Praradęs savitvardą neblaivus pensininkas smogė sugyventinei

2023-09-18, R. D. Mažutis

Kai užstalėje susikivirčija ir susipeša girti 19-25 metų vyrukai, daug kas nurašoma jų amžiui, atseit, jauni paiki. O ką sakyti, kai susiginčijus kumštį pasitelkia įrodyti savo „teisybę“ pensininkas? Tokiam gyvenimo patirties netrūksta. Šilutiškis, 65-erių A. Z. konflikto metu namuose tvojo kumščiu į veidą sugyventinei. Žinoma, buvo neblaivus ir, degtinei išgaravus, gailėjosi taip pasielgęs.

A. Z. pensininkas, našlys. Išsilavinimas vidurinis. Gyvena daugiabutyje su drauge. Jai ir trinktelėjo kumščiu. Kodėl, kas tam paakino? Įvykio siužetas trumpas. A. Z., jo sugyventinė bei pastarosios draugė vakare buto virtuvėje vaišinosi degtine. Alkoholis, aišku, neretai sujaukia žmonių mąstyseną ir paskatina neracionaliai elgtis, grėbtis smurto. Taip ir nutiko. A. Z., susipykęs su sugyventine, tyčia kumščiu sudavė moteriai į veidą. Smūgis kliuvo į kairės akies sritį. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko skyriaus specialisto išvadoje nurodyta, jog nukentėjusiajai dėl kairės akies vokų poodinės kraujosruvos nežymiai sutrikdyta sveikata. Mušeika buvo laikinai sulaikytas. Jam pareikštas kaltinimas pagal LR BK 140 str. 2 dalį (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

A. Z. kaltu prisipažino visiškai. Dėl to gailėjosi. Beje, kartą jis jau teistas už panašų nusikaltimą. Tuomet pelnė viešuosius darbus keturiems mėnesiams. Bausmę atliko, teistumas neišnykęs. Yra baustas ir administracine tvarka. Gaila, bet solidus amžius, gyvenimo patirtis nepakuždėjo A. Z. valdytis, nesigrėbti jėgos prieš saviškę. Pastaroji po smūgio jautė fizinį skausmą, tačiau kaltinamajam pretenzijų neturėjo, civilinio ieškinio nepareiškė. Jos draugė, dalyvavusi išgertuvėse virtuvėje, konflikto metu buvo svetainėje ir susidorojimo nematė. Triukšmą A. Z. bute girdėjo kaltinamojo giminaitė. Ji matė ir nukentėjusiąją, kai ši virtuvėje stovėjo prie kriauklės ir plovė veidą. Nukentėjusioji pasakė, kad jai smogė A. Z.

Byloje surinkta pakankamai įrodymų, kad kaltinamasis A. Z. padarė jam inkriminuotą nusikalstama veiką. Jis mušdamas sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą savo šeimos nariui – sugyventinei. A. Z. kaltę prisiėmė. A. Z. nuteistas baudžiamuoju įsakymu.

Rugpjūčio 31 dieną baudžiamąją bylą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Michail Volčkov. Atsižvelgus į visas bylos aplinkybes A. Z. skirtas laisvės apribojimas 9 mėnesiams, įpareigojant per 5 mėnesius sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Dėl visiško prisipažinimo bausmę sumažinus vienu trečdaliu galutinė bausmė – laisvės apribojimas 6 mėnesiams, paliekant įpareigojimą dėl dalyvavimo smurtinį elgesį keičiančiose programose. Į bausmės laiką įskaitytas laikinas sulaikymas- 2 dienos.

Tenkintas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys dėl žalos atlyginimo už nukentėjusiosios gydymą. Iš A. Z. priteisti 35 eurai ir 98 centai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!