Iš autorės lūpų išgirsta daug įdomių istorijų

2023-09-08, Virginija DEGUTIENĖ, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukų autorė L. Šiaudvytienė savo pasakojimais žavėjo susirinkusiuosius pažiūrėti jos parodos.
Nuotraukų autorė L. Šiaudvytienė savo pasakojimais žavėjo susirinkusiuosius pažiūrėti jos parodos.
Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Laimos Šiaudvytienės (Usėnai, Šilutės r.) fotografijos parodos „Gyvūnai gamtoje“ pristatymas.

Susirinkusiems į renginį  darbų autorė papasakojo apie savo pomėgį fotografuoti. Anot jos, per eilę metų susikaupė daug fotografijų, tad 2007 m. surengta pirmoji paroda  „Metų laikai“, 2008–2010 m. – „Pavasaris“, „Vasara“, 2019–2021 m. – „Gandrai parskrenda“, „Gandrai išskrenda“, 2022–2023 m. – „Gyvūnai gamtoje“. Parodos eksponuotos Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialuose ir Klaipėdoje. Gražūs ryšiai užsimezgė ir iki šiol plėtojami su žinomais krašto fotografais. L. Šiaudvytienės fotografijas galima išvysti televizijoje, socialiniuose tinkluose, spaudoje.

Laima su fotoaparatu nesiskiria nuo 16 metų, kai tėvelis gimtadienio proga padovanojo pirmąjį  juostinį fotoaparatą. Bėgant laikui fotoaparatai vis tobulėjo, galimybės fotografuoti plėtėsi, o gamta išliko tokia pat nuostabi,  pilna gyvybės. Šeimyninės aplinkybės taip susiklostė, kad  ištekėjo už miškininko ir apsigyveno kaime, šalia miško, ežero. Šeima ir artimieji jau priprato, kad ji ištisas valandas, o kartais ir dienas stebi miško gyvūnų pasaulį ir jį fiksuoja. „Patinka fotografuoti ne tik gyvūnus, paukščius, bet ir saulėtekius, saulėlydžius“, – atviravo fotografė.

Parodos pristatymo metu iš autorės lūpų išgirsta daug įdomių istorijų apie fotografijose matomus gyvūnus: susitikimą su netoli sodybų vaikščiojančia lūšimi, atklydusiu stirninu, margaspalviais paukščiais. Dažnai tenka ilgus vakarus praleisti medžiotojų bokštelyje, apsišarvavus kantrybe laukiant, kada norimas gyvūnas bus įamžintas kadre.

Autorės pasakojimai iliustruoti virtualia fotografijos darbų peržiūra, lydima muzikos garsų.

Daug šiltų žodžių tarė į parodos pristatymą atvykusios Usėnų seniūnijos bendruomenės narės ir kiti renginio dalyviai. Autorė visus pakvietė pasivaišinti arbata ir jos  keptu kriaušių pyragu. Vyko diskusijos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!