pirmenybių pusfinalio varžybų pajėgiausieji žaidėjai (iš kairės): Giedrius Adomavičius, Aleksandras Daščiora, Vincas Nefas, Justinas Kaubrys ir Romualdas Klimas. Nuotraukoje nėra Gedimino Radzevičiaus. G. Šimkaus nuotr.
Šilutėje vasario 25 dieną surengtose Klaipėdos apskrities asmeninėse šaškių pirmenybių pusfinalio varžybose dėl 6 kelialapių į finalą kovojo 18 dalyvių. Pirmą vietą užėmė Gediminas Radzevičius (Gargždai), tačiau netrūko ir staigmenų: Šilutės rajono čempionas Domas Girčius (Švėkšna) pralaimėjo paskutinę partiją šilutiškiui Vincui Nefui ir nusprūdo net į 10-ą vietą, o laimėtojas pakilo į antrą vietą.

Dėl kelialapių į finalą „pešėsi“ Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Gargždų, Šilutės, Švėkšnos, Rusnės, Kretingos šaškių mėgėjai. Mūsų rajono atstovų – 10, svečių – 8. Vyrai turėjo ir dvi konkurentes: Kristiną Kryžinauskaitę (Šilutė) ir Vytautę Banevičienę (Klaipėda). Joms nepavyko sublizgėti, nors be taškų neliko, tik pelnė jų mažiau nei siekė. Kaip bebūtų, turnyrą papuošė, o jų varžovai stengėsi būti džentelmenais. Pusfinalio pirmenybių vyr. teisėjo pareigas ėjo šilutiškis Algirdas Dulinskas. Jis ir daugkartinis rajono čempionas Benediktas Bagočius kelialapius į finalą užsitikrino dar pernai.

Pusfinalyje žaisti 8 ratai. Laikas partijai dalyviams – po 15 minučių. Taigi, nesnūstelėsi. Sužaista nemažai įdomių partijų, kai sėkmė čia skubėjo į rankas, čia sprūdo. Kaip sakoma, lengvesnių ar sunkesnių atodūsių neišvengta. Įtampos netrūko. Prieš paskutinį ratą kelialapį į finalą buvo užsitikrinęs tik pirmoje vietoje žengęs G. Radzevičius. Kas užims antras – šeštas vietas, kabojo tamsi nežinia, nes bent 9 dalyviai pretendavo į tas aukštumas. Pergalė galėjo padėti įgyvendinti svajonę, pralaimėjimas nublokšti žemyn turnyrinėje lentelėje. Taip ir įvyko. Kas praturtėjo tašku, kas nieko nebeprisidūrė. Paskutinę partiją žaidę D. Girčius ir V. Nefas turėjo po 4,5 taško. Nugalėjo pastarasis. V. Nefas, prisidūręs tašką, pakilo net į antrą vietą (5,5 tšk.), o rajono čempionas nusprūdo į 10-ą vietą (4,5 tšk.). Staigmena. Kaip be jų!

Pirmą vietą užėmęs G. Radzevičius surinko 6,5 tšk. Trečią vietą užėmė Aleksandras Daščiora (Klaipėdos r.) – 5 tšk. Su tokiu pačiu taškų kraičiu stabiliai žaidęs šilutiškis Romualdas Klimas liko ketvirtas. 5-6 vietas užėmė klaipėdiečiai Giedrius Adomavičius ir Justinas Kaubrys, taip pat surinkę po 5 taškus. 7-ą vietą užėmė rusniškis Voitechas Deniušas – 5 tšk. Žemesnę vietą lėmė žemesnis koeficientas, tai yra rusniškis kelias partijas sužaidė su žemesnio reitingo varžovais. Kaip pasirodė kiti šilutiškiai? Šaškių klubo „Šilutė“ prezidentas Romualdas Šimanauskas užėmė 9-ą vietą – 4,5 tšk., Gražvydas Šimkus, beje, pasiekęs lygiąsias žaisdamas su D. Girčiumi, liko tryliktas – 3,5 tšk., Robertas Dirgėla – 3 tšk., 14 vieta. Kretingos atstovas Algirdas Gadeikis užėmė 11-ą vietą – 4 tšk.

Klaipėdos apskrities finalinės varžybos vyks Šilutėje balandžio mėnesį. Dėl asmeninių pirmenybių čempiono titulo ir prizinių vietų dvi dienas kovos 12 šaškininkų iš Klaipėdos, Palangos, Priekulės, Gargždų ir Šilutės. Žaidėjai, užėmę 1-6 vietas, įgis teisę žaisti 2024 metų finalinėse varžybose.