Su Pagėgių rinktinės pasieniečių darbu susipažino būrys Šilutės gimnazistų

2015-03-25, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Apie savo darbo specifiką bei galimybes tapti profesionaliais pasieniečiais Šilutės gimnazistams pasakojo Pagėgių rinktinės pareigūnai. 

Antradienį į sienos ruožą su Kaliningrado sritimi saugančios VSAT Pagėgių rinktinės vadavietę atvyko beveik pusšimtis Šilutės miesto pirmosios gimnazijos moksleivių ir juos lydėjusios pedagogės.

VSAT pareigūnai svečiams pristatė pagrindines tarnybos funkcijas, papasakojo apie savo darbo specifiką.

Svečiai susipažino ir su Pagėgių rinktine – apžiūrėjo administracinį pastatą, lankėsi po atviru dangumi įrengtame muziejuje, kur apžiūrėjo čia eksponuojamas įvairias priemones, skirtas kontrabandai gabenti.

Tokių susitikimų metu pasieniečiai nemažai dėmesio skiria ir savo profesijos propagavimui, tad su galimybėmis tapti profesionaliais sienos saugotojais gimnazistus supažindino Bendrųjų reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Onutė Abrutytė.

Moksleiviai taip pat turėjo galimybę pamatyti ir Pasieniečių mokyklos kursantų kasdienybę, mokymosi sąlygas - apie tai pasakojama mokyklos sukurtame filme.

Paaugliai domėjosi, kiek trunka mokslai Pasieniečių mokykloje, kokius pratimus reikia atlikti laikant fizinio pasirengimo įskaitą, kokio dydžio atlyginimus gauna Pasieniečių mokyklą baigę ir dirbti pradėję pasieniečiai.

Didžiausia staigmena gimnazistams tapo net keturių kinologų ir jų augintinių pasirodymai. Iš Šilutės atvykusiems moksleiviams pasieniečiai demonstravo savo keturkojų sugebėjimus sulaikant bandančius sprukti ar pulti valstybės sienos pažeidėjus.

Sienos kontrolės skyriaus vyresnysis specialistas Marius Ausiukevičius  papasakojo apie pasieniečių kinologinę veiklą, tarnybinių šunų dresavimą ir jų indėlį saugant valstybės sieną.

VSAT pareigūnai keturkojai talkininkai taip pat pademonstravo parodomąją programą, daiktų paiešką ir vietovės apiešką.

Svečiai džiaugėsi turiningai praleista diena ir pažymėjo dabar kur kas geriau suprantantys pasieniečio profesijos svarbą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!