Niekam nenusileido

2023-09-07, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Turnyro čempionė FK „Šilutės veteranas“ rinktinė ir klubo nariai bei  gerbėjai.
Turnyro čempionė FK „Šilutės veteranas“ rinktinė ir klubo nariai bei gerbėjai.
FK „Šilutės veteranas“ (prezidentas Saulius Malinauskas) senjorai rugpjūčio 26 dieną miesto stadione laimėjo tradicinį mažojo futbolo (8x8) 29-ąjį turnyrą, skirtą pirmos tautinės olimpiados, surengtos 1938 metais liepos 17-31 dienomis Kaune ir Klaipėdoje, dalyvio Leonido Chomičiaus atminimui. Šilutiškiai įveikė Plungės, Marijampolės, Vilniaus ir Klaipėdos komandas. Įmušta įvarčių – 15, praleistas – 1.

Turnyras, skirtas Leonido Chomičiaus atminimui, ilgaamžis ir labai populiarus. L. Chomičius futbolo patirties yra sėmęsis garsiame Glazgo (Škotija) klube „Seltik“. Ką išmokęs perteikė Kauno, Klaipėdos, Šilutės futbolo komandoms. Jo įnašas neužmirštamas, kaip ir futbolininko asmenybė. Gražu, kad FK „Šilutės veteranas“ kasmet rudeniop surengia jo vardo turnyrą, į kurį nesibodi atvykti net Vilniaus futbolo veteranų rinktinė, o šiemet prisijungė ir klaipėdiečiai. Turnyro senbuvės – Plungės, Marijampolės, Kybartų komandos. Pamario futbolo veteranų iniciatyvas palaiko Šilutės rajono savivaldybė, privatūs rėmėjai Arūnas Jagminas, Saulius Malinauskas, Eugenijus Kolpertas, kiti.

Rugpjūčio 26 dieną Šilutės dirbtinės dangos aikštė buvo padalinta į du sektorius. Jėgas išbandė 5 komandos: Šilutės, Vilniaus, Klaipėdos, Plungės, Marijampolės. Žaista ratų sistema: du kėlinukai po 15 minučių. Dalyvių amžius – 35 metai ir vyresni. Turnyro teisėjai – M. Jazbutis, B. Mackevičius. Turnyrą atidarė VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas. Visoms komandoms palinkėta sėkmės ir geros nuotaikos. Čempionų, prizininkų laukė taurės, medaliai, asmeniniai prizai geriausiems ekipų žaidėjams, taip pat įprastos vaišės – karštai rūkyta žuvis. Buvo dėl ko stengtis.

Šilutiškiai šį kartą subūrė itin pajėgią rinktinę. Vartus užtikrintai gynė Arūnas Trakšelis, o įvarčius tarsi patrankos šūvius kalė buvęs FK „Šilutė“ puolėjas, saugas, gynėjas, o, reikalui esant, net ir vartininkas Robertas Šmitas. Komandos gretose dar reiškėsi Užkuraičių šeima: Jurijus (tėvas), Evaldas ir Julius – sūnūs. Visi tvirti, atkaklūs dvikovose dėl kamuolio. Sumaniai žaidė, talkino Linas Gedvila, Renatas Zapolskis, Kostas Vilkys, Nerijus Šeputis, Eugenijus Kolpertas, Mantas Šilingas, Mindaugas Lileikis, Gintas Grigalaitis, Olegas Vasiljevas, Tomas Normantas, Vladimiras Čiumakovas. Jie stengėsi būti vienu kumščiu. Pirmojo rato varžybose šilutiškiai į Plungės komandos vartus įmušė 5 įvarčius, o savus vartus išsaugojo „sausus“. Pergalė įkvėpė. Antrame rate pamariškiai įveikė bendraamžius iš Marijampolės – 4:1. Neatsilaikė prieš mūsiškius ir Vilniaus komanda – 3:0. Beje, pernai vilniečiai finale po baudinių serijos triumfavo prieš šilutiškius – 2:0. Šiemet vilniečiams pakartoti pernykštės sėkmės nepavyko, nors į prizininkus prasimušė – surinko 6 taškus ir užėmė trečią vietą. Jie nugalėjo Marijampolės ir Plungės komandas – 5:0 ir 3:0, bet pralaimėjo Šilutei ir Klaipėdai – 0:3 ir 1:2.

Lemiamose, ketvirtose rungtynėse dėl pirmos vietos šilutiškiai užgesino klaipėdiečių ambicijas. Rungtynių rezultatas – 3:0 Šilutės naudai. Mūsiškių kraitis – 12 taškų (4 pergalės). Klaipėdos komanda antra – 9 tšk. Klaipėdiečiai vienodu rezultatu 4:0 įveikė Marijampolės ir Plungės komandas. Žemaičiai po įtemptos kovos šventė pergalę prieš suvalkiečius – 4:3. Plungės komanda užėmė ketvirtą vietą – 3 taškai. Turnyrinės lentelės gale – Marijampolės komanda, pralaimėjusi visus susitikimus.

Išrinkti geriausi komandų žaidėjai: Robertas Šmitas (Šilutė), Robertas Poškus (Klaipėda), Gžegoš Stupak (Vilnius), Linas Petkevičius (Plungė), Artūras Matulionis (Marijampolė). Jiems įteiktos futbolininkų statulėlės. Apdovanojimus (taurės, medaliai) teikė Saulius Malinauskas ir Romualdas Taršauskas. Apdovanojimo ceremoniją vainikavo pakili dalyvių, komandų vadovų ir turnyro organizatorių nuotaika.

Turnyro čempionė FK „Šilutės veteranas“ rinktinė ir klubo nariai bei  gerbėjai.


Straipsnio komentarai

manau,2023-09-14
VŠĮ "Šilutės sportas" ir jo vadovas D. Gricevičius ir futbolo vadyb. R. Taršauskas. Bet jei tai (renginių reklama ) nėra numatyta jų darbo sutartyje ir pareigybinėje instrukcijoje, juolab, kad šį renginį organizavo FK "Šilutės veteranas" , tai domėkitės patys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sirgalius2023-09-08
Sveiki, ir vėl eilinį kartą niekur, nieko, nebuvo skelbta apie šį turnyrą. Nėra jokios informacijos apie sporto renginius. Kas tai turėtų daryti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka