Rinkimų skandalai Šilutėje iššaukė dar vieną valdžios perversmą

2015-03-27, Kęstutis GABŠYS
Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus S. Šepučio ir jo pavaduotojos I. Murauskienės atleidimo atnešė užregistruoti Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičiu (kairėje) ir Tarybos narys Šarūnas Laužikas.
Savivaldybės tarybos sprendimų projektus dėl Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus S. Šepučio ir jo pavaduotojos I. Murauskienės atleidimo atnešė užregistruoti Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičiu (kairėje) ir Tarybos narys Šarūnas Laužikas.

Dėl šiurkščių rinkimų pažeidimų panaikinus savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus, prie „laiko patikrintų“ darbų grįžo senojo šaukimo Šilutės rajono savivaldybės taryba. Trečiadienio popietę Tarybos opozicija atnešė grupės Tarybos narių kreipimąsi dėl nepasitikėjimo administracijos direktoriumi socialdemokratu Sigitu Šepučiu ir administracijos direktoriaus pavaduotoja „tvarkiete“ Inesa Murauskiene. Pajutęs grėsmę meras Vytautas Laurinaitis atšaukė ketvirtadienį, kovo 26-ąją, turėjusį įvykti Tarybos posėdį.

Rinkimų atgarsiai

Nepasitikėjimo paskelbimą administracijos direktoriumi ir jo pavaduotoja galima sieti su „balsavimo skandalais“ ir panaikintų rinkimų rezultatais. Gali būti, kad Šilutės politinis elitas išsigando „socdemų-tvarkiečių“ politinio bloko ir atskirų šių partijos narių valdymo stiliaus bei principų. Atleidus iš pareigų administracijos direktorių ir jo pavaduotoją gali būti tikimąsi susilpninti socialdemokratų ir „tvarkiečių“ galimybes pakartotiniuose rinkimuose pasinaudoti valdžios privilegijomis bei resursais.

Iš interpeliaciją pasirašiusiųjų pavardžių matosi, kad ją pasirašė asmenys, kurie naujojoje Taryboje būtų turėję tenkintis kieta opozicijos pluta. Jei pavyktų interpeliacija S. Šepučiui ir I. Murauskienei, vėliau galėtų ateiti vicemero A. Balčyčio eilė. Be to, gegužės 12-ąją baigiasi mero V. Laurinaičio neliečiamybė, kuria jis mėgavosi dėl nepavykusio bandymo lapkričio mėnesį išversti jį iš mero posto.

Aritmetika maištininkų pusėje

Šiandienė Tarybos narių sankloda rodo, kad administracijos direktoriui ir jo pavaduotojai gali būti riesta. Priminsime, kad sėkmingai interpeliacijai reikia, jog už ją balsuotų keturiolika Tarybos narių. Darbo partija šiandien Taryboje turi 4 vietas, Š. Laužiko vadovaujamas „Šilutės kraštas” – 3, interpeliaciją pasirašiusi A. Jako partija – 2 bei interpeliaciją taip pat pasirašiusios A. Bumblauskienės partija – 1 vietą.

Taigi iš viso turime 10 Tarybos narių. Reikia atkreipti dėmesį, kad interpeliacijoje nesiekiama nuversti liberalo R. Ambrozaičio. Taigi tikimasi liberalų balsų. Juos šiandien atstovauja du Tarybos nariai.

Pridėkime pakankamai aktyviai prieš balsų klastojimą kovojusią ir per visuomeninį rinkimų komitetą „Už žmonių vadžią” sėkmingai panaikintoje Taryboje mandatus iškovojusius D. Žebelienę ir V. Kainovaitį. Kaip tik suskaičiuosime interpeliacijai reikalingus 14 balsų.

Posėdis buvo atšauktas

Kovo 25-osios, trečiadienio, pavakarę meras V. Laurinaitis išleido potvarkį, kuriame nukėlė ketvirtadienį, kovo 26-ąją, turėjusį vykti posėdį į balandžio 9 dieną. Tokį mero elgesį, ko gero, galima paaiškinti tik dviem motyvais: arba merui prireikė laiko išsiaiškinti, kiek opozicijos ketinimai yra realūs, arba po „pirminių pokalbių“ su atskirais Tarybos nariais iš tikro tapo aišku, kad politinės daugumos V. Laurinaitis ir S. Šeputis Taryboje nebeturi.

Atidėtas Tarybos posėdis leis merui ir administracijos direktoriui Tarybos narių atžvilgiu atlikti „išsamų aiškinamąjį darbą“, galima manyti, kad tai padėtų į daugumos pusę pervilioti bent vieną atskirai paimtą Tarybos narį. Silpnoji grandis šiuo atveju turėtų būti kandidatavę, bet panaikintoje Taryboje mandatų neiškovoję rajono politikai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

n2015-03-29
Peskites! Peskites! bet zinokit visada laimi triacias Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kuoka2015-03-28
I laužiko ir stankevičiaus įmones reikia pasiūsti gerus auditus,nes 25 metus jų niekas neauditavo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kintai2015-03-27
o Kintuose "tikras" o dabar jau "netikras" meras kybos <forever> ?????????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
1233212015-03-27
nu joooo patys saziningiausi teisuoliai verti "pasitikejimo" Lauzikas ir Stankevicius. man jau tikrai darosi geda uz silute su tokiais veikejais brrrrr Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sitiem 2015-03-27
veikejam per 1 km prie savivaldybes neprileist. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-03-27
Reikia gerai įsidėmėti tas kiaules, jei nepateko prie lovio tai dabar viską kas įmanoma išknis. Tokioms kiaulėms nevieta savivaldybėje. Rinkėjai supratingi dar anksčiau pastebėjo ir neberinko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka