Pranešama, kad Pagėgiuose dega bažnyčios stogas

2023-08-17
Udriaus Armalio nuotr.
Udriaus Armalio nuotr.
14 val. 09 min. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Pagėgių m., Vydūno g. dega Šv. Kryžiaus bažnyčios stogas.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos APGV Pagėgių, Tauragės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad paskelbtas trečias pajėgų iškvietimo numeris - gesinti išsiųstos 7 autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.

Pirminiais duomenimis, dega dalis stogo. Informacijos apie nukentėjusius dar nėra.

PAGD informuoja, kad 14 val. 42 min. ugniagesiai su kvėpavimo aparatais įėjo į bažnyčios vidų. Viduje daug dūmų, bet atvirtos liepsnos nėra.

Atjungta elektros srovė. Bažnyčią gesina ugniagesiai nuo autokopėčių, kiti dirba viduje, o treti – palėpėje.

Išnešamos bažnytinės vertybės.

Krastogidas.lt skelbia, kad Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, pradėta atstatyti suniokotoji Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia. 1992 m. tuometinio Pagėgių parapijos klebono kunigo Petro Šiurio iniciatyva ir rūpesčiu, pradėta statyti naujoji bažnyčia, pagal architektų Vaidoto Kuliešiaus ir Gintauto Natkevičiaus projektą.

1996 m. užbaigtas montuoti stogas ir tų pačių metų kalėdinėms pamaldoms jau rinkosi tikintieji. Pirmiausia bažnyčioje įrengta Švč. Mergelės Marijos – visų Šventųjų Karalienės – koplyčia, kurią puošia dailininko Juozo Vosyliaus freska.

Nuo 2009 m. bažnyčioje pradėta laikyti pamaldas. Virš didžiojo altoriaus įrengtas unikalus vitražinis kryžius, kurio autoriai – Rimvydas Mulevičius ir Antanas Rimkus.

Delfi


Straipsnio komentarai

gal2023-08-18
remontavo kažką... Komentaras patinka Komentaras nepatinka