Kuo šilumos siurblys oras-vanduo pranašesnis už kieto kuro katilą?

2023-05-25, Pranešimas spaudai

Rinkoje galima rasti įvairių šildymo sprendimų, tačiau vieni populiariausių yra šilumos siurbliai ir kieto kuro katilai. Jei pirmuosius pirkėjai renkasi dėl patogumo, tai sprendimą įsirengti kieto kuro katilą dažniausiai lemia noras sutaupyti. Nors prognozuojama, kad kitą sezoną kieto kuro kainos augs, šiandien specialistai vis dar sutaria, kad kieto kuro katilu šildyti namus yra pigiausia. Bet ar tikrai verta dėl to atsisakyti privalumų, kuriuos gali pasiūlyti šilumos siurblys oras-vanduo?

Universalus pritaikymas

Šilumos siurblys oras-vanduo gali būti integruojamas tiek su grindinio šildymo sistema, tiek su radiatoriais. Tai reiškia, kad jį galima naudoti kartu su kieto kuro katilu (kaip alternatyvų šildymo būdą) arba pakeisti seną kieto kuro katilą. Beje, keičiantys senus taršius katilus į šilumos siurblius, dar gali pasinaudoti ir valstybės parama bei nemažai sutaupyti.

Tiek šildantis radiatoriais, tiek naudojant grindų šildymą, galima užsitikrinti autonomišką temperatūros valdymą skirtingose patalpose. Tai itin patogu, nes kai kuriose namų patalpose šilumos reikia daugiau, pavyzdžiui, vonioje, virtuvėje, o kitose – mažiau.

Patogumas taupo laiką

Nors kietu kuru namus šildyti yra pigiau, retas įskaičiuoja į šią kainą savo darbą, laiką ir pastangas. O kieto kuro katilas jų tikrai reikalauja! Tokius katilus reikia reguliariai kūrenti, priešingu atveju susiduriama su temperatūrų svyravimu namuose. Maža to, reikia katilą ir prižiūrėti, nes šis šildymo būdas yra vienas nesaugiausių. Būtina laiku atlikti valymą, patikrinti visų elementų būklę. Taip pat negalima pamiršti ir to, kad iš anksto teks pasirūpinti kietu kuru, jo sandėliavimo vieta. Tai iš tikrųjų nepatogu, tad atsakingai įvertinkite, ar tikrai norite visų šių problemų.

Šilumos siurblys oras-vanduo yra nepalyginamai patogesnis namų šildymo įrenginys. Jis valdomas automatiškai, tad pakanka paspausti keletą mygtukų. Siurblys nereikalauja jokios priežiūros viso sezono metu, tačiau rekomenduojama kartą per metus atlikti techninę profilaktiką. Jis naudoja elektros energiją, o šilumą absorbuoja iš aplinkos oro lauke.

Saugus ir namams, ir aplinkai šildymas

Kai kalbame apie savo namus, saugumas yra itin svarbus. Deja, renkantis šildymo sprendimą apie jį dažnai pamirštama. Kieto kuro katilams reikia daug priežiūros – tai padeda užtikrinti jų saugumą. Deja, praktika rodo, kad kartais katilui skiriama nepakankamai dėmesio, tačiau tokios istorijos itin skaudžios. Šilumos siurbliuose nėra degimo proceso, todėl tai daug saugesnis pasirinkimas.

Reikia paminėti, kad šilumos siurblys oras-vanduo yra saugesnis ne tik bendruoju požiūriu, bet ir aplinkai. Elektros energija yra viena švariausių kuro rūšių, o jos naudojimo metu neišsiskiria kenksmingų aplinkai medžiagų. Dar labiau sumažinti neigiamą poveikį aplinkai galima integruojant šilumos siurblį su saulės energetikos sprendimais namams.


Straipsnio komentarai

štiš2023-05-28
Pranašesnis suvartojamu elektros kiekiu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka