Pagėgių politika: nuo vienų atėmė, kitiems davė

2023-09-11

Rugpjūtį vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis. Po jo paaiškėjo, kad stoniškiečiai ir toliau galės murdytis vandenyje, mat melioracijos klausimų sprendimas atidėtas – neskirtos tam lėšos, nors seniai buvo pažadėtos.

Rankos nesudrebėjo

Apie posėdyje priimtus sprendimus prabilo politikas Edgaras Kuturys: „Turbūt retas pagėgiškis turi laiko stebėti ir domėtis ilgai trunkančiais Savivaldybės tarybos posėdžiais, kuriuose kartais yra priimami ir svarbūs sprendimai, turintys reikšmės gyvenamajai aplinkai ir veiklai. Taigi, rugpjūčio 21 d. Pagėgių savivaldybės tarybos nariai (išskyrus 2), pritarė jog būtų paimti numatyti pinigai Stoniškių melioracijai, nevyriausybinėms organizacijoms, smulkiam ir vidutiniam verslui, religinėms bendruomenėms bei Natkiškių centrinio šaligatvio remontui ir paskirti UAB Pagėgių komunalinis ūkis. Tai nei daug, nei mažai, o 100 000 eurų. Suprantama, kad reikalinga pagalba ir komunaliniam ūkiui, kuris nustekentas iki... Tačiau apmaudu ir gaila, kad dauguma nuėjo paprasčiausiu keliu, t. y. nuo vienų atėmė ir davė kitiems, neieškant kitų išeičių, apie kurias padiskutuosime kituose postuose. Dabar jau aišku, kad Stoniškių kai kurios vietovės ir toliau skęs rudenį ir pavasarį, bendruomenės, smulkus ir vidutinis verslas negaus paramos, o Natkiškių centrinio šaligatvio remontas nusikels į nežinomus terminus. O formuojant biudžetą vasario mėnesį tiek daug buvo įdėta pastangų, kad šiose eilutėse atsirastų daugiau lėšų“.

Anot E. Kuturio, gaila, kad daugumos Tarybos nariams, kaip Gintautui Stančaičiui, nesudrebėjo ranka balsuojant ir nuimant pinigus iš Stoniškių melioracijos. Pasak jo, nė vienas Tarybos narys nepagalvojo, kad dauguma bendruomenių priklauso nuo Savivaldybės paramos, kaip ir susiduriantis smulkus verslas su sunkumais.

Tarybos narys Kęstas Komskis priminė, kad melioracijai ir taip mažai gaunama pinigų, o tai, kas gaunama, negalima naudoti gyvenviečių nusausinimui.

„Šiandieninis pasirinktas sprendimas reiškia, kad žmonės braidys ir toliau su pagrindu keiks valdžią“, - įsitikinęs politikas.

Žmonės papiktinti

Kad Stoniškiuose reikia tvarkyti melioracijos sistemą, senokai visi valdžios atstovai Pagėgiuose žinojo. Ne kartą gyventojai ir į juos kreipėsi, krūvas prašymų teikė. Tačiau... Jau šį rudenį pažadėti darbai, nebeaišku, kada bus atlikti.

Nenorėjusi prisistatyti stoniškietė net keikė merą ir jo komandą: „Ar jam su galva negerai. Daugiau nieko nebesugeba – tik paveiksluotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklapius. Apskritai, čekiukų meras su savo šutve nesupranta, ką ten veikia. Plaukia pasroviui kaip š... Nemune“.

Panašiai valdžią keikė ir kitas vyriškis. Jis, gūžčiodamas pečiais, vis negalėjo suprasti, kad net savas politikas nepuola ginti šalia gyvenančių.

Stoniškių gyventoja Rasa Poškienė čia su šeima įsigijo namą prieš gerą dešimtmetį ir sako, kad mažiausiai tiek metų šioje gyvenvietėje niekas nieko nedarė, kas susiję su melioracijos problemomis.

„Net rūsiai žmonių būna pilni. Aplink namą tyvuliuoja vanduo. Namuose pasidarėme remontus. Nuo drėgmės atšoko net gipso plokštės. Blogai, kad politikai šitaip... Rašėme prašymus. Vieni buvo informuoti, kad gali juos teikti Savivaldybei, kiti apie tai net nežinojo. Blogai, kad šitaip. Patys bandėme problemą spręsti. Bet to padaryti nepavyko“, - kalbėjo pašnekovė.

Moteris neslėpė – tokie vietos politikų sprendimai papiktino gyventojus. Papiktino ir tai, kad juos palaikė ir politikas iš Stoniškių konservatorius Gintautas Stančaitis, kuris realiai matė, kaip vargsta šalia jo gyvenantys žmonės. Bet kaip ten liaudies išmintis sako: „Soti kiaulė alkanos nesupras“...


Straipsnio komentarai

štiš2023-09-29
Nustokite vaidinti apsileidėlius, mažiau dejuokite...išsivalykite griovius...Jūsų problemos kitiems dzin...jie rūpinasi savų problemų sprendimu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ALGIS2023-09-28
Stoniškiai niekam nerūpi skęsta kaimas grioviai nevalyti , MERUI IR JO PAKALIKAMS RUPI KAI ARTĖJA RINKIMAI .

PRIEŠ RINKIMUS VEL SU VALDIŠKA MAŠINA LAKSTYS PO KIEMUS IR ŠVAISTYS ŽMONIU SUNKIAI UŽDIRBTUS PINIGUS.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2023-09-15
Toji vienintelė,moteriškė,pasak Edgaro yra pasak Tado ,neskanios duonos kepėja,tą patį ,kuri visur čiūdinasi su savo atsilupėliškomis frazėmis.Maža to,dar ir dykos kavos mėgėja,lendanti pardavėjos į kišenes.Kam jūs dar ją minit?Ar nėra apie ką rašyt.Nėra daugiau su kuo susitarti ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gintas2023-09-14
Edgarai tu rašai ne tiesa tie stoniškiai visai tau nerupi juk tu šilutinis ir nereikia apsimest kad tau jie sarbus juk mes tave melgi visi žinom.O valdžia atemie reiškia taip reikijo ateis laikas aš tikiu visviena sutvarkys taip nepaliks tik kantrybias ir viskas bus gerai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2023-09-11
murdymasis vandenyje kiekvieno asmeninis reikalas. Įdomu, kaip buvo prie vokiečio? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kadangi2023-09-11
Pagėgių savivaldybė primena bankrutuojančią įmonę , kai visiems trūksta pinigų , tai čia nėra komunalinio išgelbėjimas , o tik jo bankroto atidėjimas . Kuo Pagėgius greičiau prijungs prie Tauragės , tuo žmonėms bus tik geriau , nes pačių valdžia nepajėgi išspręsti problemos . Komentaras patinka Komentaras nepatinka