Rožės jubiliatui

2023-04-14
Rožės jubiliatui Algirdui Dulinskui.  Gražvydo Šimkaus nuotr.
Rožės jubiliatui Algirdui Dulinskui. Gražvydo Šimkaus nuotr.
Pamario šaškių mėgėjus pirmasis organizuotai veiklai pradėjo telkti būsimas klubo įkūrėjas, atkilėlis iš Mažeikių rajono Pagardės kaimo Algirdas Dulinskas. Garsas apie Šilutės šaškininkus pradėjo sklisti nuo 1982-ųjų. Tebeskamba ir šiandien. Kovo 29 dieną Algirdas atšventė apvalų jubiliejų – 80 metų. Šaškių klubo „Šilutė“ (pirmininkas Romualdas Šimanauskas) nariai jubiliatą pasveikino balandžio 1-ąją.

Subuvo 15 sveikintojų. Turnyro nedarė, pasimėgavo prisiminimais apie šaškininkų batalijas nuo sovietmečio iki šiandien. Bet iš pradžių – oficialioji dalis. Savivaldybės Padėkos raštą už ilgametę ir nuoširdžią sportinę veiklą įteikė VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius. Priedas prie rašto aplanke – Sauliaus Stankevičiaus istorinė atvirukų knyga „Heydekrug“, vaizdžiai menanti mūsų krašto istoriją. Netrūko gėlių, tautinę juostą A. Dulinską perjuosė R. Šimanauskas. Sveikinimai, linkėjimai, vokelis su šaškininkų mastais solidžia pinigų suma, įteiktas klubo nario, gyvenančio Klaipėdos rajone, nuostabą sukėlusi staigmena.

80 metų A. Dulinskui – ne darbų finišas. Jo vaidmuo klubo gyvenime ne eilinis: klubo valdybos narys, pirmininko pavaduotojas, atsakingas už šaškes. Sportinis A. Dulinsko titulas – kandidatas į sporto meistrus, klubo rinktinės narys, dalyvaujantis įvairiuose turnyruose, pirmenybėse. Jis yra išgarsėjusio „Pamario“ turnyro iniciatorius. Surengti bene 26 turnyrai. Juose yra žaidęs didmeistris Andrius Kybartas (Šiauliai), atvykdavo žaidėjų iš Latvijos, Baltarusijos. Viename turnyre žaidė rekordinis skaičius dalyvių - 71. Šilutės šaškių mėgėjams yra ką prisiminti. Ta vagos veikla tęsiama šiandien.


Straipsnio komentarai

Arimantas Boguslauskas2023-04-17
Prisijungiu prie sveikinimų, nes p. Algirdą pažįstu kaip labai nuoširdų, tolerantišką, draugišką bei nesavanaudį žmogų. Sveikatos ir ištvermės Jums gerb. Algirdai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka