Seserį žaginęs ir galop nužudęs šilutiškis – teisme

2023-05-08

„26-erių Šilutės gyventojas, praėjusį rudenį nužudęs savo jaunesnę seserį ir paslėpęs jos kūną miške, stojo prieš Klaipėdos apygardos teismą. Posėdžiai vyksta už uždarų durų, tačiau ir per kelias minutes, kol įleidžiami žurnalistai, atsiskleidžia nemažai jautrios bylos detalių“, - rašo portalas 15min.lt

Vaikinas augo daugiavaikėje šeimoje. Socialiniai darbuotojai teigė, kad tik vyresnieji išaugo šeimoje, kiti vaikai – globos namuose. Ir auka, ir kaltinamasis.

Jaunas vyras kaltinamas brutaliu šeimos nario nužudymu. Įtariama, kad nusikaltimas įvykdytas siekiant nuslėpti seksualinį prievartavimą.

Praėjusių metų spalio paskutinėmis dienomis Pagrynių miške buvo aptiktas devyniolikametės merginos kūnas, kurios buvo pasigesta socialinių paslaugų centre Šilutėje, kur ji ir gyveno. Specialiųjų poreikių turinčiai merginai po kelių dienų turėjo būti nustatytas ribotas veiksnumas. Įtarimai išsyk krito ant aukos brolio, praeityje jau teisto. Teistas jis buvo ir už sesers žaginimą. Bylos duomenimis, jaunas vyras šitaip yra išnaudojęs dvi savo seseris.
Seserų ir savo vardu vyras buvo pasiėmęs greitųjų kreditų. Antstolių atsiginti negalėjęs jaunas vyras naiviai tikėjo, kad situacija pasikeis pasikeitus pavardei. Jis oficialiai pasikeitė pavardę, taigi dabar ji skiriasi nuo šeimos narių.

Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad jaunas vyras savo seserį buvo pasikvietęs į nuomojamą butą. Surinkti duomenys rodo, kad mergina galėjo būti žaginama. Siekdamas nuslėpti nusikaltimą vaikinas seserį nužudė. Jos kūną dviračiu nugabeno į netoliese esantį mišką.
Ar jis prisipažino įvykdęs nusikaltimą – neaišku. Vyrą ginantis advokatas teigė, kad su klientu sutarė, jog jokių komentarų žiniasklaidai nebus.

„Ne tavo reikalas“, – taip į žurnalistų klausimą atrėžė itin saugomas kaltinamasis. Į teismą pareigūnai jį atvedė su paplūdimio šlepetėmis. Viena kelnių klešnė buvo sukelta ir atidengė apnuogintą koją, apklijuotą medicininiu pleistru. Kas nutiko kojai, teisiamasis neatsakė net policijos pareigūnams.

Kiek anksčiau iš areštinės jis buvo perduotas medikams, kai bandė žudytis prarydamas peiliuką. „Ne pirmas kartas“, – replikavo jį pažįstančios socialinės darbuotojos.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas nužudė savo artimą giminaitį ar šeimos narį, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Tas, kas lytiškai santykiavo su žmogumi prieš šio valią panaudodamas fizinį smurtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų. Už seksualinį prievartavimą (pagal BK 150 str. 1 d.) asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki 7 metų.

Ieškinius teismui yra pateikusios aukos ir kaltinamojo seserys, motina. Šioji teigė, kad komentarus teiks jau po teismo. Esą dabar gali sutrikti sveikata. Pirmadienį po pietų Klaipėdos apygardos teisme nuskambės baigiamosios kalbos. Nuosprendis bus paskelbtas maždaug po mėnesio.


Straipsnio komentarai

IŠKRYPELIUS PALEIDŽIA , PALEIS IR ŠITĄ , JUK TEISĖSAUGOJ AKCIJŲ DAUGIAU NEI MAXIMOJ 2023-05-08
AKIS UŽ AKĮ , KAIP IR KAS JAPONUS , KAM TOKIUS DAR ŠERT , IR KAM TOKIUS LAIKYT , SUDARYT TOKIEM SĄLYGAS KAIP KURORTE KAD GALĖTU GERIAU GYVENT NEI SENOLIAI SENELIŲ NAMUOSE , TOKIE IŠ NETURĖJIMO KĄ VEIKT PRISIGALVOJA VISKO , TAI RAZINŲ JIEM REIKIA TAI VENAS JIE PJAUSTOSI , TAI PAŽEISTOS JŲ TEISĖS , TAI INTERNETAS PERBLOGAI VEIKIA , IR BYLINĖJASI METŲ METUS Komentaras patinka Komentaras nepatinka