Kviečia šienavimo dalgiu entuziastus į įspūdingas varžybas

2023-07-28
Čempionate dalyvauja ir moterys.
Čempionate dalyvauja ir moterys.
Jau trečią kartą vyksiantis Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Didelį būrį šio seno amato entuziastų suburiančios varžytuvės vyks rugpjūčio 5 d., jau tradicinėje vietoje – Nemuno deltos pievose Rupkalvių kaime, Šilutės rajone.

Daugelis didmiesčių gyventojų vasaros metu jau įpratę mėgautis ne paukščių čiulbėjimu, o girdėti erzinantį elektrinės žoliapjovės ar trimerio burzgimą. Tačiau šienavimo dalgiu entuziastai primena – dalgis – visiškai nepelnytai užmarštin keliaujanti tradicija, kuri ne tik naudinga pievai, bet ir žmogui. Intensyviai technika šienaujama pieva turi labai mažai gyvybės, nyksta jos biologinė įvairovė, vabzdžiai, o laukuose kyla grėsmė ten perintiems paukščiams. Negana to, dalgis, kitaip nei žoliapjovė, lengvai įveikia peraugusią žolę, sunkiai prieinamus šlaitus ir gali tapti puikia, raminančia mankšta.

Šis nepaprastas renginys išskirtinis, nes jame susipina azartas ir tradicijos. Atvykę dalyviai ne tik varžosi su geriausiais ir greičiausiais šienavimo entuziastais, bet gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato. Net nedrįstantys į rankas griebti dalgio kviečiami atvykti stebėti įspūdingų varžytuvių ir praleisti smagią dieną su šeima kerinčioje Nemuno deltos gamtoje. 

Norintys dalyvauti varžytuvėse, daugiau sužinoti apie šienavimo dalgiu amatą, kviečiami registruotis į Nacionalinį šienpjovių čempionatą užpildant registracijos anketą meldine.lt arba paskambinus telefonu Nr. 8 5 2138155.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!