Juknaičių mokiniai ir mokytojai viešėjo Valensijos mieste Ispanijoje

2023-04-19, Juknaičių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Daina MAGDUŠAUSKAITĖ

Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į finalinį tarptautinio Erasmus+ projekto  EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST dalyvių susitikimą Ispanijoje. Nuostabaus grožio Valensijos mieste susitiko 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija.

Lietuvos delegaciją sudarė Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, istorijos mokytoja Iveta Timofejeva, pradinių klasių mokytoja Birutė Verbuvienė, socialinė pedagogė Daina Magdušauskaitė, 6 klasės mokinės Gabija Daubarytė ir Milana Misiūtė bei 8 klasės mokinės Gabrielė Bačiulytė ir Aistė Mauricaitė. 

Į Valensiją atskridome šeštadienį, tad sekmadienį turėjome laisvą ir galėjome apžiūrėti miestą. Sėdome į metro ir išlipome pačioje Valensijos širdyje – senamiestyje. Nesitikėjome, kad pataikysime į vieną iš svarbiausių visų metų festivalių, švenčiamą kovo mėnesį – tai Valensijos „Las Fallas“, kuris nuo 2016 metų yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Šiemet festivalis vyko kovo 1-20 dienomis. Jo metu Valensijos miesto gatvės yra uždaromos, eismas sustabdomas, kad  būtų galima mėgautis įspūdingu  pirotechnikos šou „mascletá“. Festivalio metu gatvės yra užpildomos milžiniško dydžio kartoninėmis-medinėmis skulptūromis, su ironija vaizduojančiomis šių dienų aktualijas, kurios yra sudeginamos besibaigiant šiam festivaliui.

Pirmąją vizito dieną mokykloje Colegio Pio XII po svetingo sutikimo susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, ispanų mokiniai ir mokytojai aprodė mokyklą, sveikino tautiniais šokiais ir dovanomis. Tuomet vykome susipažinti su miesto meru Joan Ribó. Merija yra centrinėje Ayuntamiento aikštėje miesto rotušės pastate - ypatingai gražioje Valensijos vietoje, kurią supa įspūdingos architektūros pastatai ir fontanas. Įteikę merui dovanas iš Lietuvos, susiskirstėme nedidelėmis  grupelėmis, gavome ispanų mokinius – gidus ir leidomės į turą po senamiesčio įžymiąsias vietas. Viena iš jų - Reina aikštė, kuri yra viena iš žinomiausių ir lankomiausių ne tik Valensijoje, bet visoje šalyje. Jos pavadinimas reiškia Karalienės aikštė, todėl joje galima pamatyti supančią prabangą ir didingumą. Aikštėje stovi katedra, Mikalet bokštas. Dar viena -  Redonda aikštė, kurios pavadinimas apibūdina jos formą – apvali. Ji iš visų pusių apsupta siauromis gatvelėmis. Bei Valensijos širdis - Virgen aikštė. Turgaus, traukinių stoties, koridos ir daugybė kitų nuostabaus grožio pastatų privertė žavėtis pasakišku Valensijos  grožiu.

Antrąją dieną veiklos vyko mokykloje: išklausėme seminarą apie sveiką mitybą, pristatėme mūsų mokyklos mokinių sveikos gyvensenos įpročius, dalinomės tradicinių patiekalų receptais, gaminome maistą, buvome vaišinami tradiciniu patiekalu paelija. Vakare mokiniai svečiavosi ispanų šeimose.

Trečioji diena prabėgo įspūdingame Valensijos Menų ir mokslų mieste - tai didelis penkių statinių moderniosios architektūros kompleksas. Mes lankėmės mokslo muziejuje, kino teatre, planetariume bei okeanografijos parke (jūrų muziejuje). Mokiniams didžiausią įspūdį paliko 5D filmas ir delfinų šou.

Ketvirtosios dienos ryte projekto dalyviai rinkosi sportuoti miesto stadione. Vėliau išvykome į El Palmar miestelį, kur Albuferos gamtos parke plaukiojome laivu po ežerą ir vietiniame restorane stebėjome paelijos gaminimo procesą bei buvome vaišinami ja. Na, o vakare moksleivių džiaugsmui mokykloje vyko diskoteka.

 Paskutinė projekto diena prasidėjo užduotimi mokinių komandoms –Valensijos senamiesčio turguje buvo skaičiuojamos sveikų patiekalų gaminimo sąmatos. Stebino turgaus produktų gausa ir įvairovė. Vėliau vyko projekto sertifikatų teikimo vizito dalyviams ceremonija mokykloje bei atsisveikinimo pietūs.

Vizito metu turėjome galimybę su skirtingų šalių atstovais padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius, daug sužinoti, patirti naujų įspūdžių bei pagilinti anglų kalbos gebėjimus. Susipažinome su ispanų švietimo sistemos ypatumais, kultūra, tradicijomis, ragavome tradicinius ispaniškus patiekalus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!