Laidotuvių varpai Šilutės senajam paštui

2023-06-19, Raimonda Canderienė

Nuostabusis Šilutės pašto pastatas, regis, bus parduodamas, o gal jau yra parduotas. Taip galvoja nemažai gyventojų, nes karti patirtis verčia taip manyti: taip jau buvo parduotas senasis muziejaus pastatas, aukciono plaktuko laukia senoji gaisrinė, tyliai privatizuotas buvęs restoranas „Miško užeiga“, įkurtas paties Hugo Šojaus ties stadionu, ir štai dabar - naujiena apie senąjį paštą…

Šilutės rajono savivaldybė informavo, kad paštas, šiuo metu veiklą vykdantis adresu Lietuvininkų g. 23/Gudobelių a. 2, birželio 29 d. bus perkeltas į naujas patalpas adresu M. Jankaus g. 8. Naujose Šilutės pašto patalpose klientams Bendrovė galės užtikrinti kokybiškas paslaugas – klientai bus aptarnaujami erdvesnėje klientų aptarnavimo salėje, veiks du klientų aptarnavimo langeliai, bus įrengta erdvi savitarnos zona, savitarnos lipdukų spausdintuvas.

Šilutės pašto darbo laikas: antradieniais – penktadieniais nuo 9.00 val. iki 18.00 val., šeštadieniais nuo 9.00 val. iki 13.00 val. Klientų patogumui bus užtikrintas žmonių su negalia bei žmonių su vaikų vežimėliais patekimas į patalpas.

Visi požymiai rodo, kad neva dėl geresnių darbo sąlygų išsikeliantys paštininkai išties apleidžia jį, atėjus lemtingai valandai X, kuomet privalo tai padaryti dėl kažkokių priežasčių, apie kurias būrams žinoti nebūtina. Galima pabarstyti „cukreliu“ apie rūpestį gyventojais, vietos stoką ir pan. Nors paštas labiau tuščias, nei sproginėjantis per siūles nuo lankytojų gausos. Gausa aptinkama gal tik pensijų bei pašalpų mokėjimo dienomis - šiaip čia gali valsą šokti...

O kai neuždirbama papildomų lėšų iš patalynės, atvirukų ir pagalvių, kuriais jau užkimštos pašto salės, virtusios prekybos centrų atitikmenimis – galimai ir eksploatacines išlaidas apmokėti nesiseka. Taip atsiranda neekonomiškumo-nerentabilumo elementas, degantis raudona lempute ir sudarantis sąlygas imtis drastiškų veiksmų. Įprastai šie veiksmai elementarūs: įkeisti pašto pastatą bankui, kad apsimokėtumei skolas, o vėliau parduoti. Ši Lietuvos pašto schemelė iki šiol veikė be sutrikimų, tad galima tęsti.

Bet istorija byloja, kad pašto pastatai užstatyti bankams buvo dar iki 2012 metų, tada ir „Snoro“ bankeliai” supirkti urmu to paties Lietuvos pašto. „Bankeliai“, kadaise pervadinti PayPost, seniai riogso neveiksnūs ir buvo reikalingi Lietuvos paštui kaip šuniui penkta koja, bet kaip nepasinaudosi proga paišlaidauti, ar ne? Tai labiau apsimoka: juk naudingiau pasitaškyti pinigais „snoriukams“, nei kokiais sumautais čekiukais iš septyniasdešimt skirtingų kortelių.

Užmojis karališkesnis

Tad beveik visur stovintiems centrinėse miestų vietose pašto pastatams skamba gedulo varpai. Jie skambėjo Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje, o dabar jau skamba ir Mažosios Lietuvos sostinėje.

Ar sukils dėl to piliečiai? Kažin kažin... Protestuojame šiandien tik socialiniuose tinkluose, pilame stirtomis peticijas sąžinei nuraminti ir tik stebime, kaip nusavinamas valstybinis turtas. Traukinių stotys Mažojoje Lietuvoje, beje, parduodamos taip pat.

Ateis eilė ir geležinkeliams, tad galite miegoti ramiai (primename, kad neprivatizuotos liko būtent šios valstybinės įmonės - LP ir LTG).

Kad nesikankintume spėliojimuose ir prielaidose, paskambinome Šilutės merui p. Vytautui Laurinaičiui, kad sužinotume, dėl ko apleidžiamas pašto pastatas ir kas bus toliau, gal tai tik remontas?

„Tai Lietuvos pašto pastatas, jo nuosavybė, ir, tiesą sakant, apie savo planus jie mūsų neinformuoja. Raginome jį tvarkyti, gražinti, remontuoti, nes iš tiesų per tiek metų tapo aptriušęs, o juk stovi centrinėje miesto gatvėje. Situacija prasta, Lietuvos paštas - valstybė valstybėje, kainos už paslaugas sukeltos, tai UAB, siekianti pelno, ir tiek… Įdomi jų veikla ir įdomiai jie dirba… O pasikeitus vadovui, išvis pareiškė, kad visus klausimus sprendžia akcininkai, ir tiek“, - sakė meras.

Gi pateikus užklausą Lietuvos pašto atstovui žiniasklaidai Lukui Zadarackui, gautas toks atsakymas:

„Iškėlus pašto skyrių iš dabartinių jo patalpų Lietuvininkų g. 23, pastato įsigijimas pirmenybės tvarka bus siūlomas Šilutės miesto savivaldybei. Jeigu dėl įsigijimo sąlygų nebus sutarta, tuomet bus skelbiamas šių patalpų pardavimo aukcionas.“

Žodžiu, regis prasideda karštos bulvės mėtymo čempionatas...


Straipsnio komentarai

Ten tam keistam komentarui apačioje2023-06-26
čia taip dabar konkurentai vilioja laikraščio darbuotojus? Prenumeruoju šilokarčemą, tačiau kartais nusiperku ir tą Naujienų laikraštį. Ir kaskart pasigailiu. Tos "naujienos" dažniausiai jau senos, neretai jau šilokarčemoje būnu perskaitęs jas, o Šilutės naujienos jas dar pateikia kaip naujienas. Pats Naujienų laikraštis kažkoks šleivas kreivas, atrodo su dviem kairėm rankom darytas belekaip atmestinai. Net koktu vartyti tokį. Dar Pamarys buvo, tai visada sakiau jog mieste du laikraščiai yra. O dabar kai senasis Pamarys perėjo į internetą, realiai tik Šilokarčemą belieka varyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
keista,2023-06-24
koks jums debilai skirtumas, kas nupirks paštą? Tau Cenderiene turėtų rūpėti, kaip sakoma - kai nėra ką valgyti, nėra kuom ir tuštintis. "Šilokarčiama" tau ne maitintoja. Eik į "Šilutės naujienas", ten bent apie šiukšlių konteinerius ir jų turinį leis rašyti. "Šilutės paštas " tau aukštasis pilotažas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Christian Nekvedavicius2023-06-21
Buvo "Heydekrug" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
NAIKINTOJAI TAUTOS GROŽIO , PER MAŽOS BAUDOS YRA UŽ TOKĮ NAIKINIMĄ 2023-06-19
BET TOKS NAIKINIMAS SENOS ARCHITEKTŪROS , TOKS NAIKINIMAS KAS GRAŽU IR IŠLIKTŲ ATEIČIAI , TIK NAIKINT , TIK DRASKYT , TIK ARDYT , AR IŠVIS CHIROGLIFUS PAIŠYT ANT SIENŲ , VĖK KOKS SEIMO KLERKAS NUPIRKS IR LAIKYS KOL TAPS VAIDUOKLIU , KAIP BAIGIA NUGRIUT PRIE STOTIES ŠITOKS RAUDONŲ PLYTŲ PASTATAS , MUZIEJŲ CENTRIA NUPIRKO IR NIEKO NETVARKO , BAIGIA APLEIST ŠITOKĮ GROŽĮ , , KAIP IR TRAKSĖDŽIUOSE KULTŪROS NAMUS , GREIT GRIUVĖSIAI LIKS , O BUVO KOKIE GRAŽŪS RŪMAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Graudu ir apmaudu2023-06-19
praeiviui tai tik senos muro sienos, o tiems kas dirbo, savotiska nostalgija ir prisiminimai. Tai netik pastas, bet ir buves rysiu techninis centras. Cia dirbo ir kure jauni inzinieriai, technikai ir kt. nuostabus rysiu srities entuziastai. Veike ATS, tarpmiestiniu rysiu - telegrafo stotis, radijo mazgas ir daug kt. specpaskirties irenginiu civiliams ir kariskiams. Oro ir kabelinio tinklo magistrales is komutacinio kroso pasieke pacius atokiausius rajono kampelius. Jo prieziuai, remontui ir vystymui buvo sukurta elektomonteriu tarnyba. Tik veliau, augant miestui ir miestieciu poreikiams, persikelta i nauja priestata Gudobeliu al.
Deja, gyvename sparcios modernizacijos amziuje ir tos upes nebesustabdysi. Bet butina issaugoti kulturini pavelda, jo autentiskuma su visu interjeru: senovines duris, suveriamas langines, Veranda, laiptinius tureklus, rusio dali ir kt. elementus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-06-19
Man atrodo,kad su visu Lietuvos turtu elgiamasi taip,kaip vieną kartą nuvažiavus skinti uogų į Ragainę buvo aukštas medis,tai paprašius kopėčių,atėjo ruselis gyvenantis toje sodyboje ir nupjovė tą šaką ,kad galėtume nuskinti uogas,nes nei jo sodinta,nei jo auginta. Visiems ,kam rūpėjo Lietuva ir joje sukurtos vertybės ,tie neišbėgo iš Lietuvos ,atlaikėm ir blikadą ir nepriteklių ,o dabar tie žmonės yra po 70-80metų ,kas be streikuos,kai Lietuvoje tik pensininkai ir neįgalieji ,o jaunimas tuoj atrėžia ,jeigu blogai ,mes išvažiuosim.Tik mūsų išrinktieji kažkodėl vis dar " užsieniečius " vertina geriau ,nei savus žmones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka