A. Balčytis: „Socialdemokratai nedarė jokios įtakos rinkimų komisijos darbui“

2015-03-29, Stasys BIELSKIS

Kovo 19 dieną Tauragės apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal politikų bendrą pareiškimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateiktą papildomą informaciją apie rinkimų procedūrų pažeidimus Šilutės rajone. Dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų VRK posėdyje kovo 21-ąją balsų dauguma nuspręsta savivaldybės tarybos ir mero rinkimų rezultatus Šilutės rajone paskelbti negaliojančiais ir organizuoti naujus rinkimus.

Trijų politikų pasirašytame minėtame pareiškime galimai yra reiškiami įtarimai socialdemokratui, Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininkui Arvydui Gorodeckui ir kitiems socialdemokratams. Apie tai „Šilokarčemos“ žurnalistas Stasys BIELSKIS kalbėjosi su Lietuvos socialdemokratų partijos nariu, Savivaldybės mero pavaduotoju Algirdu BALČYČIU.

- Kaip Jūs vertinate tai, kad socialdemokratai įtariami rinkimų rezultatų klastojimu?

- Pareiškimo autoriai turbūt tik įsivaizdavo, kad mes, socialdemokratai, esame kalti. Manyčiau, kad pati kalčiausia yra apygardos rinkimų komisija. O rinkimų komisijos pirmininkas - socialdemokratas. Kadangi jis socialdemokratas, lyg tai yra kalta visa partija. Šiuo metu A. Gorodeckas yra sustabdęs narystę partijoje.

Nesuprantu, dėl ko Šilutės socialdemokratai yra kaltinami. Kai žiūrėjome tiesioginę VRK posėdžio transliaciją, socialdemokratai net nebuvo paminėti. Tik vienintelis sutapimas, kad komisijos pirmininkas buvo mūsų partijos narys. Mes negalėjome daryti įtakos komisijos darbui, bet juk kiti komisijos nariai, kitų partijų atstovai, galėjo garsiai pasakyti, kad tas ir tas yra daroma blogai. Juk ne vienas pirmininkas turėjo tuos darbus dirbti.

- Ką manote dėl padarytų pažeidimų ir rinkėjų balsų pirkimo?

- VRK teisininkas Jonas Udris šeštadienį aiškiai pasakė, kad Šilutėje yra pradėti ikiteisminiai tyrimai. Viename nustatyta, kad asmuo samdė autobusą, rinko veikėjus iš turgaus ir vežė į išankstinį balsavimą. Kitame tyrime penki liudytojai pasakojo, kad jiems žadėta mokėti po penkis eurus. Jie balsavo ir nuėję į butą gavo pinigus. Tiriami ir galimi pažeidimai apygardos rinkimų komisijos darbe.

Visi šie galimi pažeidimai buvo žinomi jau po pirmojo balsavimo turo, bet kažkodėl nelabai kam užkliuvo. Ir tik po to, kai Vytautas Laurinaitis laimėjo mero rinkimus, iškart jau kitą dieną prokuratūroje ir VRK atsirado trijų politikų pasirašytas pareiškimas.

Apygardos rinkimų komisijos pirmininku buvo mūsų partijos narys. Komisija dirbo blogai, galbūt paaiškės net nusikalstamas aplaidumas. Tačiau ar tai yra socialdemokratų kaltė?

- Po rinkimų, kurių rezultatai jau panaikinti, socialdemokratai Taryboje būtų turėję šešis mandatus. Paprognozuokite, kiek jų galėtų būti išrinkta pakartotiniuose rinkimuose.

- Mūsų prognozė gali būti tokia – aš manau, kad tendencija pirmauti ir toliau išliks, juk socialdemokratai Lietuvoje laimėjo 22 ar 23 procentus vietų savivaldybių tarybose. Tikiu, kad žmonės ir toliau balsuos už mus. Ir abejoju, ar rinkėjai tiki socialdemokratams mestais kaltinimais.

Per tą laiką, iki pakartotinių rinkimų birželio 21 dieną, turėsime įrodyti, kad tai ne mūsų kaltė, o ir ikiteisminiai tyrimai gal jau bus baigti.


Straipsnio komentarai

!2015-04-01
Juokinga skaityti :D Na esu lojali sociademokratų ideologijoms ir tikrai tikėsiu šia partija, tačiau padarius klaidų reikia jas pripažinti. Dabar lieka tikėtis, kad tokiems žmonėms neapvyks šį kartą papirkti tiek žmonių, ir išeiti į savivaldą, nes šioje partijoje yra tikrai gerų žmonių, kurie nori matyti Šilutės miestą gražų, o šilutiškius besišypsančius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zemaitis2015-04-01
ar tikrai Socialdemokratai nedarė jokios įtakos rinkimų komisijos... ziurerkit
Į Tauragę iš Vilniaus ir Briuselio atvykę „išminčiai“ pamiršo pasiskaityti rinkimų įstatymą(video)http://meslaisvi.lt/?p=6567
Komentaras patinka Komentaras nepatinka