Į bėdą pakliuvo laivas, teko evakuoti jo keleivius

2023-08-23, VSAT Komunikacijos skyriaus informacija
Gelbėjimo operacijos akimirka. Autorių nuotr.
Gelbėjimo operacijos akimirka. Autorių nuotr.
Pagėgių pasieniečiai suteikė techninę pagalbą Nemunu plaukusio keleivinio laivo „Raketa“ komandai ir į krantą iškėlė beveik pusšimtį jo keleivių.

Šeštadienio vidurdienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Plaškių pasienio užkardos pareigūnai per techninės kontrolės stebėjimo sistemą užfiksavo, kad laivas „Raketa“, plaukęs Nemunu iš Kauno į Nidą, ties Lazdėnų kaimu (Pagėgių sav.) netikėtai sustojo upės farvateryje ir išmetė inkarą.

Plaškių užkardos pasienio sargybai, vykdančiai tarnybą Nemune su kateriu, buvo duotas nurodymas nedelsiant nuvykti iki sustojusio laivo ir išsiaiškinti priežastį. „Raketą“ pasiekusius pasieniečius kapitonas informavo, kad sugedo jo laivo variklis ir paprašė pagalbos evakuojant į krantą 47 keleivius.

„Raketos“ keleiviams iškelti į krantą Plaškių užkardos pasieniečiai pasitelkė gretimos Bardinų pasienio užkardos sargybą su tarnybiniu kateriu.

Maždaug per dvi valandas visi į Nidą keliavę poilsiautojai sėkmingai buvo perkelti iš „Raketos“ į krantą ir sulaipinti į atvykusį keleivinį autobusą.

Dar po pusvalandžio laivas „Raketa“, lydimas Plaškių pasienio užkardos sargybos su tarnybiniu kateriu, pajudėjo Nemunu žemyn, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardos saugomo ruožo link.

Plaškių pasienio užkardos pasieniečiai saugo Nemunu einančią valstybės sieną su Rusija.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02023-08-29
Ne pirmas kartas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka