Pergalė traškant kaulams

2023-04-26, Romualdas Danielius MAŽUTIS
S. Gvildžio nuotr.
Šalies futbolo II lygos pirmenybių 3-iojo turo rungtynėse balandžio 15 dieną FK „Šilutė“ (treneris Gvidas Juška) namuose po sunkios kovos įveikė Mažeikių FK „Atmosfera“ (treneris Marius Šluta) – 2:1 (1:1). Rungtynių baigtį nusvėrė 61-ą žaidimo minutę Deivido Lukošiaus (Nr. 9) meistriškai įmuštas įvartis, kai puolėjas sustabdė kamuolį krūtine, nusileido ant kojos ir neatremiamai smūgiavo iš eigos. Toks techniškas veiksmas - ne kiekvieno nosiai.

Pernai Mažeikių FK „Atmosfera“ iškrito iš I lygos. Žemaičių komandai tai buvo smūgis į paširdžius. Šį sezoną FK „Atmosfera“ sustiprino gretas A lygos futbolininkais ir keliais legionieriais užsieniečiais. Jų komandoje yra japonų, ukrainiečių. Visi greiti, atletiški. „Atmosfera“ sieks sugrįžti į I lygą. II lygos pirmenybių pradžia parodė, kad Žemaitijos klubui nebus lengva. Po trijų turų „Atmosfera“ tesurinko 3 taškus (1 pergalė, 2 pralaimėjimai). Mažeikių komanda savo vejoje įveikė FKS „Ukmergė“ - 3:0, pralaimėjo Gargždų „Bangos“ dubleriams – 1:2 ir nieko nepešė Šilutėje, nors mūsų ekipai pirmą kartą teko lyginti rezultatą.

Šilutės dirbtinės dangos aikštėje rungtynes iš centro pradėję žemaičiai iškart atidengė savo ketinimus, kad ilgai kamuolio nevarinės. Centro gynėjas iškart nulakdino kamuolį į pamariškių baudos aikštelę. Taip jie ir žaidė, stengdamiesi ilgais kamuolio perdavimais išvesti į laisvas erdves savo puolėjus. Pradžioje ši žaidimo schema pasiteisino. Tiesa, jau pirma šilutiškių ataka po uždirbto ir tiksliai pakelto baudos smūgio baigėsi mūsiškio pelnytu įvarčiu, tačiau rungtynių teisėja Rasa Grigonė (Šiauliai) jo neužskaitė dėl nuošalės. Niekas dėl to neburnojo.

O 6-ą žaidimo minutę svečių futbolininkas Rokas Lazdinauskas (Nr. 10) pasinaudojo pamariškių klaida ir išvedė į priekį „Atmosferą“ – 0:1. Anksti ir apmaudžiai praleistas įvartis pridėjo rungtynėms įtampos ir nervingumo, jos tapo šiurkštesnėmis. Mūsiškiai skubėjo atsilošti ir nevengė pražangų. Svečiai taipgi nesitaikė į džentelmenus. Netrūko kietų dvikovų dėl kamuolio ore ir ant vejos, kai futbolininkams susidūrus net kauleliai sutraškėdavo. Atskiros dvikovos net priminė ristynes. Pargriautiems neštuvų neprireikė, pastenėdami, pasikeikdami kildavo ir vėl bėgiodavo, lyg niekur nieko. Per rungtynes geltonos kortelės parodytos pamariškiams G. Merkevičiui (32 min.) ir D. Lukošiui (75 min.).

Pilkšvais marškinėliais vilkintys mažeikiškiai toliau tykojo „kąsnio“ kontratakoje, o pamariškiai ieškojo savo šanso įvairesniu žaidimu: tai apguldami varžovų baudos aikštelę, tai perkeldami atakas iš vieno aikštės krašto į kitą. Ne viskas sekėsi, bet 28-ą žaidimo minutę Gvidas Merkevičius (Nr. 19) apgaulingu judesiu suklaidino dengėją ir tolimu smūgiu išlygino rezultatą – 1:1. Iki pertraukos nė vienai komandai daugiau pasiekti nepavyko.

Antrasis kėlinys vyko permainingai, nors kamuolį ilgiau kontroliavo aikštės šeimininkai. Rungtynių baigtį galėjo lemti menkiausia klaida. Svečiai liko ištikimi savo taktikai „spirk ir bėk“, gal manydami, kad II lygos pirmenybėse to turėtų užtekti teigiamam rezultatui. Šilutėje neužteko. Mūsiškiai, nors ne be vargo, apsigynė, o puldami labiau pasikliovė deriniais, taip apsunkindami besiginančiųjų dalią. Vis tik pergalę šilutiškiams atnešė 61-ą žaidimo minutę meistriškai atliktas Deivido Lukošiaus smūgis. Rungtynėms besibaigiant „Šilutę“ nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Vadim Trefilov (Nr. 1) - krisdamas prie virpsto sugriebė kamuolį vos ne nuo varžovo bato.

Šilutėje viešėjęs buvęs FK „Šilutė“ treneris, Klaipėdoje dirbantis  Svajūnas Česnulis, kurio vadovaujama komanda praėjusį sezoną iškovojo bronzos medalius, pagyrė D. Lukošių už pademonstruotą asmeninį meistriškumą, kai technišku veiksmu sutramdė kamuolį ir persvėrė rezultatą mūsų komandos naudai – 2:1. Pasak Svajūno, panašioje situacijoje retas taip sugebėtų. S. Česnulio nuomone, „Šilutės“ pergalė pelnyta. Jis džiaugėsi geru komandos startu: 3 rungtynės, 3 pergalės. Surinkti 9 taškai, įmušta įvarčių 13, praleisti – 4. Turnyrinėje lentelėje „Šilutė“ dėka geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio žengia pirma. Antrą vietą su tiek pat taškų užima Joniškio FK „Saned“. Trečia - Gargždų „Banga B“ – 9 tšk. Su šia komanda „Šilutė“ išbandys jėgas 4-ojo turo rungtynėse balandžio 22 dieną svečiuose.

Kiti 3-iojo turo rezultatai: FK „Tauras“ – FM „Fortūna“ – 4:1, FK „Sūduva B“ – FK „Dembava“ – 2:2, „Banga B“ – FKS „Ukmergė“ – 2:0, „Viltis“ – FK „Dainava B“ – 3:1, FK „Saned“ – FC „Džiugas B“ – 2:1, FK „Hegelmann B“ – FK „Žalgiris C“ – 5:0.