Pareigūnai vairuotojams dalino ultragarsinius švilpukus, padėsiančius išvengti susidūrimų su gyvūnais

2023-10-13, Tauragės AVPK informacija

Spalio 12 d., tikslinės policinės prevencinės priemonės „Dėmesys į kelią“ metu, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai kartu su socialinės iniciatyvos partneriu UAB „Autoaibė“ dalino vairuotojams ultragarsinius švilpukus, kurie padeda išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais.

Akcijos metu, kuri vyko Tauragėje ir Šilutėje, policijos pareigūnai vairuotojams išdalino 200 švilpukų.

Ultragarsinis švilpukas – tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio, arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys. Į jį patenkant oro srovei, prietaisas pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30 – 40 km/h greitį.

Eismo įvykiai, į kuriuos patenka vairuotojai, susidūrę su laukiniais gyvūnais, nėra retas atvejis keliuose.

Šiais metais Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje užfiksuoti 34 susidūrimai su gyvūnais. Jų metu buvo sužeisti 3 žmonės.

Primename, kad Kelių eismo taisyklių reikia laikytis visada - pasirinkti saugų greitį ir būti budriems, ypač važiuojant miškingose, neaptvertose kelio atkarpose.

Atkreipkite dėmesį į kelio ženklą „Laukiniai gyvūnai“. Ten, kur jis – didesnė tikimybė, kad kelyje pasitaikys laukinis gyvūnas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės, kelio ženklai, atitvarai arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

Robertas B.2023-10-13
Švilpukų veiksmingumas nėra niekaip įrodytas. Gyvūnas jeigu ir girdi tą švilpuką, sėkmingai girdi ir patį automobilį. Ir tas švilpukas nepasako gyvūnui į kurią pusę bėgti, tad geriausia apsauga nuo gyvūnų yra padidintas akylumas važiuojant pro miškingas vietoves. Komentaras patinka Komentaras nepatinka