Šilutėje agresiją užfiksavo vaizdo kameros

2023-09-06, R. D. MAŽUTIS

Dviejų nepažįstamų vyrų susitikimas Šilutėje, Tilžės gatvėje, ties parduotuve Bravo Alco“ , virtęs žodiniu konfliktu, netruko peraugti į grumtynes. Smurto griebėsi 43 metų šilutiškis D. A. Vaizdo kamera užfiksavo jo veiksmus.

Susikivirčiję vyrai kartais nemoka išsiskirti taikiai, nors ir blaivūs. Trumpas įtūžis, smūgiai kumščiais, o vėliau – baudžiamoji byla, prisipažinimas, gailestis dėl nesusivaldymo. Tokia ir ši istorija be jokių painių vingių. Anksčiau neteistas kaltinamasis D. A. užsidirbo bylą pagal LR BK 140 str. 1 d. – fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Deja, labai dažnai taikomas straipsnis, nes norinčių įrodyti savo „teisybę“ fizine jėga netrūksta. Tą rodo ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato kriminalinių įvykių suvestinės. Jose neretai dominuoja pranešimai apie smurtines nusikalstamas veikas.

Šiemet, melagių dieną (balandžio 1-ąją), apie 15 valandą, Šilutėje, Tilžės g. 17, ant pėsčiųjų tako ties parduotuve „Bravo Alco“ susikirto 43 metų šilutiškio D. A. ir būsimojo nukentėjusiojo E. B. keliai. Tarp vyrų kilo žodinis konfliktas. Smurto griebėsi D. A. Jis tyčia kumščiu du kartus smogė E. B. į kairę veido pusę ties skruostu. Užpuolikas ir besiginantis susigrūmė. D. A. bandė spirti koja į pilvą, tačiau E. B. koją nutvėrė ir paleido. D. A. parvertė nukentėjusįjį ant žemės. Pastarasis teigė, kad nepažįstamasis jį pastūmė ir dėl to pargriuvo. Sumušto skruosto skausmą jautė dvi dienas. Nukentėjusysis dėl įvykio parašė pareiškimą policijai, buvo gydytas, bet civilinio ieškinio nepareiškė. Ikiteisminio tyrimo metu D. A. kaltę prisiėmė visiškai, dėl to gailėjosi.

Byloje liudijo du liudytojai. Vienas jų parodė, kad jo draugas D. A. prie parduotuvės „Bravo Alco“ stumdėsi su nepažįstamu asmeniu, girdėjo riksmus, tačiau fizinio kontakto tarp jų nebuvę. Kai viskas pasibaigė, abu skėsčiojo rankomis. Vaizdo kameros įrašas buvo iškalbingesnis: užfiksavo D. A. smurtinius veiksmus. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyriaus specialisto išvadoje nurodyta, jog E. B. dėl kairio skruosto sumušimo buvo nežymiai sutrikdyta sveikata. 

Kaltinamasis D. A. nuteistas baudžiamuoju įsakymu. Jo bylą rugpjūčio 17 dieną išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Lina Nainienė. Kaltinamojo visiškas prisipažinimas tapo jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. D. A. pripažintas kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalyje. Jam paskirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, kuri dėl prisipažinimo sumažinta vienu trečdaliu, tai yra laisvė apribota pusmečiui (6 mėnesiams).

D. A. įpareigotas per visą bausmės laikotarpį dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje. Patenkintas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys ir iš D. A. priteista 71,61 euro žalos atlyginimo Valstybinei ligonių kasai už nukentėjusiojo gydymą.

D. A. turi teisę nesutikti su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu ir per 14 dienų nuo šio įsakymo gavimo paduoti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams prašymą, reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?