Žuvienės virimo čempionate išaušo ir kaimynų pergalės diena

2023-09-08, „Šilokarčemos“ informacija

Rugsėjo 2-ąją Rusnėje netrūko šurmulio, geros nuotaikos ir gardžios žuvienės aromato. Įvyko 15-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Šis renginys sutraukia ne tik geriausius žuvienės virėjus bei žuvies mėgėjus iš pačių atokiausių Lietuvos kampelių. Nepraleidžia progos čia atvykti ir Šilutės r. savivaldybės užsienio partneriai. Šiais metais pamario kraštą aplankė Skadovsko (Ukraina), Tskaltubo (Sakartvelas), Saldus (Latvija), Kolobžego (Lenkija), Pruszc Gdanski (Lenkija) atstovai. Dėl geriausiųjų titulo bei išskirtinio žuvienės čempiono žiedo varžėsi 72 Lietuvos bei užsienio komandos, išvirusios 4 150 litrų žuvienės bei žuvies sriubos.

Žuvienės čempionate žmonės juokavo, kad šiemet šis renginys buvo pats saugiausias – jame pirmą kartą dalyvavo Lietuvos policijos komanda, o jos šefu tapo generalinis komisaras Renatas Požėla.

Tūkstančiai svečių atvyko, atskrido ar atplaukė į 15-ąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą. Šventė vėl vyko istorinėje žvejų saloje, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą, kur po žvejybos vėjyje džiūsta senieji tinklai, kur laivų burės dainuoja marių dainas...

Šįkart vėl rungėsi geriausi žuvienės virimo meistrai iš etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir, aišku, Mažosios Lietuvos.

„Tiek komandų, tiek žmonių suvažiavo į Rusnės salą, nesvarbu, kad lietus lijo visą naktį, užtat turime gerą nuotaiką, gerą norą sudalyvauti nuostabiame išskirtiniame žuvienės virimo čempionate“, – tokiais žodžiais šventę pradėjo Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis.

Ilgametė čempionato globėja, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė kalbėjo: „Mielieji rusniškiai, šilutiškiai, šišioniškiai ir visi, susirinkę iš visos Lietuvos, iš užsienio, iš visos širdies sveikinu su tradiciniu, jubiliejiniu, penkioliktuoju tarptautiniu žuvienės virimo čempionatu. Linkiu skanios žuvienės, gerų emocijų, didžiulės bendrystės, pagarbos ir meilės.“

Seimo narys Zigmantas Povilas Balčytis patarė: „Aš esu iš šitų vietų ir puikiai žinau, kad važiuojant į žvejybą ar virti žuvienę reikia normaliai apsirengti. Šiandien pirmą kartą per 15 metų jaučiuosi patogiai todėl, kad esu su botais, normaliai apsirengęs ir su gera nuotaika.“

Šito čempionato sumanytojas, organizatorius ir vyriausiasis šefas Marijus Budraitis anksčiau, prieš šį renginį, interneto platybėse kvietė visus į šį renginį: „Daugybė vardinių prizų, kurių steigėjai – žinomi šio krašto žmonės, iškeliaus iš Rusnės, pasklisdami labai plačiai. Tu turi dvi puikias progas tapti pilnateisiu legendinės šventės dalyviu. Pirmas būdas – sukviesk komandą ir parodyk savo žuvienės virėjo talentą, mesdamas bičiulišką iššūkį čempionato senbuviams ir naujokams. Antras būdas – įsimesk į kuprinę šaukštą, lėkštę ir pagal verdamos žuvienės kvapą tiesiu taikymu įsiliek į žiūrovų, ragautojų gretas Rusnėje. Kiekvienas turi žinoti, kad prie žuvienės katilo draugystės ir bičiulystės nesuvaidinsi. Degustuok, ragauk, žarstyk komplimentus, stebėk, fotografuok, klausk, kalbėk ir klausykis, nes čia yra puikiausia galimybė sužinoti apie žuvienę tai, ko dar nežinai! Nebijok sušlapti kojų ar praryti ašaką. Valgydamas žuvienę sugalvok norą, pabučiuok šaukštą, atsisuk veidu į Nemuną ir  jeigu būsi doras ir lojalus šiam kraštui, noras per metus išsipildys.“ 

Puiku, kad šiais metais į M. Budraičio kvietimą dėmesį atkreipė net Lietuvos policija, atvykusi su žuvienės virėjų komanda. Jos šefas - policijos generalinis komisaras R. Požėla - sakė, kad policijos bendruomenėje buvo pritarta minčiai dalyvauti jubiliejiniame 15-ame žuvienės virimo čempionate, o kolegos pasiūlė jam pabūti komandos vadovu. R. Požėla teigė, jog svarbiausia yra gražiai pabūti, pabendrauti, susipažinti su kitomis komandomis bei kurti planus kitiems metams. Pasak generalinio komisaro, svarbiausias yra olimpinis principas – dalyvauti. Pareigūnų komandoje buvo ir specialistų – žvejų, galinčių parodyti savo meistriškumą.

Pavakarę paskelbti čempionato rezultatai.

Žuvies sriubos kategorijoje I vietą laimėjo Jungtinė Rotary komanda, II vieta atiteko Kalvarijos savivaldybės komandai, III – Latvijos Saldus miesto savivaldybės delegacijai.

Tradicinės žuvienės kategorijoje I vietą iškovojo komanda „Kuršmarių piratai“ (Ventės ragas, Šilutės r.), II – komanda ,,Šilalės šutvė“, III – ,,Ignalinos unguriokai“.

15-ojo žuvienės virimo čempionato čempionais tapo komandai iš Pagėgių ,,Giminės žuvienė“ (komandos šefė Audronė Mickienė).

Šiemet vėl atskirai buvo vertinamos politikų komandos. Politinio katilo iššūkio laimėtoja tapo Lietuvos socialdemokratų partijos komanda, II vieta atiteko Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų komandai, III – Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!