Po penkerių metų – pirmasis „Vėdryno“ jubiliejus

2023-09-15, Birutė MORKEVIČIENĖ

Rugpjūčio 24-osios vakarą į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką skubėjo gausus būrys šilutiškių. Čia vyko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) literatų sambūrio „Vėdrynas“ poezijos vakaras „Ant vasaros kaklo šermukšniai jau noksta“, minint šio sambūrio 5-erių metų sukaktį.

Į vakarą buvo pakviestas gausus būrys svečių – tai poetas ir renginių vedėjas Marijus Budraitis, juknaitiškė Eugenija Jefimovienė ir katytiškė Diana Mickienė, dažnos vėdryniečių renginių viešnios Violeta Astrauskienė ir Lijana Jagintavičienė. Muzikinį foną kūrė folkloro ansamblis „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė), Tatjana Petravičienė, Jonas Jurkšas ir jaunoji saksofonininkė Evelina Raukaitė.

Vakaro pradžioje nuskambėjo J. Marcinkevičiaus eilėraštis „Ant vasaros kaklo šermukšniai jau noksta“, kurį padeklamavo vėdrynietė Zina Kuzminskaitė.

Vėdryniečių vadovė Irena Arlauskienė ir vakaro vedėja, šių eilučių autorė, papasakojo susirinkusiems apie penkerių metų veiklą: išleistas knygas, renginius, keliones, susitikimus su įdomiais žmonėmis. Apie tradicijas, kurios pamažu klostosi ir tęsiasi.

Vakaro metu poeziją skaitė „Vėdryno“ literatės, vakaro dalyviai ir svečiai. Kartu su verdainietėmis liaudies dainas dainavo visi susirinkusieji.

„Apie ką bekalbėtume, gražiausia minties raiška yra poetinė kalba. Ir niekas kitas taip aukštai neiškėlė žodžio prasmės mūsų gyvenime kaip poetas Justinas Marcinkevičius. Žodžio ir knygos prasmės. Vaizduotėje jis tikriausiai  matė jiems pastatytą gražiausią paminklą. Gyvą, didingą, keliantį į aukštį žodį, kitaip nebūtų sušukęs „Medžių aukštos mintys“! O ir jis pats, ar ne aukščiausias lietuvių poezijos medis, prie kurio šliejamės (glaudžiamės) su visais rašančiais ir mes, paprasti literatai.  Renkamės Jo paunksmėje būti ir gyventi, todėl neatsitiktinai dažną „Vėdryno „susibūrimą skaitome Just. Marcinkevičiaus kūrybą. Daugiausia tekstų atmintinai moka Zina. Randa jų kiekvienai progai. Negalime šios tradicijos praleisti, todėl prašome Ziną Kuzminskaitę, paskaityti tai, kas, jos manymu, šiandien mums taip reikalinga“, – kalbėjo vakaro vedėja. Po pakvietimo nuskambėjo eilėraščiai iš ciklo „Atvirukai“ ir „Liaudies daina“.

Renginio metu pristatyta TAU dailės būrelio studentų kūrybinių darbų paroda „Spalviniai etiudai“ (vad. Aurimas Liekis).

Literates sveikino Šilutės TAU rektorė Elena Stankevičienė, bibliotekos darbuotojos, vakaro svečiai. „Vėdryno“ literatės nuoširdžiai dėkoja atvykusiems į jubiliejinį vakarą miestiečiams, bičiuliams ir kolegoms. Be galo džiugu praleisti vakarą su gausiu būriu literatūros mėgėjų, bet daug svarbiau džiaugtis, kad tokių poetinio žodžių gerbėjų tiek daug mūsų mieste, kad tiek daug mylinčių žodžio meną žmonių. Džiugu ir gera, bet negalime slėpti  ir malonaus jausmo, kad esame pastebėtos, kad gal ir mūsų darbas kai kada suteikia malonumo, kad skatina pamėgti knygą, ar net patiems pamėginti rasti savo žodinės raiškos būdą.


Straipsnio komentarai

Kvietkos,2023-09-15
bet jau visos pagrabines... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?