Neterškite valdžios konteinerių!

2023-09-18
Spynomis savo konteinerius saugo valdžia.
Spynomis savo konteinerius saugo valdžia.
Panašu, kad Savivaldybė rado būdą, kaip apsisaugoti nuo asmenų, kurie netinkamai atsikrato atliekomis. Šio būdo taikymą pradėjo nuo savęs. Savivaldybės pašonėje esančius mišrių atliekų konteinerius tiesiog užrakino. Tikėtina, kad sulaukus teigiamo rezultato, eksperimentas išplis ir į mieste esančių atliekų surinkimo aikšteles.

Vicemeras problemos neįžvelgia

Šilutės rajono savivaldybės pastato pašonėje stūkso du mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai. Netolimoje praeityje jais galėjo naudotis bet kuris praeivis. Tačiau pastaruoju metu ant konteinerių užkabintos spynos to padaryti nebeleidžia. Pasak Šilutės rajono savivaldybės vicemero Tomo Budrikio, du atliekų surinkimo konteineriai priklauso savivaldybės administracijai. Jie buvo perkelti arčiau gatvės iš uždaro Savivaldybės kiemo, siekiant atlaisvinti daugiau vietos automobiliams.

Pastebėjus, kad į Savivaldybės konteinerius buvo pradėta vežti atliekas iš kitur, pastarieji buvo užrakinti. Problemos dėl užrakintų savivaldybės konteinerių vicemeras nemato. Be jokios abejonės problemos nėra, toks sprendimo būdas nėra jau ir blogas. Tik visame fone jis atrodo kiek „neskaniai“. Klausite kodėl? 

Anksčiau nekliuvo

Atsakymas paprastas - šie konteineriai stovi senokai ir lig šiol niekam neužkliuvo jų pripildymas. Problema atsirado, kuomet buvo remontuojama K. Kalinausko gatvė ir ten esanti atliekų surinkimo aikštelė buvo laikinai uždaryta. Galimai aplinkiniai gyventojai sėkmingai naudojosi būtent Savivaldybės konteineriais. Esant tokiai padėčiai natūralu, kad padaugėjo ten kraunamų atliekų kiekis, o nekintant išvežimo grafikui, perpildymo rezultato ilgai laukti netenka. Neskanumas situacijos yra toks, kad valdžia problemas (perpildytų konteinerių) sprendžia ne priežasčių ieškojimu ir jų šalinimu.

Ši problema išspręsta spynomis. Dar vykdant požeminių atliekų aikštelių įrengimo projektą Šilutės mieste buvo deklaruojama ir apie tai, kad šios aikštelės turėtų būti rakinamos. Bet tai ir liko tik kalbomis. Kaip visuomet, siekiant ką nors įgyvendinti, daug žadama. O rezultatas gaunasi „kaip visuomet“.

Tegyvuoja ribojimai!

Kokia moralė slypi Savivaldybės konteinerių spynose? Pirmoji – valdžia pritrūko vietos automobiliams. Tai reiškia, kad jos gyvenimas gerėja. Antroji – miestiečiai, žinokite savo vietą net ir eilėje prie konteinerių! Į valdžios konteinerius gyventojams atliekas mesti nevalia, todėl juos reikia užrakinti. Nors vienas sutiktas pilietis pasakojo esą matęs, kaip iš perpildytų Savivaldybės konteinerių kyšojo sunaikintų dokumentų liekanų pluoštai. Jie irgi atvežti iš kitur?

Taigi valdžios praktiniai veiksmai rodo, kad ji pajėgiausia tvarką įvesti draudimų ir apribojimų metodais. Juolab kovidinis laikmetis parodė ir patvirtino, kad ne visada draudimai gali būti taikomi konstitucinių teisių apimtyje. Bet čia jau kita istorija.

Tikėsimės, kad ir požeminių atliekų surinkimo aikštelių tvarkai įgyvendinti bus priimti greiti ir adekvatūs sprendimai.


Straipsnio komentarai

Kdėl kam2023-09-21
Dėl kokios priežastiess Savivaldybės adminidtracijai reikalingi buitinių atliekų konteineriai ? Kokias buitines atliekas gamina sėdintys kabinete klerkai ? Turėtų būti pastatyti antrinių atliekų (popieriaus (sugadintų dokumentų), plastamsės (mineralinio vandens, kokokolos buteliukų pakuotės)), Pone Rimkau, atliekas REIKIA RŪŠIUOTI. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na jo,2023-09-19
anksčiau karalius turėdavo durniuką juokdarį, dabar Šilutės Meras turi Rimkų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-09-19
tegul atsiliepia šis valdžios "racionalizatorius" kokiu tikslu ir ką nori tuo pasiekti ir nurodyti eiliniams piliečiams. Ar eidamas pro šalį ir turėdamas pvz.saldainių popieriuką jį paleist pavėjui o įdėti į valdžios konteinerį negalima . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
:)2023-09-19
PASIŠIUKŠLINO valdžia :D :D :D konkrečiai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rolandas2023-09-19
bet tai rimtai, kokia Šilutės savivaldybei nauda iš tų užrakintų konteinerių? Taigi vis tiek ta pati šiukšlė, kuri keliaus į tą patį sąvartyną. Nesuprantu aš kartais jų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
M. S.2023-09-18
Norime jog miestas būtų gražus, bet tuo pačiu rakinkime konteinerius. Savivaldybės logika tai nuostabi. Galėtų dabar tiesiog šiukšles dėti tiesiai ant konteinerių. Gal šitaip susiprotėtų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka