Traktorių sėdynės – jūsų važiavimo komfortui

2023-04-26, Pranešimas spaudai

Vaikystėje teko važiuoti senu MTZ traktoriumi. Buvo labai smagu, tik vienas nepatogumas – šalia tėčio niekaip nebuvo įmanoma įsitaisyti. Sėdėjome ant kažkokios lentos, kur buvo labai mažai vietos. Kai traktorius sukdavosi, tėtis visu kūnu pasislinkdavo tai į vieną, tai į kitą pusę ir prispausdavo mane mažą prie kėbulo. Nepaisant tokių nepatogumų, visada traktoriumi važiuoti buvo labai smagu.

Dabar esu užaugęs, turiu savo vaikų, tačiau jų traktoriumi nevežioju – sėdynė per siaura. Be to ir traktorius ne didelis, o nedidukas japoniškas, pritaikytas vienam žmogui, o ne pusei šeimos važiuoti. Bet palikime asmeniškumus kitam kartui... Šiandien norėtume pakalbėti apie tokį svarbų elementą, kaip traktorių sėdynės. Nesvarbu, kokio senumo yra traktorius. Jei sėdynė gera, darbas tampa mielas ir malonus. Gali nebūti kondicionieriaus, garso izoliacijos, radijo, tačiau gera sėdynė – tiesiog būtina. Šiuolaikiškos traktorių sėdynės yra tarsi robotai – prisitaiko prie kiekvieno vairuotojo kūno linkio. Juk reikia sėdėti patogiai, nes prie traktoriaus vairo tam tikromis dienomis tenka praleisti daugiau, nei 12 valandų. Tikri ūkininkai supranta, apie ką kalba...

Traktoriaus sėdynė gali būti laisvai išimama ir pakeičiama kita. Ji paprastai yra priveržiama 4 varžtais prie kėbulo, jei nėra pritvirtinta prie stumdomos sistemos.

Tai labai aktualu senesniems modeliams, nes naujuose traktoriuose sėdynės pakankamai komfortabilios. Kiekvienas gamintojas tikrai stengiasi dėl ergonomikos ir patogumo. Senuose modeliuose sėdynės jau yra susidėvėjusios, nepatogios, todėl galima užsisakyti naujas. Originalios seno modelio sėdynės kainuoja gana nemažai, tuo tarpu galima įsigyti ir kitų gamintojų traktorių kėdes. Pavyzdžiui, Grammer sėdynės yra aukščiausio lygio ir komforto, jos tinka praktiškai visiems traktoriams.

Traktorių sėdynės atlieka labai svarbias funkcijas:

  • Užtikrina vairuotojui komfortą visą dieną;
  • Amortizuoja vibraciją važiuojant nelygiais keliais;
  • Neleidžia nugarai pavargi (jei tinkamai sureguliuotos);
  • Yra šiltos ir malonios. Tai aktualu dirbant žiemą ar vėsesniu oru. Rytai pas mus būna gana permainingi...
  • Saugo vairuotoją nuo sužalojimų galimos avarijos metu.

Sėdynes reikia tinkamai nusireguliuoti. Svarbiausia reguliuoti aukštį, atlošų poziciją, nugaros išlenkimo kampą. Dar galima reguliuoti gylį, pasvirimo kampą, tačiau tokios galimybės būdingos tik kai kuriems modeliams.

Traktorių sėdynės yra pagamintos iš patvarios dirbtinės odos (eko odos), kuri yra atspari išoriniam poveikiui ir greitai nenusitrina. Tai labai svarbu, nes kartais tenka dirbti dėvint ne itin švarius darbo rūbus. Sėdint ant akmenukų sėdynė dyla itin sparčiai. Aišku, šiuolaikiškos kėdės turi ir specialius užvalkus, kurie apsaugo nuo purvo ir nešvarumų. Vasarą tokie užvalkalai sugeria prakaitą. Jie gali būti nesunkiai nuimami ir išskalbiami paprastoje skalbyklėje.

Ergonomika ir konformas yra daugelio gamintojų prioritetas. Tiesa, keleiviams šios sėdynės nėra pritaikytos, todėl jokių vaikų kabinoje. Tai trukdo darbui su sudėtinga mašina. Todėl sėdynės traktoriams yra vienvietės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?