Eljotas Zaremba – pirmasis lietuvis istorijoje, laimėjęs pasaulio braziliškojo džiu-džitsu čempionatą

2023-04-19, „Šilokarčemos“ informacija

Balandžio 1-2 d. Dubline (Airija) vyko tarptautinės braziliškojo džiu-džitsu varžybos „International Open IBJJF Jiu-Jitsu Championship 2023“. Ten labai gerai pasirodė pamario krašto mažasis sportininkas Eljotas Zaremba.

Lietuvai atstovavo ir mažiausias sportininkas Eljotas Zaremba iš Šilutės, kuriam dar tik penkeri metai. Jam dažnai tenka kovoti net su vyresnio amžiaus vaikais, ir dažniausiai jis laimi. Dubline mažasis sportininkas skausmingu veiksmu pelnė garbingą pirmąją vietą.

Berniukas treniruojasi Šilutėje savo klube „Elis“ bei Klaipėdoje pas trenerį Iran Mascarenhas klube „Mascarenhas Team Klaipėda“.

Tai buvo pirmosios varžybos šitoje IBJJF Braziliškojo džiu-džitsu organizacijoje (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation ), kuri pagal populiarumą pasaulyje yra garsiausia.

Šiose varžybose Eljotas atstovavo Lietuvai, tik dėl paprastesnės registracijos sistemos buvo registruotas Šveicarijos „Robson Pinheiro Dantas Karkara BJJ“ komandos vardu.

Eljotui pavyko ne tik iškovoti 1 vietą finale, bet ir pirmą kartą Lietuvos Braziliškojo džiu-džitsu istorijoje laimėti 1 vietą IBJJF Team Trophy įskaitoje. Nors trofėjus ir pasilieka pas Eljotą Lietuvoje, tačiau oficialiai jis priklauso Karkara Switzerland BJJ klubui.

E. Zaremba taipogi  yra pirmasis lietuvis istorijoje, kuris laimėjo pasaulio braziliškojo džiu-džitsu čempionatą.

Šių metų sausio-vasario mėn. Eljotas svorio kategorijoje iki 25 kg Jungtinėse Amerikos Valstijose (Las Vegase, Dalase, Kalifornijoje) iškovojo net 5 aukso medalius, 1 Naga Champion Samurai kardą, 1 Naga Champion diržą, 1 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Auga stiprus ir perspektyvus sportininkas, garsinantis ne tik Klaipėdos krašto, bet ir visos Lietuvos vardą. Vos grįžęs iš užsienio jis intensyviai ruošiasi kitoms varžyboms, kurios vyks šių metų balandžio 29 d. Klaipėdoje „AJP Tour Lithuania Jiu-Jitsu Campionship 2023 – Gi & No-Gi“.

Nesvarbu kiek tau metų 5 ar 65 , laimėtas trofėjas ar medalis yra tas pats. Tik, deja, ne kiekvienas tai supranta ir vertina sunkiai pasiektas pergales.


Straipsnio komentarai

Indre2023-09-01
"tik dėl paprastesnės registracijos sistemos buvo registruotas Šveicarijos „Robson Pinheiro Dantas Karkara BJJ“ komandos vardu." - WHAT????? :O Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Agne2023-04-22
Saunuolis!!! Sveikinimai jaunajam sportininkui ir aciu tevams uz kantrybe !???????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Judita 2023-04-21
Garbe netik Silutei bet ir Lietuvai deja teko skaityti kad Silutes savivaldybe net nesugeba finansuoti toki talentinga sakyciau ypatnga vaika kazkodel savo reikmem atstovai svaisto pinigus pagarba tevams auginant tokia atzala pati nesu Silutiske bet sis talentas labai zavi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Š A U N U O L I S 2023-04-20
VAAAAAAAAALIIIIIIIIIIOOOOOOOOOOO Š A U N U O L I S , VAIKIS , SĖKMĖS IR PASISEKIMO JAM , DIDĖLĖS SIPRYBĖS . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?