Pasirinkusiems pedagogikos studijas – kelis šimtus eurų siekiančios stipendijos

2023-07-21
Stipendijas galės gauti ir kitų bakalauro studijų studentai, jei šalia pagrindinių studijų pasirinks gretutines pedagogines studijas. Asociatyvi nuotr.
Stipendijas galės gauti ir kitų bakalauro studijų studentai, jei šalia pagrindinių studijų pasirinks gretutines pedagogines studijas. Asociatyvi nuotr.
Liko daugiau nei savaitė pateikti prašymus studijuoti aukštosiose mokyklose. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad pasirinkusiems mokytojo profesiją neribojamas priėmimas į valstybės finansuojamas vietas, numatytos iki 539 eurų per mėnesį siekiančios stipendijos.

Šios išskirtinės sąlygos galioja norintiems tapti mokytojais tų specialybių, kurių poreikis yra didžiausias: matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, prancūzų kalbos, vokiečių kalbos, fizikos, chemijos, biologijos, istorijos, geografijos, informacinių technologijų, pradinio ugdymo ir specialiosios pedagogikos.

Pretenduoti gali visi, kurie atitinka nustatytus priėmimo reikalavimus.

Būsimiems pedagogams – tikslinės stipendijos

Įstojusieji į valstybės finansuojamas didžiausio poreikio specializacijų bakalauro pedagogikos studijas, priklausomai nuo akademinių rezultatų, turės galimybę kas mėnesį gauti 319 eurų (6,5 BSI) dydžio stipendiją.

Ją galės gauti ir kitų bakalauro studijų studentai, jei šalia pagrindinių studijų pasirinks gretutines pedagogines studijas. Gretutinės pedagoginės studijos skirtos tiems bakalauro studentams, kurie nori greta savo pagrindinės studijų programos studijuoti ir pedagogiką.

Minėtų specializacijų pedagogiką studijuojantys paskutinio kurso studentai turės galimybę gauti net 539 eurų (11 BSI) per mėnesį stipendiją. Tereikia sudaryti sutartį su savivaldybe arba mokykla dėl darbo baigus studijas, numatant ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato. Tai galioja ir pedagoginių profesinių studijų studentams – šios 1-1,5 metų trukmės studijos skirtos jau įgijusiesiems aukštąjį išsilavinimą ir norintiems tapti mokytojais.

Teikti prašymus galima iki liepos 28 d., 12 val.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!