Paskelbtas kvietimas savivaldybėms ir regioninių atliekų tvarkymo centrams asbesto atliekoms tvarkyti

2023-09-12

Savivaldybių administracijos ir regioninių atliekų tvarkymo centrai gali teikti paraiškas namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Viso kvietimui iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 220 tūkst. eurų, kurie turėtų būti panaudoti dar šiais metais.

Paraiškas teikti galima iki šių metų spalio 13 dienos per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS.

Finansavimas teikiamas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms. Lėšos bus išmokamos pagal faktiškai sutvarkytą asbestinio šiferio atliekų svorį bei viešojo pirkimo sutartyje numatytą įkainį, neviršijant 90 Eur/t (įskaitant PVM) surinkimui ir vežimui iki jų šalinimo regioniniame sąvartyne bei sąvartyno nustatytos asbesto atliekų priėmimo kainos.

Pareiškėjas teikdamas paraišką pasirenka ar įgyvendinti projektą teikiant visą paslaugų komplektą (surinkti, transportuoti į sąvartyną ir pašalinti sąvartyne), ar taikyti dalinį paslaugų paketą.

Pasiekus numatytą kvietimo sumą, bus formuojamas pagrindinis projektų sąrašas, o kiti projektai bus įtraukti į rezervą. Sprendimas dėl projektų finansavimo iš rezervinio sąrašo gali būti priimamas ir projektai į pagrindinį sąrašą įtraukiami iki 2023 m. spalio 31 d.

„Pirmumo teisė lėšų skyrimui bus suteikiama toms savivaldybėms, kuriose 2023 m. dėl Lietuvos Respublikoje vykusių stichinių audrų buvo paskelbta ekstremali situacija, o jų metu buvo pažeista asbestinė stogų danga“, - teigia APVA Nacionalinio programų valdymo departamento Aplinkosaugos skyriaus vedėjas Vidas Stašauskas.

Priemonės lėšomis nefinansuojamas į didžiųjų gabaritų atliekų surinkimo aikšteles pristatytų asbestinio šiferio atliekų sutvarkymas. Gyventojai dėl galimybės sutvarkyti tokias atliekas turėtų informacijos ieškoti savivaldybės ar regiono atliekų tvarkymo centrų internetiniuose puslapiuose.

Asbestinio šiferio atliekų surinkimą gali atlikti tik pavojingųjų atliekų tvarkymo licencijas turintys atliekų vežėjai, o šalinimą – leidimus šių atliekų šalinimui turintys atliekų tvarkytojai.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!