Kultūros paveldo apdovanojimams „Paveldo DNR“ nominuota aušrininko Martyno Jankaus sodyba

2023-08-08
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus informacija
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus informacija
Valstybinės kultūros paveldo komisijos organizuojami apdovanojimai „Paveldo DNR“ sulaukė daugybės nominantų iš visos Lietuvos. Kandidatus trims kategorijoms – labiausiai kultūros paveldo srityje pasižymėjusiems žmonėms, geriausiai tvarkomiems objektams ir sėkmingiausioms iniciatyvoms – teikė Lietuvos savivaldybės ir gyventojai.

Šie apdovanojimai bus rengiami tik kas 4 metus, tiek, kiek trunka viena Paveldo komisijos kadencija.

Iš viso „Paveldo DNR“ gavo net 102 paraiškas, o iš jų vertinimo komisija toliau svarstė 11 paveldo objektų, 11 asmenybių ir 16 iniciatyvų bei darbų. Po intensyvių diskusijų vertintojai kiekvienoje kategorijoje atrinko po 3 nominantus:

Asmenybių apdovanojimams atrinkti Art deco ir Amsterdamo mokyklos muziejaus įkūrėjai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius (Kaunas), restauruotų vilų Loabell ir Maria savininkas Dominykas Chlebinskas (Neringos sav.) ir Pumpėnų malūno savininkai Arminas ir Martynas Vareikos (Pasvalio r.).

Objektų apdovanojimams atrinkti J. ir A. Iljinų namas Kaune, Medinės miesto architektūros muziejus Vilniuje ir Kurnėnų mokykla Alytuje.

Iniciatyvų ir darbų apdovanojimams atrinkti Inovatorių slėnis kartu su Arūnu Survila (Zarasų r.), Raubonių malūnas-karšyka-verpykla kartu su Vaidotu Gikiu (Pasvalio r.) ir aušrininko Martyno Jankaus sodyba (Pagėgių sav.).

Laureatai bus paskelbti ir padėkos įteiktos „Paveldo DNR“ apdovanojimų ceremonijoje rugsėjo mėnesį, kuri vyks projekto globėjo – Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!