Kokio darbo gali tikėtis C ir CE kategoriją turintys vairuotojai?

2023-10-25, Prenešimas spaudai

Kategorija CE vairuotojams suteikia teisę vairuoti tokias vidutinio dydžio ir dideles transporto priemones, kaip vilkikai, vilkikai su priekabomis arba puspriekabėmis, vilkikai-šaldytuvai, dujovežiai. Didžiausia leistina sunkvežimių masė negali viršyti dešimties tonų. Norint gauti šią vairavimo kategoriją pirmiausiai reikia turėti B kategorijos teises ir būti sulaukus 21 metų.

Kas padeda surasti darbą CE kategorijos vairuotojams?

Profesionalios darbo vairuotojams paieškos agentūros savo svetainėse  pateikia daugybę darbo pasiūlymų ir jauniems, ir daug patirties spėjusiems sukaupti tos srities atstovams. Skelbimų skiltis nuolat atnaujinama, tad informacija šia tema labai veržliai cirkuliuoja, skelbimai keičia vienas kitą.

Daugelyje skelbimų figūruoja informacija apie darbo pasiūlymus artimiausiose Europos šalyse, tarp jų - Vokietija ir Skandinavijos pusiasalio šalys. Siūloma vairuoti ne tik įprastinius vilkikus, bet ir tuos kurie yra su tentu dengtomis puspriekabėmis arba puspriekabėmis-šaldytuvais, kuriuose vežami šaldyti maisto produktai, medikamentai ir pan.

Kaip organizuojama veikla darbo vairuotojams paieškomis užsiimančiose agentūrose?

Lietuvoje registruotos darbo paieškų agentūros palaiko ryšius su logistikos įmonėmis iš visos Europos. Kaip taisyklė, daugiausia partnerių yra suburta Vokietijoje. Kai partneriai praneša, kokias darbo vietas gali pasiūlyti, agentūros sukuria darbo skelbimą ir patalpina savo svetainėse.

Pasiūlymuose vardijami įvairūs logistikos centrai, kuriems reikalingi vairuotojai, galintys išvežioti prekes po sandėlius, prekybos centrus ir pan. Siūlomi darbo variantai – darbas su pilnais arba daliniais kroviniais ir kt.

Kuo yra ypatingas darbas vairuotojams, prekes vežantiems puspriekabėse-šaldytuvuose?

Jei tenka vairuoti vilkiką su puspriekabe-šaldytuvu, vairuotojas privalo kelionės metu stebėti vežamo krovinio temperatūros lygį ir kontroliuoti jį, kad nekiltų aukščiau ar nekristų žemiau nustatytos vidutinės temperatūros. Tai itin svarbu vežamų krovinių – šaldytos mėsos, žuvies ir pieno produktų kokybei, medikamentų ir vakcinų patikimumo išsaugojimui.

Tokiems kroviniams vežti dažniausiai yra skiriami dveji vairuotojai. Kad kelionė vyktų be pertraukos, kol vienas vairuotojas atlieka savo darbą, kitas ilsisi, tai leidžia vežamus krovinius pristatyti greičiau. Ta pati taisyklė galioja ir tada, kai vežami riboto galiojimo laiko kroviniai – gėlės, vaisiai ir daržovės.


Straipsnio komentarai

R.2023-10-27
Gal ir neįpareigoja, bet turėdamas tokias kategorijas tikrai neisi gatvių šluoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2023-10-26
C, E kategorijų turėjimas neįpareigoja dirbti vairuotoju Komentaras patinka Komentaras nepatinka