Devyni Seimo nariai siūlo įteisinti homoseksualų partnerystę

2015-03-25, BNS
 Foto: Shutterstock nuotr.
Foto: Shutterstock nuotr.

Devyni Seimo nariai iš socialdemokratų ir liberalų frakcijų įregistravo projektą, kuriuo Lietuvoje siūloma įteisinti homoseksualų partnerystę.

Viena iš iniciatorių Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė teigė, kad projektu neketinama sumenkinti santuokos reikšmės, bet siekiama sudaryti galimybę laisvai rinktis, kaip įteisinti savo santykius.

„Šiandien ne santuokoje gyvena šimtai, tūkstančiai porų – didelės jų dalies negalėtume pavadinti kitaip nei šeima. Todėl turime gerbti šių žmonių pasirinkimą ir užtikrinti jiems visavertį gyvenimą bei pagrindines teises, analogiškas toms, kurias turi santuokoje gyvenančios poros“, - pranešime spaudai teigė parlamentarė.

Įstatymo projektą parašais parėmė Socialdemokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų seniūnai Irena Šiaulienė bei Eligijus Masiulis.

Pagal projektą, partnerystė būtų registruojama pilnamečiams pas notarą užregistravus pareiškimą. Ją registruojantys asmenys taip pat turėtų sudaryti sutartį, kurioje nustatytų bendrai įgyto ir naudojamo turto padalijimo klausimus pasibaigus jų bendram gyvenimui.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų nuo 2017 metų pradžios.

Pernai lapkritį atlikta apklausa parodė, kad vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimui pritaria 15 proc. Lietuvos gyventojų, 79 proc. yra nusistatę prieš. Apklausą bendrovė „Rait“ atliko Lietuvos notarų rūmų užsakymu. Lapkričio 7- 23 dienomis buvo apklausta apklausė 1000 respondentų nuo 15 iki 74 metų.

Pernai homoseksualų partnerystę įteisino Estija.

 


Straipsnio komentarai

galbuttttttt2015-04-06
gal ir 27 amziu kd zmonija taip zemai smuko ziauresni uz zveris paliko ir jei tiek iskrypeliu atsirado tai tikrai atomine paveike neviena Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kurapkai2015-03-30
Matosi kad zmogus siauro krugazoro juk dabar ne 17 - as amzius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2015-03-30
Matyt kurapkai kas per galva uzvaziavo kad taip raso.vargsele ...o ka ar silutej daugiau nebera "agurku " kad del kitu pergyveni Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuuurapkaaa2015-03-30
ar ir silutei atsirado gaidziu iskrypeliu kur seiliojasi gatvem ir nesusilaiko savo agurku Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vilma2015-03-29
Tai aisku zmogus turi teise pasirinkti ka jam mylieti ir su kuo buti savo gyvenime Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?