Iš pamokų grįžusi penktokė: mama, mus mokys apie gėjus ir lesbietes

2023-09-21, Raimonda JONAITIENĖ, 77.lt
Pagėgiuose esančioje ugdymo įstaigoje: mažamečius auginantys pagėgiškiai tikrai neapsidžiaugė, jog vos į vieną gyvenimo įgūdžių pamoką nuėję vaikai, grįžę namo iš karto užsiminė apie homoseksualus.
Pagėgiuose esančioje ugdymo įstaigoje: mažamečius auginantys pagėgiškiai tikrai neapsidžiaugė, jog vos į vieną gyvenimo įgūdžių pamoką nuėję vaikai, grįžę namo iš karto užsiminė apie homoseksualus.
Iš gyvenimo įgūdžių pamokos grįžusi penktokė prasitarė, kad ją mokys apie gėjus ir lesbietes.

Jau ne vieną savaitę netyla aršios diskusijos dėl naujosios gyvenimo įgūdžių programos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartoja, kad vaikams tikrai neteks klausytis apie masturbaciją, LGBT ideologijos idėjas ir kitus daugelį tėvų neraminančius dalykus, tačiau rekomenduojama metodinė medžiaga mokytojams, su programa susijusios organizacijos ir kiti faktai rodo ką kita.

77.lt pasiekė sunerimusios penktokę auginančios mamos laiškas, kuri teigia, jog jau po pirmos gyvenimo įgūdžių pamokos mergaitė grįžo kalbėdama apie gėjus ir lesbietes.

Su mumis susisiekusi Pagėgiuose gyvenanti Ieva (tikrasis vardas yra žinomas) neslėpė pasipiktinimo: „Iki mokslo metų pradžios buvo daug kalbama apie naująją gyvenimo įgūdžių programą. Socialiniai tinklai ir naujienų portalai tiesiog ūžė. Buvo sakoma, kad bus genderistinė programa, vaikai bus mokomi apie LGBT bendruomenę, gėjus, lesbietes ir panašius dalykus. Tačiau į šiuos pasvarstymus reagavau skeptiškai, o tuo labiau, kad Švietimo ministerija aiškiai sakė, kad taip nebus. 

Deja, teko įsitikinti pačiai, kad kalbos buvo ne iš piršto laužtos. Mano penktokė ką tik turėjo pirmąją Gyvenimo įgūdžių pamoką ir jos metu buvo labai aiškiai pasakyta iš mokytojos lūpų - programoje apie gėjus ir lesbietes bus mokoma... Atsiprašau, bet ką reiškia vaikus mokinti apie gėjus ir lesbietes? Jei turite perteklinio laiko, gal pamokinkite papildomai matematikos? Abiturientų egzaminų rezultatai ne patys geriausi, ar ne taip? Aš pati vaikams sugebu paaiškinti, kas yra gėjai, lesbietės, transvestitai ir panašūs dalykai. Ačiū, nereikia!“

Tiesą sakant, panašius nusiskundimus pateikė ir keli kiti penktokų tėvai, tik šie buvo daug piktesni. Mažamečius auginantys pagėgiškiai tikrai neapsidžiaugė, jog vos į vieną gyvenimo įgūdžių pamoką nuėję vaikai, grįžę namo iš karto užsiminė apie homoseksualus. Tad panašu, kad kol Širvintose pamokas apie seksą griežtai uždraudė pati merė Živilė Pinskuvienė, liberalų valdomuose Pagėgiuose gali išsivystyti kardinaliai priešinga situacija.

L. Vytuvienė paneigė kalbas: vaikas kažko nesuprato

Šiuo konkrečiu atveju penktokams gyvenimo įgūdžių pamoką pristatinėjo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Vytuvienė. Ji taip pat šiais metais dalyvavo Pagėgių savivaldybės tarybos rinkimuose liberalų sąjūdžio sąraše – partijos, kuri gana nuosekliai palaiko LGBT bendruomenę ir pasisako už partnerystės įteisinimą.

Norėdami išsiaiškinti, ar iš tiesų penktokų laukia pamokos apie gėjus ir lesbietes, susisiekėme su pedagoge. Ji iš karto paneigė tokią galimybę labai nustebdama, jog grįžęs iš mokyklos vaikas kalbėjo apie netradicinės orientacijos asmenis:

„Čia jūs norite pasakyti konkrečiai mano pamokoje taip buvo kalbėta? Jūs juokaujate? O Jėzau, nieko panašaus.“

Pasak mokytojos, vaikai veikiausiai tiesiog „kažko nesuprato“. Ji taip pat patikino: „Apskritai net nebuvo užsiminta apie lytinį auklėjimą. Apie emocinį auklėjimą, patyčias, paskui sauga apskritai. O kad būtų paminėtas lytinis auklėjimas, aš apskritai šitų temų dar net neminėjau vaikams, nė vienai klasei. O tik tai bendrais bruožais, kur yra pagrindiniai tie dalykai. Ir na, mes kalbėjome kol kas tik apie emocijas. Kalbėjome apie emocijų reiškimą. O daugiau, tai gal juokaujate? Kažko nesuprato vaikai.“

Tačiau faktas, jog penktokė paminėjo gėjus ir lesbietes, vargu ar gali būti tik paprastas nesusipratimas. Jei pamokoje iš tiesų buvo ištarti tokie žodžiai, lieka neaišku, kodėl jie išvis nuskambėjo ten, kur neturėtų būti kalbama apie LGBT temas.

Mokytoja dar pati nežino...

Paklausus, ar ateityje penktokai sulauks mokymų apie lytiškumą, kurių vargu ar nori didelė dalis tėvų, L. Vytuvienė kategoriškai neigė socialinėje erdvėje sklindančias kalbas. Ji sakė: „Jeigu jūs manęs klausiate, kaip mokytojos šio dalyko, tai penktokams tikrai neplanuoju dėstyti šito dalyko. Bent jau šiais metais. O jeigu ir bus kalbama, tai, aš manau, bus kalbama tik tai, kas yra susiję ir būna biologijos pamokose programoje. Tikrai nieko daugiau ir giliau. Tie dalykai, kurie yra akcentuojami viešojoje erdvėje, aš nemanau, kad aš juos dėstysiu vaikams. Kas liečia iš mano pusės, aš manau, kad aš tikrai, jeigu kažką dėstysiu, tai bus labai subtilu, labai minimaliai, tai, ką jie turėtų žinoti. Bet, gink Dieve, ne daugiau, ne ką kalba viešojoje erdvėje.“

Tiesa, pedagogė pridūrė, kad taip planuoja „šiai dienai“, tad kaip bus po mėnesio ar dviejų, lieka neaišku. Mokytoja teigė, kad vis dar iki galo nežino, kaip bus dėliojama gyvenimo įgūdžių programa, kokia literatūra bus remiamasi ir panašiai. L. Vytuvienė prasitarė: „Iš kitos pusės, žinokit, aš pati dar tik dalyvausiu nuo spalio antros dienos mokymuose. Dar pasižiūrėsime, atsirinksime, žiūrėsime, ką pati programa siūlo, ką siūlo lektoriai.“

Perklausus, ar tai reiškia, jog oficialiai dar pati gyvenimo įgūdžių programa nėra iki galo aiški, pedagogė atsakė drauge primindama apie visas švietimo sistemos problemas: „Tai be jokios abejonės. O kas mūsų švietimo sistemoje yra aišku?“

Deja, toks neapibrėžtumas neabejotinai ir toliau skatins tėvų nerimą dėl programos. Vietoj to, kad mokytojai būtų pilnai paruošti dar neprasidėjus mokslo metams, jiems kažkas bus aiškinama tik spalio mėnesį. O tėvai, reikalaujantys gauti pilną priėjimą prie visos literatūros ir pamokų turinio, supažindinami tik su abstrakčiais, nieko konkretaus nepasakančiais aprašymai. Jiems siūloma nebijoti. Tik kaip nustoti nerimauti, kai jau po pirmos gyvenimo įgūdžių pamokos penktokai grįžta su gėjų ir lesbiečių sąvokomis galvoje?

Kviečiame pranešti apie tokius atvejus

Kviečiame visus, susidūrusius su lytinio švietimo praktika, LGBT bendruomenės propagavimu ar panašia informacija, dėstoma gyvenimo įgūdžių pamokose, pranešti apie tai el. paštu reklama@silokarcema.lt. arba stoplytiniamsvietimui@inbox.lt. Garantuojame konfidencialumą ir šaltinių apsaugą.

77.lt


Straipsnio komentarai

Rr2023-09-22
Piderastai valdzioje stengiasi ir musu vaikus paversti piderastais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Teveliai,2023-09-21
nepergyvenkit del to turinio. Jusu atzalos ir be mokyklos "apsisvies". Svarbu mobiliakai, o internetas visagalis. Pornuchos per akis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka