Parama ukrainiečiams su netiesos šešėliu?

2023-05-05
Šilutės meras: korupcijos Ukrainoje - tik vienetai.
Šilutės meras: korupcijos Ukrainoje - tik vienetai.
Tarybos narys ir mero bendražygis Steponas Kazlauskas skelia nepasitikėjimo kibirkštį dėl paramos Šilutės miesto partneriams iš Skadovsko Ukrainoje. Jis nesutinka remti korupcijos apraizgytos šalies. Meras korupcijos mastus Ukrainoje neigia ir tikina, kad tai tik vienetai.

Ukrainiečiai prašo paramos

Paskutinio IX šaukimo tarybos posėdžio metu Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pranešė Tarybos nariams, kad prieš savaitę bendravo su Ukrainos miesto partnerio meru.

Skadovsko meras paprašė finansinės paramos, kompiuterių bei technikos. „Kadangi grįžo visi į savivaldybę, į miestą Skadovską, prašė, kad jei būtų galima, finansiškai paremti. Kadangi jie išmoka po 100 eurų sunkiai besiverčiantiems arba tiems, kurie iš viso neturi pajamų. Moka tenai atlyginimus labai mažus ir visiems vienodus: po 250 eurų, ar tai gydytojas, ar tai mokytojas. Todėl parama jiems labai praverstų. Mes pravestume dvidešimt tūkstančių per du kartus. Todėl teikiame Tarybai. Apskritai prašė pagalbos daugiau. Anot mero, prašė nurašytų kompiuterių technikos – jiems viskas tinka. Kadangi kur buvo rusai įžengę, rusų kariuomenė, ten išsivežė viską, nepaliko nieko. Ir dabar – sakė – esame visiškai be inventoriaus, be kompiuterių. Skadovsko meras žadėjo atvykti į miesto šventę padėkoti, tad, Tarybos nariai, galėsite tiesiogiai pabendrauti“, – informavo Tarybos narius Šilutės meras.

Nors daugumai Tarybos narių nekilo klausimų dėl paramos ukrainiečiams ir jie sutiko paaukoti vieno mėnesio Tarybos nario veiklai skirtas lėšas, tačiau su tuo sutiko ne visi.

Pirmiau turi sutvarkyti korupciją

Kategoriškas šiuo klausimu pasirodė V. Laurinaičio ilgametis bendražygis ir verslininkas S. Kazlauskas.

„Aš šiuo klausimu būsiu nepopuliarus, bet išsakysiu savo mintis. Nesu prorusiškas ir jų šalininkas, bet paminėsiu keletą pavyzdžių dėl mūsų paramų. Pernai mūsų Šilutėje ukrainiečių vaikai po du tris kartus važiavo nemokamai į Girulius, į moksleivių stovyklas. O štai mūsų vaikai net nežino, kas tai yra stovykla. Kai baigsis baisinė korupcija – šimtais milijonų veža per sienas – nuvažiuokite į Turkiją ar Dubajų ir pamatysite, kokiais maišais ukrainiečiai veža pinigus. Tegul pirmiausia sugeba suvaldyti savo korupciją, o tada aš pervesiu paramą“, – patikino Tarybos narys.

Meras V. Laurinaitis nesutiko su įvardintais korupcijos mastais ir teigė, kad tai tik vienetiniai atvejai. „Kai vyksta karas valstybėje – sudėtinga suvaldyti. Tuo labiau, galbūt ir veža, bet tai vienetai. Aš Skadovsko meru tikrai pasitikiu, jis yra patriotas savo krašto, savo miesto ir tikrai manau, kad tie mūsų pinigėliai nueis tiems, kam labiausiai reikia, ir nemanau, kad ten išgrobsto“, – įsitikinęs Šilutės meras.

Balsavimo procedūros metu S. Kazlauskas balsavo prieš sprendimo projektą „Dėl humanitarinės pagalbos suteikimo“. Prie jo prisijungė Tarybos narė Lijana Jagintavičienė, kuri išreiškė savo poziciją nebalsuodama. Vėliau Tarybos narė, kartu su S. Kazlausku teigė, kad jie savo Tarybos nario lėšas verčiau skirs vaikų vasaros stovyklai paremti, kuri galėtų priimti mūsų krašto vaikus.

Dar tikisi sugrįžti į Skadovską

Visa šita istorija dėl Tarybos nario veiklos lėšų skyrimo paramai yra žymiai geresnis dalykas nei tie, kuriuos jau paviešino projektas „Skaidrinam 2023“. Nė vienas Tarybos narys nesusiprato pasiūlyti sugrąžintus neteisėtai išleistus pinigus Tarybos narių kelionėms bei kompiuteriams ar telefonams atiduoti partneriams. Bet tai kita istorija. O šioje istorijoje yra šaukštas deguto.

Nesunkiai patikrinę informacijos sklaidos priemones tiek Ukrainoje, tiek pasaulyje, sužinome, kad Skadovsko miestas vis tik išlieka kontroliuojamas Rusijos. Antai populiarus Ukrainoje internetinis laikraštis TSN.UA ekskliuzyviniame skyrelyje šių metų kovo 27 dieną rašo, kad Skadovsko miesto meras surado sau naudingą hobį. Straipsnio autorė Marija Kužik rašo, kad okupuoto miesto meras pakeitė pareigas ir dabar vadovauja paramos fondui. Iš straipsnio sužinome, kad jis gyvena bei dirba Lvove ir kartu su bendraminčiais tiekia automobilius frontui.  Karo studijų instituto (ISW) ekspertai kiekvieną dieną pateikia interaktyvų karo žemėlapį, kuriame matome, kad teritorija, kur yra Skadovsko miestas, tebėra kontroliuojama Rusijos. Kyla natūralus ir logiškas klausimas: kam reikėjo meluoti, kad Skadovskas išlaisvintas ir visi sugrįžo? Pats buvęs meras Aleksandras Jakovlevas žurnalistei teigia, jog praėjusiais metais jis iš Skadovsko išvyko ne kaip miesto vadovas, o kaip paprastas pilietis ir kad jis dar tik tikisi sugrįžti į savo miestą. Tad matomai Tarybos nario S. Kazlausko abejonės nėra be pagrindo.


Straipsnio komentarai

Joo 2023-05-11
Tegul Vilnius tuos Ukrainiečius remia, Jie vogtais pinigais pertekę. Nuskurdintą provinciją palikit ramybėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Penktoji kolona2023-05-09
Nu ar visi išsisakė....kas dar kokių kliedesių paplatins... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
DAR VIENAS ,,,GEROVĖS KURĖJAS ''' GELBĖKIM AUKOKIM ,PADĖKIM , O TIK SAVUS NAIKINKIM , 2023-05-09
TU APIE SAVO KIEMĄ RŪPINKIS , ŽMONĖS PASITIKĖJO IŠRINKO ANTRĄ KART O ŠITAS TIK UKRAINIEČIAMS KOJAS LAIŽO , JIE IR TAIP IŠ VALSTYBĖS VISOKIAS PARAMAS GAUNA , MOKSLAS NEMOKAMAS , GYDIMAS NEMOKAMAS , APGYVENDINIMAS NEMOKAMAS , DRABUŽIAI VISI NUO APATINIU IKI VIRŠUTINIŲ RŪBŲ PARŪPINTI NEMOKAMAI , KIRPYKLA IR KITOS PASLAUGOS JIEM NEMOKAMI , KO JŪS APIE SENOLIUS TIEK NESIRŪPINAT LIKUSIUS VIENUS KAIMUOSE , GERADARIAI , NEBŪTŲ NAUDOS NEKIŠTŲ JIE TIEK SAVO SNAPO KUR NEREIKIA , Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2023-05-09
Šilutės rajono tarybos posėdžio metu buvo kalbama ne apie (..vieno mėnesio Tarybos nario veiklai skirtas lėšas...),o tik kanceliarinėms reikmėms skirtas lėšas . Tai tik tarp kitko .
O dėl sveiko proto tarybos nario S. Kazlausko - jis viešai sako ir daro, kad neprivalu laikytis LR įstatymų . Rinkiminiame sąraše jis buvo antras po V. Laurinaičio .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis2023-05-09
Įdomu, kiek meras paaukojo savo asmeniniu lėšų, ar tie ,kurie sugebėjo kurui per kadencija išleisti po 250000€ Lengva aukoti ne savo lėšas . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
palyginimui 100% tiesa2023-05-08
Vieno rajono centro verslininkai, prieš gerą pusmetį, surinko įv. labdaros, pilną 10-tonį sunkvežimį. Oficialiai įformino pagal rėmimo projektą ir nuvežė į Ukrainos m. paramos gavėjo organizaciją - fondą. Perkrovė dovanas į kitą ukrainiečių sunkvežimį, oficialios padėkos, vakarienė, nakvynė. Ryte lietuvaičiai artėja prie Ukrainos - Lenkijos sienos, mato ir netiki - ukrainiečių sunkvežimis važiuoja į Lenkiją, susistabdo, išsikalba su vairais, o tie sako, mums liepė visas jūsų dovanas parduoti Lenkijoje, o pinigus parvežti. Nežinau, ar Meras Vytautas gali mūsų, mokesčių mokėtojų pinigus, kaip savo, švaistyti kur nori? Ar ne per anksti įsijautė į naujus įgaliojimus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka