Girtam vyrui kieme užkliuvo vaikas: griebęs jį už kaklo smaugė ir nubloškė į žemę

2023-11-09, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Vaikas nukentėjo nuo vyro, kuris yra dirbantis, administracinei tvarkai nenusižengęs, tačiau policijai žinomas. Asociatyvi nuotr.
Vaikas nukentėjo nuo vyro, kuris yra dirbantis, administracinei tvarkai nenusižengęs, tačiau policijai žinomas. Asociatyvi nuotr.
Šilutiškis, 34-erių metų A. E. šiemet, gegužės 7-osios pavakarę namo kieme, būdamas apgirtęs, konflikto metu ne tik išplūdo mažametį, bet ir nustūmė berniuką nuo dviračio. Iškart po to sėdo vairuoti nuosavą automobilį „Peugeot 307“, nors vairavimo teisę buvo praradęs gerokai anksčiau. Taip jis vienu žygiu padarė dvi nesunkias nusikalstamas veikas ir baudžiamąjį nusižengimą. Išsiblaivęs nuoširdžiai apgailestavo dėl savo blogų poelgių ir visiškai prisipažino. Į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą sėdo spalio 19 dieną.

A. E. dirbantis, administracinei tvarkai nenusižengęs, tačiau policijai žinomas. Jo kriminalinė praeitis susijusi su netikusiu pomėgiu sėsti vairuoti automobilį išgėrus alkoholio. Dėl to turėjo rimtų bėdų. 2019 metais, gegužės 23 dieną teistas pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 str. su ženkliuku 1 pirmą dalį (Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo). Už tai baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. A. E. atsipirko 46 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio bauda: 2 300 eurų. Tai ne viskas. Jam buvo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė: uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 3 metams. Vyras reikiamų išvadų nepadarė ir 2021 metais, sausio 14 dieną  nuteisiamas pagal tą patį straipsnį baudžiamuoju įsakymu. Šį sykį pelno 40 parų areštą. Paskiriama ir baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta naudotis specialia teise – teise vairuoti kelių eismo transporto priemones 3 metams ir 6 mėnesiams.

Tų pačių metų vasario mėnesį A. E. įtrauktas į probacijos asmenų duomenų registrą Lietuvos probacijos tarnybos  Klaipėdos regiono skyriuje. Probacijos tarnybos pareigūnės supažindina A. E. su baudžiamojo poveikio priemonės vykdymo tvarka bei sąlygomis, taip pat su galimomis teisinėmis pasekmėmis, jei vėl apsisvaiginęs alkoholiu išdrįstų vairuoti automobilį. Tai jau būtų šiurkštus piktybinis baudžiamasis nusižengimas, numatytas LR BK 243 straipsnyje. Gresianti bausmė: bauda arba areštas. Neguodžianti dar viena šio reikalo pusė mašinos savininkui: automobilis, tapęs tyčinės nusikalstamos veikos įrankiu, konfiskuojamas, siekiant prevencinio nusikalstamos veikos užkardymo ateityje.

Dauguma vairuotojų, pavartoję alkoholinių gėrimų, nerizikuoja sėsti prie vairo, deja, yra ir kitokių. Pastariesiems savižudiška drąsa neretai atsirūgsta eismo įvykiais arba juos sustabdo, gavę signalą ar be signalo, keliuose budintys policijos pareigūnų ekipažai. Panašiai nutiko A. E.

Vyras prieš vaiką

Nustatyta, kad šiemet, gegužės 7 dieną, apie 19 val.10 min., namo kieme A. E., priėjęs prie stovinčio dviratį apžergusio mažamečio, tyčia suėmė pastarajam už kaklo ir spaudė, o po to pastūmė. Vaikas su dviračiu nugriuvo ant grindinio. Pasekmės: kaklo kairės pusės sumušimas nežymiai sutrikdęs nukentėjusiojo sveikatą. Teismo medicinos specialistas konstatavo, kad dėl panašaus pobūdžio sužalojimo sveikata sutrikdoma mažiau nei 10 dienų.

Vyras prieš vaiką! Ar buvo galima išvengti smurto? Visada įmanoma, jei protas blaivus ir žmogus valdo  emocijas – nepasiduoda pykčiui. A. E. buvo neblaivus. Iškart po kilusio kivirčo su berniuku sėdo vairuoti savo automobilį “Peugeot 307”. Apie 19 val. 47 min. jį pričiupo policijos pareigūnai. Pastariesiems jau buvo pranešta, jog suaugęs vyras užsipuolė vaiką. Du Šilutės policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjai apie 19 val. 45 min. sustabdė automobilį „Peugeot 307“,  kurį vairavo akivaizdžiai neblaivus A. E. Pirmo patikrinimo metu jam nustatytas 2,47 promilių girtumas, neužilgo, antro patikrinimo metu nustatytas 2,32 promilių girtumas (vidutinis girtumas). Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. su ženkliuku 1 pirmą dalį, kai įtariamajam nustatomas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Du berniukai važinėjosi dviračiais

Nukentėjęs berniukas, apklaustas ikiteisminio tyrimo teisėjo, parodė, kad minimą dieną su draugu numynė dviračiais pas draugę, kurios tėtis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, išlipęs iš automobilio pradėjo keiktis, paėmė viena ranka jam už kaklo, truputį smaugė ir pastūmė. Nugriuvo nuo dviračio ant kairio šono, jautė skausmą. Panašiai liudijo ir nukentėjusiojo draugas, kad išlipęs iš mašinos vyras juos išplūdo, priėjęs prie būsimo nukentėjusiojo dviem rankomis suėmė šiam už kaklo ir pargriovė nuo dviračio. Atsikėlęs draugas pasiėmė dviratį ir pabėgo. Matė ant jo kaklo likusią violetinės spalvos smurto žymę.

Nukentėjusiojo berniuko tėvas teigė, kad gegužės 7 dieną, apie 20 val., paskambinęs sūnus pasakė, jog besivažinėjant dviračiu buvęs užpultas kažkokio vyro. Tėvas nuvažiavo į įvykio vietą, kur jo sūnų apžiūrinėjo medikai. Įtariamąjį A. E. policininkai sulaikė. Jis ne tik sukėlė fizinį skausmą vaikui, bet ir girtas vairavo automobilį, nors šią specialią teisę buvo praradęs anksčiau. Taip A. E. vienu žygiu padarė 3 nesunkias nusikalstamas veikas pagal LR BK 140 str. 3 d., 281 str. su ženkliuku 1 pirmą dalį ir pagal 243 str.

Prisipažino visiškai

Į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą A. E. sėdo spalio 19 dieną. Pilnai prisiėmė kaltę. Prisipažino, jog būdamas apsvaigęs nuo alkoholio pasidavė pykčiui ir konflikto su vaiku metu priėjęs iš priekio dešine ranka suėmė pastarajam už kaklo pastūmė, dėl ko nukentėjusysis nugriuvo ant žemės. Iškart po to sėdo vairuoti nuosavą automobilį „Peugeot 307“, nors neturėjo teisės to daryti, nes ši teisė, kaip baudžiamojo poveikio priemonė buvo uždrausta ankstesniu įsiteisėjusiu baudžiamuoju įsakymu. Apie galimas teisines pasekmes žinojo. Minėtu automobiliu grįžus į kiemą policijos pareigūnai nustatė neblaivumą.

Teisiamasis A. E. nuoširdžiai apgailestavo dėl padarytų nusikalstamų veiksmų, prisipažino visiškai. Tai įskaityta atsakomybę lengvinančia aplinkybe, kuri leis, kaip įstatymo numatyta, vienu trečdaliu sumažinti skiriamą bausmę. Teisme pasverta ir atsakomybę sunkinanti aplinkybė: neišnykęs teistumas.

Teisėjas Robertas Povilaitis, dalyvaujant prokurorei Loretai Irenai Baguckienei, kaltu pripažintam teisiamajam A. E. už visas 3 nusikalstamas veikas paskyrė pinigines baudas. Už nusikaltimą pagal BK 140 str. 3 d. – 100 MGL dydžio (5 000 Eur), pagal BK 281 str. su ženkliuku 1 pirmą dalį – 110 MGL dydžio (5 500 Eur), pagal BK 243 str. – 40 MGL dydžio (2 000 Eur). Galutinė apėmimo būdu subendrinta bausmė – 144 MGL dydžio (7 200 Eur). Vadovaujantis BK 64 str. su ženkliuku 1 paskirta baudos bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Galutinė bausmė – 96 MGL dydžio (4 800 Eur). Šią baudą privalo sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Teisiamasis A. E. pelnė ir baudžiamojo poveikio priemonę – ketveriems metams uždrausta naudotis teise vairuoti visų rūšių transporto priemones. Jo automobilis „Peugeot 307“ po įvykio esantis IĮ „Jomamotors“ žinioje ir saugomas transporto priemonių saugojimo aikštelėje Tauragės m., Paberžės g. 7, konfiskuotas. Šis nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.


Straipsnio komentarai

Smaugimui buvo priežastis. 2023-11-12
Jeigu gatvėmis dviračiu važinėjo vaikas vadinasi buvo grubus pažeidimas, ko gero dar bandė netikėtai po ratais palįsti. Būdamas pilietišku siekė sudrausminti, gal būt neleistinu būdu. Bet tai yra menkesnis nusikaltimas nei tiesioginis neprižiūrimo vaiko palindimas po ratais. Tokia ta nevykusi mūsų teisėsauga. Baudžia tuos kurie padaro menkesnį pažeidimą. Todėl blaivininkai sukelia dešimt kartų daugiau avarijų nei girti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-11-10
stebina,girtas,suaugęs vyras smaugia vaiką ir "nesunkus nusikaltimas."Viešpatie,o jeigu teisininkų vaiką būtų taip nekontroliuodamas girtas savo veiksmų pasmaugęs irgi būtų nesunkus nusikaltimas ,taip ,kaip Jurbarko merginai ,kai po šiai dienai neatsigauna .Su tokia demokratija Lietuva"toli" nueis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?