Socialines pašalpas moka dalimis, kad nepragertų

2015-03-28, Stasys BIELSKIS
Stoniškių seniūnijos socialinio darbuotojo padėjėja darbui su rizikos šeimomis R. Gadeikienė teikia pagalbą šeimoms, kuriose auga daugiau nei 30 vaikų.
Stoniškių seniūnijos socialinio darbuotojo padėjėja darbui su rizikos šeimomis R. Gadeikienė teikia pagalbą šeimoms, kuriose auga daugiau nei 30 vaikų.

Pagėgių krašte, kaip ir visoje Lietuvoje, vis dar yra socialinės rizikos šeimų. Tai šeimos, kurių narių emocinis bendravimas yra sutrikęs, neigiama aplinka neskatina sveiko, produktyvaus asmenybės augimo ir vystymosi. Tokios šeimos nesugeba tenkinti vaiko emocinių ir fizinių reikmių, be to, bendravimo būdas tokiose šeimose žymiai apriboja vaiko galimybes išreikšti poreikius ir jausmus.

Stoniškių seniūnijos socialinio darbuotojo padėjėja darbui su rizikos šeimomis Romualda Gadeikienė „Šilokarčemai“ sakė, kad dabar ji teikia pagalbą dvylikai rizikos ir šešioms probleminėms šeimoms.

„Tokios šeimos mėgsta išgerti, mėgsta pauliavoti, kai tik gauna kokį eurą, - pasakojo R. Gadeikienė. – Pašalpas jiems duodame dalimis, ne visą mėnesio sumą iškart. Žiūrime, kad pirmiausia mokesčius susimokėtų, jog vaikai turėtų ką valgyti. Pavyzdžiui, duodame pinigėlių savaitei, paskui – kitai savaitei. Socialinės rizikos šeimos jau yra pripratusios prie tokios tvarkos ir neprieštarauja“.

Socialinės išmokos dydis vienam asmeniui yra 101,37 euro (iki š. m. sausio 1 d. buvo 350 litų), antram – truputį mažesnis, trečiam – dar mažesnis ir t. t. Yra ir išmokos vaikams. Iki dvejų metų amžiaus mokama po 28 eurus, o nuo dvejų iki septynerių metų – po 15,2 euro.

Socialinės rizikos šeimose auga daugiau kaip trisdešimt vaikų. R. Gadeikienė teigė, kad anksčiau tokių vaikų buvo daugiau, dabar šis skaičius yra sumažėjęs. Kodėl?

„Būna, kad šeimos išsikelia kitur gyventi, yra ir tokių šeimų, kai vaikui sukanka aštuoniolika metų ir tada tokia šeima jau išbraukiama ir rizikos šeimų sąrašo, - paaiškino R. Gadeikienė. – Būna ir tokių atvejų, kai šeima pasitaiso, pradeda gyventi tvarkingai – tokios irgi išbraukiamos“.

Socialinės rizikos šeimų yra Stoniškių bei Rukų gyvenvietėse, kituose kaimuose.

 


Straipsnio komentarai

ponia Gadeikiene......2015-03-30
pries miega ... pamastyk, kas bus ? jeigu sitas ,, kontingentas,, nustos gerti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2015-03-30
O koks skirtumas - pragers dalimis... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
teisingas2015-03-29
vat taip seniai reikejo ir visuose seniunijose tokia tvarka turetu ivesti o tokios seimos prasigeria ir vaikai bona alkani ir ne aprenkti ar basi Komentaras patinka Komentaras nepatinka