Pagėgiuose pjaunami pavojingi medžiai – neturėtų pasikartoti Šilutėje įvykusi tragedija

2015-03-31, Stasys BIELSKIS
Medžiai jau buvo labai sutręšę ir kėlė pavojų toje teritorijoje žaidusiems vaikams.
Medžiai jau buvo labai sutręšę ir kėlė pavojų toje teritorijoje žaidusiems vaikams.

Daugelis dar tebeprisimena, kaip prieš keletą metų ant moters, pareinančios iš Šilutės ligoninės, užgriuvo medis ir mirtinai ją sužalojo. Tada jos dukros iš Šilutės rajono savivaldybės prisiteisė nemažą žalos atlyginimą.

Kad taip neatsitiktų ir Pagėgių mieste, šiųmetį pavasarį čia prasidėjo darbai, kokių jau senokai nebuvo. Speciali komisija Pagėgių vaikų globos namų ir pradinės mokyklos teritorijoje apžiūrėjo visus medžius, nustatė, kad apie dvidešimt tų medžių yra seni, jų vidus ištrūnijęs, todėl kelia pavojų čia žaidžiantiems vaikams. Nupjovus juos pamatyta, kad kai kurie medžiai buvo ypač sutrūniję. Įsivaizduokite, kokia galėjo atsitikti nelaimė, jei toks medis būtų užvirtęs ant viso būrio vaikų?

Pagėgių komunalinio ūkio direktorius Saugintas Vaičiūnas „Šilokarčemai“ sakė, kad Savivaldybė buvo paskelbusi viešą konkursą senų medžių pjovimo paslaugai pirkti. Ir jį laimėjo kaip tik Pagėgių komunalininkai.

Pasak S. Vaičiūno, buvo nupjauta apie 10–15 kietmetrių medienos. Ji visa suvežta į Pagėgių komunalinio ūkio teritoriją.

„Dar neaišku, kas bus daroma su tais medžiais, nes dar trys ar keturi yra likę nenupjauti. Paskui spręsime, kur juos dėti. Tikriausiai jie keliaus į katilinę, jų tikrai neparduosime, bet galutinį žodį tars Savivaldybė“, - pasakojo S. Vaičiūnas.

Jis dar sakė, kad vienas kubinis metras malkų, perkant aukcione, kainuoja apie 15–16 eurų.

O štai Pagėgių pradinė mokykla ir šalia įsikūręs vaikų lopšelis-darželis bus apšildomi kūrenamomis... durimis. Mat įrenginėjant vaikų globos namuose patalpas vaikų lopšeliui-darželiui buvo demontuota daug senų durų. Visos jos buvo sukrautos sandėlyje, o nuo kovo 25-osios katilinės darbuotojai pjaustyti išmontuotas duris. Jos pjaustomos taip, kad tilptų į kūrenimo katilą.


Foto galerija

Praėjusį penktadienį komunalininkai dar tvarkė nupjautų medžių šakas – specialiu traktoriniu krautuvu sukrovė jas į priekabas ir išvežė.Medžiai jau buvo labai sutręšę ir kėlė pavojų toje teritorijoje žaidusiems vaikams.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!