Ugnė prasiveržė į finalą pro vyrų apsuptį, bet ten sutiko kiečiausią varžovą

2023-08-04, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Turnyro prizininkai (iš kairės): Povilas Paulauskas, Ugnė kromelytė, Artūras Raicevičius ir Rokas Kožemiakinas.
Šilutės lauko teniso klubo „Verdena“ įkūrėjo ir garbės prezidento Viktoro Bučiaus vyrų turnyro finale dėl jo vardinių prizų susikovė Artūras Raicevičius ir Ugnė Kromelytė, kurie iki lemiamos dvikovos „paguldė ant menčių“ ne vieną varžovą. Taip, taip, Ugnė ugningu puolimu ir techniškais veiksmais įrodė galinti nugalėti net pajėgiausius klubo narius. Tik gudrus Artūras, žaidęs tarsi šachmatais pagal iš anksto sumanytą planą, pristabdė Ugnės tigriškas atakas.

Didelis tradicinis turnyras surengtas liepos 14-16 dienomis. Žaista Arūno Dikšo ir Rimanto Liatuko kortose: 4 aikštelėse. Dalyvių – 25. Vyrų galybei iššūkį metė Ugnė Kromelytė (treneris Viktoras Raicevičius). Ugnė ne išsišokėlė – klubo vyrų reitingų lentelėje yra iškopusi į antrą vietą. Pirmo reitingo valdovas - Artūras Raicevičius. Burtai turnyro dalyvius suskirstė pagal jų turimus reitingų taškus. A. Raicevičius ir U. Kromelytė galėjo susitikti tik finale. Taip ir įvyko. Tik Artūras į finalą brovėsi iš viršutinės turnyro lentelės dalies, o Ugnė aukštyn veržėsi iš žemutinės turnyro lentelės dalies. Turnyro vyr. teisėja – klubo prezidentė Gitana Mėgelaitienė, sekretorius – visada korektiškas klubo garbės prezidentas Viktoras Bučius.

Žaista vieno minuso sistema išaiškinant visas vietas. Varžybų dalyvių priešininku buvo ir tomis dienomis siautėjusi karščio banga. Turnyrui besibaigiant ne visi ją atlaikė. Vienas dalyvis savo partijos nebaigė esant lygiam rezultatui. Sveikata brangiau nei pergalė.

Po 1-ojo rato į aštuntfinalį be kovos perkelti aukštesnio reitingo lauko tenisininkai A. Raicevičius, U. Kromelytė, Rimvydas Pužas, Robertas Krapavickas, Rokas Kožemiakinas, Dionizas Liatukas ir Rimas Rainys. Kitiems teko sukryžiuoti didžiąsias raketes. V. Čičirka įveikė T. Dromantą, A. Kankalis įveikė M. Vikarauską, D. Kairys nugalėjo D. Lamsodį, M. Nasvytis paėmė viršų prieš buvusį „Verdenos“ prezidentą Ž. Petrošių, T. Grenoveckas peržaidė P. Paulauską, V. Kiaulakis laimėjo prieš K. Mamkaitį, D. Igaris po pratęsimo įveikė K. Raicevičių, kortų šeimininkas A. Dikšas nugalėjo A. Šeškauską, o S. Stankevičius stumtelėjo žemyn S. Miliauską.

Į Ketvirtfinalį (aštuntuką) iškopė A. Raicevičius, įveikęs V. Čičirką – 6:1, 6:2, D. Kairys, nugalėjęs A. Kankalį -   6:2, 7:5, R. Kožemiakinas, įveikęs M. Nasvytį – 6:3, 4:6, 10:5, D. Liatukas po sunkios kovos peršokęs T. Grenovecko barjerą, R. Pužas nugalėjęs V. Kiaulakį – 6:1, 6:0, R. Krapavickas įveikęs D. Igarį – 6:2, 6:1, R. Rainys sustabdė A. Dikšą – 7:6, 2:6, 11:9, U. Kromelytė nepaliko vilčių S. Stankevičiui – 6:0, 6:0.

Ketvirtfinalyje A. Raicevičius pergudravo rusniškį D. Kairį – 6:4, 6:2, R. Kožemiakinas nugalėjo D. Liatuką – 6:3, 4:6, 10:5, R. Pužas apžaidė R. Krapavicką – 6:4, 6:0, U. Kromelytė užtikrintai nugalėjo R. Rainį – 6:0, 6:0. Pusfinalyje A. Raicevičius po įtemptos kovos įveikė techniškąjį R. Kožemiakiną – 7:5, 7:6, o U. Kromelytė pasiekė pergalę prieš R. Pužą – 6:3, 6:1. Kovoje dėl trečios vietos Rokas Kožemiakinas pergalėjo Rimvydą Pužą – 3:6, 6:4, 10:8. Rimvydas liko ketvirtas. Penktą vietą užėmė Robertas Krapavickas. 6-8 vietas užėmė Domantas Kairys, Dionizas Liatukas, Rimas Rainys, devintas – Aurimas Kankalis. Dėl paguodos prizo kovojo 9 dalyviai. Lemiamą partiją žaidė Povilas Paulauskas ir Saulius Miliauskas. Viršų paėmė Povilas – 6:1, 6:1.

Turnyro nugalėtojo vardą pelnė Artūras Raicevičius, atlaikęs Ugnės Kromelytės atakas. Lemiama dvikova dėl karšto oro žaista A. Dikšo antrame korte (angare). Anot V. Bučiaus, labai stabilų, technišką žaidimą demonstruojanti Ugnė mėgsta būti puolama ir stipresnėmis kontratakomis laimėti taškus. Jos žaidimas pagrįstas greičiu, bet A. Raicevičius sugebėjo pristabdyti varžovę itin tiksliai nukreipdamas kamuoliuką į įvairias aikšteles vietas. Jam nebuvo lengva, tačiau žaisdamas šaltakraujiškai, matyt, pagal iš anksto susidarytą planą, laimėjo – 6:2, 6:3. Vilniaus firmos pagamintus specialius vardinius Viktoro Bučiaus prizus prizininkams įteikė klubo „Verdena“ prezidentė G. Mėgelaitienė. Prizų laimėtojai: Artūras Raicevičius – pirma vieta, Ugnė Kromelytė – antra vieta, Rokas Kožemiakinas – trečia vieta, Povilas Paulauskas – paguodos turnyro nugalėtojas.