Švėkšna tapo Velykų miesteliu

2023-04-08, „Šilokarčemos“ informacija

Švėkšnoje organizacija „Švėkšniškių sambūris“ vėl savo miestelį pavertė pasaka. Šį kartą ji - apie Velykas.

Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios prieigas vėl papuošė Velykų medis, kuriame sutūpė 2 000 paukštelių. Bet tai ne viskas. Šiemet išpuoštas ir visas miestelis.

Kiekvienais metais aktyviųjų sambūriečių sukurtas Velykų stebuklas buvo įrašomas į Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros sąrašus, kaip daugiausia ant medžio pakabintų margučių.

Velykinių margučių buvo ne tik naujų padarytų, bet ir sutaupyta iš ankstesnių metų. Tačiau ir juos prireikė iš naujo atrinkti, surišti į girliandą, išpainioti. Sambūriečių vadovė Ingrita Riterienė sako, kad minėti darbai pradėti daryti nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio.

Suruoštoms dekoracijoms pakabinti prireikė trijų dienų. Į pagalbą atskubėjo ir Švėkšnos seniūnija. Taigi, dabar po 1 000 kiaušinių puošia 18 liepų, o arkoje, kurioje vaivorykštė, apie 2 000 kiaušinių dekoracijų.

Zuikučių, viščiukų, vištų ir kitų įvairiausių dekoracijų rasite ir Švėkšnos parke. Čia kultūros darbuotojai paruošė ir žaidimų, kuriuos galės išbandyti kiekvienas, atvykęs į Švėkšną. I. Riterienė džiaugėsi, kad į darbus mielai įsijungia garbingo amžiaus švėkšniškiai. Šiemet viena moteris paruošė net 1 000 kiaušinių.

Akivaizdu, Švėkšna virto Velykų miesteliu. Todėl ji šventinį savaitgalį bus užlieta žmonių jūra.


Straipsnio komentarai

kartais2023-04-17
geriau pataupyti, nei skirti absurdo olimpiadų rėmimui... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KOL GOBŠUMAS IR GODUMAS VIENAS KITUS GLOSTYS , ŠILUTĖ NIEKADA NIEKO NETURĖS 2023-04-12
VISAIS LAIKAIS Š V Ė K Š N A MOKĖJO PUOŠTIS , O ŠILUTĖJ VIS PINIGŲ NĖRA IR VIS JŲ TRŪKSTA IR TRŪKSTA , JUK ŠITIEK PAAUKOJO ŠILUTĖS PUTINUI , JUK DABAR REIKIA ATSIIMT , Komentaras patinka Komentaras nepatinka