Užsižiopsojęs Lenkijos pilietis apgadino istorinį Švėkšnos viaduką

2023-03-21, sveksnosnaujienos.lt

Neatkreipdamas dėmesio į pakabintą įspėjamąjį eismo ženklą, ribojantį po Švėkšnos viaduku pravažiuojančių automobilių gabaritus, užsižiopsojęs Lenkijos pilietis kliudė į Kultūros vertybių registrą įrašytą statinį. Lenko vairuojamo sunkiasvorio automobilio konstrukcija nuo smūgio buvo stipriai pažeista, dėl ko jis nebegalėjo tęsti kelionės.

Kaip mums aiškino į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai, buvo vykdomos standartinės procedūros - tikrinimas vairuotojo blaivumas, susisiekta su apgadinto turto savininkais, kurie ir spręs, ar buvo padaryta žala viadukui.

​Viadukas yra Šilutės rajono savivaldybės globoje. Tad pirminę apžiūrą atliko Švėkšnos seniūnijos darbuotojai. Kaip pripažino seniūnijos specialistas Bronius Oželis, sunku įvertinti padarytą žalą, nes tiltelis iki šiol jeu ne kartą buvo niokotas pravažiuojančių mašinų.    ​

​Nors viadukas iš pirmo žvilgsnio atrodo stipriai aptrupėjęs (po šiandienos įvykio matosi dar keletas nukritusių plytų), konstrukcijos tvirtumas abejonių nesukėlė, tad kol kas eismas čia nebus ribojamas.  

Kelias aplink švėkšniškių maldos namus priklauso VĮ "Klaipėdos regiono keliai". 

​Jau daug metų didžiųjų automobilių vairuotojai, norintieji įvažiuoti į Švėkšną, susiduria su problema ruože ties bažnyčia - kelią pastoja arkinis pėsčiųjų tiltas. Todėl jiems belieka ieškoti aplinkkelio, rizikuoti važiuoti prieš eismą, arba bandyti pratilpti pro riboto aukščio tiltą.

2017 m. problemą bandė spręsti Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir tuometinis parapijos klebonas Saulius Katkus, ant viaduko pakabinant ryškų tentą su užrašu: „Vairuotojau! Aukštis – tik 3 m“. Bet šis vėliau buvo nuplėštas užkabinant pravažiuojančioms mašinoms.

2005-aisiais Švėkšnos viadukas buvo pripažintas kultūros paveldo objektu. Tai dviejų angų arkinis tiltas su akmenų ir plytų konstrukcijomis. Apie 1885-uosius statytas viadukas – neogotikinio stiliaus. Ribojasi su Švėkšnos bažnyčios kompleksu ir Švėkšnos dvaro sodyba. 

Tiltas pastatytas kanauninko Staškausko rūpesčiu. Kartu su bažnyčios šventoriumi ir grafų Pliaterių parku sudarė architektūrinės visumos branduolį.

​Tilto vaizdinys panaudotas ir Švėkšnos herbe.

Viadukas suteikia unikalumo ir bažnyčiai, ir miesteliui, be to, tai - išskirtinis statinys Lietuvos mastu. 

​Kol neišspręsta problema dėl aukštų transporto priemonių įvažiavimo į Švėkšną pro Šv. ap. Jokūbo bažnyčią, panašu, jog dar ne kartą atsiras išsiblaškiusių vairuotojų. Turbūt jau niekas nebesuskaičiuotų, kiek kartų sunkiasvorės mašinos buvo užstrigusios po istoriniu Švėkšnos viaduku, kiek metų tą problemą svarstė įvairios saugumo komisijos...

sveksnosnaujienos.lt


Straipsnio komentarai

jo2023-03-21
važinėja čia visokie... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Asilui, kuris rašo didžiosiomis2023-03-21
Eik skųstis Paksui..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KO DABAR TYLI ŠITIE GRAŽIAI ČIULBANTYS PAUKŠTELIAI , 2023-03-21
TAI KUR GERADARIAI KONCERVAI ŠILUTĖS YRA , KO NETVARKO , KUR JŲ PAŽADAR APIE GERĄ GYVENIMA , IR ŠVARIA APLINKĄ O JUOLAB PUOSELĖJAMA ARCHITEKTŪRĄ , TAI KUR JŲ PAŽADAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patarejas2023-03-21
Kiek metu svarsto ir nesumasto pastatyti,kaip uzsienyje,ispejamaji uztvara virs kelio,pries viaduka
Komentaras patinka Komentaras nepatinka