Protu nesuvokiami kaltinimai mokyklai: įtariama, kad čia nugirdyta ir išžaginta šešiolikmetė

2023-11-17
R. Timaitės nuotr.
R. Timaitės nuotr.
Skandalas Traksėdžiuose esančioje neįgaliųjų mokykloje. Čia vienos auklėtinės tėvas meta baisius kaltinimus mokyklai ir dėl to jau kreipėsi į teisėsaugą. Vyras teigia, kad jo šešiolikmetė dukra šioje ugdymo įstaigoje turėjo lytinių santykių, kurių metu buvo ir sužalota. Kas ir kaip nuskriaudė mergaitę, jau aiškinasi policija ir vaikų teisių specialistai.

Tv3 televizijos žinių metų, tėvas tikino, kad jo dukrą išprievartavo bendramokslis, kuris taip pasielgė ją nugirdęs. Apie tai jis sužinojęs tuomet, kai mergaitę nuvežė į ligoninę tyrimams.

Vyras teigia, kad mokyklos vadovybė iškraustė iš kambario drauge su jo dukra buvusią mergaitę ir po to čia pradėjo lankytis bendraamžis berniukas, kuris ja ir pasinaudojo.

Mokyklos vadovybė kategoriškai tokius kaltinimus neigia.

„Kategoriškai galiu paneigti šitą tėčio teiginį. Iš tikrųjų ir mes sužinojome, kada tėtis grįžo iš gydytojo ir atvežė pažymą, kurioje tai buvo nurodyta. Ten lotyniškai įvardinta – seni randai. Kelerių metų ten įvykiai galėjo būti ir kur tai galėjo atsitikti? Aš manau, tai tegul sprendžia teisėsauga“, - kalbėjo Traksėdžių „Šilojų“ mokyklos direktorė Diana Pavilonienė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė informavo, kad pradėtas tyrimas dėl išžaginimo. Dėl šio nusikaltimo asmuo yra baudžiamas laisvės apribojimu nuo trijų iki dešimties metų.

Situaciją tiria ir vaikų teisių specialistai. Gintarė Noliūtė, Vaikų teisių apsaugos Klaipėdos skyriaus vedėja, tvirtino, kad vaikų teisių gynėjai reagavo nedelsiant.

„Jau išklausė vaiko nuomonę, tėčio nuomonę, inicijavo pagalbą vaikui ir šeimai, tęsiame toliau vaiko situacijos vertinimą“, - kalbėjo specialistė.

Tokią institucijų iniciatyvą vadovė D. Pavilonienė vertina ir pati teigė, kad prisidės prie tyrimo kiek galima labiau.

Mokykloje yra įrengtos vaizdo kameros ir visi įrašai saugomi.

„Buvo peržiūrėtos kameros visos. Buvo sušauktas Vaiko gerovės komisijos posėdis. Mes išsiaiškinome iš tikrųjų iš fiksuotos medžiagos ir pokalbių su darbuotojais, šitų įvykių negalėjo įvykti mokykloje“, - kalbėjo mokyklos vadovė. Anot jos, šešiolikmetės kambariokės niekas neiškraustė, mat taip išties būti negali.

„Tėtis labai neatsakingai kalba. Vaikai tikrai mokykloje... Na... Vaikai turintys labai didelių specialiųjų poreikių... Apie ką mes kalbame? Kokį alų ir kas ateina? Čia dirba suaugę, atsakingi žmonės. Ir dirba su vaikais, kuriems reikalinga visapusiška pagalba. Apie kokį alkoholį kalbama?“, - dėstė švietimo įstaigos vadovė.

Šešiolikmetė dabar gyvena savo namuose su tėvu. Tiek jis, tiek mokyklos direktorė nekantriai laukia paauglės ekspertizės bei policijos tyrimų išvadų.

Įstaigoje mokosi 54 neįgalūs vaikai, o 22 čia ir nakvoja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?