Ši pramoga atitrauks vaikus nuo telefono, suartins šeimą, paskatins atsikratyti neigiamų įpročių ir padės įgyti naujų įgūdžių. Išbandykite dabar!

2023-04-24, Pranešimas spaudai

Dienos keičiasi, bet istorija išlieka ta pati? Nesvarbu ar tai pirmadienio rytas, kai ruošiatės į mokyklą, ketvirtadienio popietė, kai metas daryti namų darbus ar šeštadienio vakaras, kai šeima pagaliau turi progą turiningai praleisti laiką kartu – vaikas, kaip ir kiekvieną mielą dieną, yra prilipęs prie telefono ekrano. Besaikis ir kasdienis telefono naudojimas ne tik nepalieka vaikui laiko sportui ar knygų skaitymui, bet ir sukelia tokių neigiamų efektų kaip suprastėjęs miegas, sumažėjęs pasitikėjimas savimi ar negalėjimas ilgai sutelkti dėmesio. Kad ir kokia prasta situacija bebūtų, nereikia nusiminti, nes yra puikus būdas kaip lengvai galite atitraukti vaikus nuo telefono ir tuo pačiu ištaisyti jo padarytą žalą. Tai veikla, kuri gali atnešti naujų žinių, linksmybių ir išskirtinės naudos. Tai yra kartingų pramogos vaikams!

Kartingų pramoga - ypatingai daug privalumų turintis užsiėmimas vaikams, o kas gi gali būti geriau nei gebėjimų ugdymas linksmai leidžiant laiką? Kiekvienas vaikas norintis išbandyti šį išskirtinį užsiėmimą yra laukiamas Kartlando vidaus kartodromuose, kuriuose galima rasti kartingų tinkančių net patiems mažiausiems entuziastams. Vaikai sulaukę 4 metų amžiaus ir siekdami 110 centimetrų ūgį jau gali sėsti į kartingą ir savarankiškai važiuoti trasoje.

Specialūs kartingai mažiesiems leidžia lengvai pasiekti pedalus ir yra itin saugūs. Prie vaiko saugumo važiuojant trasoje prisideda ir šalmas, kaklo apsauga bei atitvarai, kurie amortizuoja ir sugeria kiekvieną smūgį. Ne tik šios priemonės apsaugo mažąjį vairuotoją, bet ir trasoje esantys puikūs, rūpestingi ir atsakingai į savo darbą žiūrintys instruktoriai. Instruktoriai yra svarbiausi pagalbininkai, nes jie padeda kiekvienam pradedančiajam žengti pirmus žingsnius kartingo link. Visų pirmą, vaikams jie duoda detalų ir aiškiai suprantamą instruktažą, kurio metu vaikai yra supažindinami su kartingo valdymu ir trasoje esančiomis taisyklėmis, o vėliau išmoko apie kartingo vairavimo techniką ir geriausią trasos įveikimo trajektoriją. Mažieji vairuotojai savo pirmų važiavimų metu trasoje gali važiuoti vieni be kitų kartingų, kurie galėtų sutrukdyti ar užkliudyti naujoką. Tokiu būdu vaikai jaučiasi saugiai, ramiai ir drąsiai savo važiavimo metu, nes išnyksta baimė, kad kas nors netikėtai į juos atsitrenks. Tik pradėjus važiuoti instruktoriai prilaiko kartingą su virve iki tol kol vaikas pilnai apsipranta ir pakankamai gerai įvaldo kartingą. Na, o kai vaikas pagaliau pats vienas apvažiuoja visą pilną trasos ratą tada prasideda linksmybės, kurios tuo pačiu padeda vystyti ypatingus įgūdžius ir gebėjimus. Kokie gi tai gebėjimai ir kokią naudą gali duoti tokia išskirtinė pramoga?

Vairavimo įgūdžiai

Važinėjimas kartingais yra vienas iš saugiausių ir lengviausių būdų išmokyti vaiką pradinių vairavimo įgūdžių. Kartingo vairavimo metu išmokstama valdyti transporto priemonę, skirti greičio ir stabdžio pedalus bei saugoti save ir kitus esančius kelyje.

Kritinio mąstymo ir greitos reakcijos lavinimas

Kartingų sportas yra nuostabus būdas vaikams lavinti gebėjimą greitai spręsti problemas ir ugdyti kritinį mąstymą. Tai sportas, kuris skatina greitai reaguoti, mąstyti ir skubiai imtis veiksmų, jeigu trasoje atsiranda bet kokia kliūtis ar galimybė aplenkti varžovą lenktynių metu. Trumpai tariant, galima sakyti, kad važinėjimas kartingais yra puiki proto formavimo sporto šaka jaunuoliams.

Išmoko kantrybės, atkaklumo ir atsakomybės

Kartingų pramoga padeda vaikams išmokti kantrybės, atkaklumo ir atsakomybės. Vaikai kantriai mokosi ir lavinasi, kad taptų gerais lenktynininkais, jie atkakliai siekia geriausio rezultato ir savo užsibrėžtų tikslų bei supranta, kad už savo pasiekimus ir veiksmus yra atsakingi jie patys.

Dėmesio sutelkimas

Vairuojant kartingą dėmesio sutelkimas yra ypatingai svarbi savybė be kurios nebus ir gerų rezultatų. Vaikai įsėdę į kartingą žino, kad negali blaškytis, nuleisti akių nuo trasos ir padaryti klaidų, kurios gali pakenkti jų rezultatui, tad jiems nelieka nieko kito tik stipriai sutelkti dėmesį ir kaip įmanoma labiau susikaupti. Šis išlavintas gebėjimas puikiai pasitarnaus kasdieniame vaiko gyvenime, o ypatingai mokantis ar ruošiant namų darbus.

Turiningas laikas su šeima

Ir pats didžiausias kartingų pramogos privalumas yra tas, jog ji yra skirta visai šeimai! Ši veikla leidžia vaikams ir jų tėvams sukurti puikų ir stiprų ryšį vieniems su kitais, nes vaiko mylimoje veikloje gali dalyvauti kiekvienas šeimos narys. O vaikams lenktyniavimas  su tėvais, broliais ar seserimis padaro šį sportą neapsakomai įdomų ir linksmą. Kartingų dėka galite dalintis geromis emocijomis visi drauge!

Štai kiek daug naudos kartingų pramoga suteiks vaikams, tad ją yra tikrai verta išbandyti. Telefonai bus pamiršti, šeima suartės, o vaikas atsikratys neigiamų įpročių ir išsiugdys be galo daug teigiamų savybių bei įgūdžių.

Kartlando kartodromuose šią veiklą galite išbandyti bet kada, nes kartodromai yra įsikūrę viduje po stogu, tad joks oras yra nebaisus. Mažesniems nei keturių metų vaikams yra galimybė važiuoti dviviečiu kartingu su savo tėvais, o jeigu norite, kad jūsų vaikas nuolatos tobulėtų kartingų sporte jis gali prisijungti į Kartlando Mokyklą, kurioje profesionalūs treneriai padės pasiekti geriausius rezultatus trasoje ir kuo geriau išlavinti visus prieš tai išvardintus įgūdžius.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?