Vieną dieną sudegė bažnyčia, kitą – gyvenamasis namas, be namų liko senjorai

2023-08-25
Į bažnyčią sukrito stogas. Ričardo Lekavičiaus nuotr.
Į bažnyčią sukrito stogas. Ričardo Lekavičiaus nuotr.
Rugpjūčio 17 d. baisi nelaimė ištiko Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos tikinčiuosius – sudegė puikiai įrengta bažnyčia. Didelė nelaimė įvyko ir kitą dieną – be namų liko senjorai.

Pavyko išgelbėti bažnytines vertybes

Bendrasis pagalbos centras rugpjūčio 17 d., apie 14 val. 9 min., gavo pagalbos kvietimą, kad Vydūno gatvėje dega bažnyčios stogas. Gesinti gaisrą išsiųstos septynios autocisternos, štabo automobilis, kopėčių automobilis.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių, Tauragės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Tauragės ir Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Apie trečią valandą Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas sakė, kad viskas vyko staigiai ir operatyviai. Atvykę ugniagesiai vienu ypu užgesino liepsnas, kurios apgadino tik stogą, į kitas patalpas neišplito. „Užsidegė stogas, degė, gaisrinė atvažiavo, užgesino ir prižiūri. Į kitas patalpas ugnis nepersimetė“, – aiškino telefonu klebonas. 

Tačiau, netrukus situacija apsivertė aukštyn kojomis, o ugniagesiai gaisravietę paliko tik kitą dieną. Per gaisrą nudegė ir sukrito 300 kvadratinių metrų stogo, likęs aplinkui stogas stipriai apdegė.

Ugniagesiai naudojo termovizorių, buvo pakeltas dronas gaisro židiniui nustatyti. Nuo gaisrinio hidranto buvo nutiesta 200 metrų magistralinė linija.

Užsidegus bažnyčios stogui, žmonės nenukentėjo, iš maldos namų išnešti vertingi paveikslai, liturginiai rūbai.

Kaip BNS sakė parapijos klebonas K. Žutautas, apie smilkstantį stogą pranešė jį taisę darbininkai. Anot jo, dėl ko kilo ugnis, kol kas sunku įvardinti, nuostoliai taip pat dar bus vertinami.

Bažnytinės vertybės, įskaitant čia kabėjusius paveikslus, pavyko išnešti laiku į kleboniją, jos nenukentėjo nei nuo gaisro, nei nuo vandens gesinant gaisrą.

Maldos namai – drausti. Dėl nelaimės atšaukta Pagėgių šventė. Lėšos, kurios būtų buvusios panaudotos renginiui, bus skirtos bažnyčios atstatymo darbams.

Dvasininkas sakė, kad kol kas Mišios bus laikomos gretimoje koplyčioje. Tikimasi, kad vėliau gaisro padarinius pašalinti padės parapijiečiai.

Pagėgiuose po Antrojo pasaulinio karo bažnyčios pastatą valdžia nusavino, vėliau nugriovė, paliko tik bokštą, prie kurio buvo pristatytas gaisrinės priestatas. Katalikai kartu su liuteronais meldėsi mūrinėje liuteronų kapinių koplyčioje, kurią 1970 metais padidino. 1994 metais pradėta statyti nauja bažnyčia, 1996 metais užbaigtas montuoti stogas ir tų pačių metų Kalėdų šventėms jau rinkosi tikintieji. 1997 metais bažnyčia pašventinta, nuo 2009 metų pamaldos laikomos ir pačioje bažnyčioje.

Liko be namų

Didelė nelaimė nutiko ir rugpjūčio 18 d. Pagėgių savivaldybės Natkiškių kaime. Čia atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir sukrito jo stogas, išdegė pirmojo aukšto vidus. Pavyko išsaugoti 5 pastatus, iš kurių du buvo savininko, trys – kaimyno teritorijoje.

Žmonės liko be namų.

„Artimo giminaičio šeimoje įvyko skaudi nelaimė - akimirksniu sudegė namai ir juose per gyvenimą užgyventas turtas. Nuo tokios nelaimės niekas nėra apsaugotas. Žmonės nėra jauni - pensinio amžiaus, reikalinga finansinė parama atstatant namus“, - viešai kreipėsi giminės.

Norintiems prisidėti:

Pagėgių kredito unija, Rimantas Gofmonas,sąsk. nr.

LT645014000010006283

Mokėjimo paskirtis: parama nukentėjus nuo gaisro.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02023-08-29
labai liūdna, bet Pagėgių miesto šventės galėjo ir neatšaukti... Gal kaip tik daugiau pinigų būtų pritraukę. O dabar ir be bažnyčios, ir be šventės. O taip norėjau AKD gyvai paklausyti. :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka