Šilutiškis, plaktuku užmušęs seserį, bandė vaizduoti nepakaltinamą

2023-11-17, Parengė R. D. MAŽUTIS

Šilutiškis, 26-erių Marius V., pernai, spalio mėnesį, žiauriai nužudė savo 19-metę seserį Ireną (tikras vardas redakcijai žinomas) ir užkasė jos kūną Pagrynių miškelyje. Kriminalistams greitai išaiškinus kruviną nusikaltimą žudikas bandė teigti nesuvokęs nei savo veiksmų, nei motyvo, teprisimenantis tiek, jog pokalbio metu sesuo jį sunervinusi. Tokiu būdu Marius V. siekė įgyti nepakaltinamojo statusą, tačiau nuo bausmės neišsisuko. Klaipėdos apygardos teismas šiemet, gegužės mėnesį, skyrė jam 16 metų įkalinimo bausmę. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija paliko galioti šį nuosprendį, nors nuteistojo advokatas prašė ginamajam pakartotinos teismo psichiatrijos ekspertizės, vildamasis, jog Marius V. bus pripažintas buvęs nepakaltinamu.

Marius V. nusikalto nebe pirmą kartą. Anksčiau teistas 5 kartus dėl vagysčių, taip pat dėl kitos sesers tvirkinimo. Įgijo recidyvisto reputaciją. Mariaus V. vaikystė buvo sunki. Gimė daugiavaikėje (aštuoni vaikai) šeimoje, bet augo ne su biologiniais tėvais, o globos namuose. Jo tėvas yra sėdėjęs kalėjime, sugrįžęs piktnaudžiavo alkoholiu, kėlė ranką prieš vaikus. Ši praeitis, regis, nepadėjo Mariui V. tvirtesnių moralės pagrindų. Vėlesnis jo elgesys tai patvirtino.

Į Klaipėdos apygardos teismo kaltinamųjų suolą Marius V. sėdo šiemet, gegužės 24 dieną. Jam pateikti kaltinimai dėl sesers išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir artimo giminaičio nužudymo. Prokuroras įtarė, jog Marius V. nužudė 19-metę seserį šiai išsitarus pasiskųsiant policijai. Įtarimai dėl išžaginimo ir seksualinio prievartavimo nepasitvirtino. Teismo medicinos specialistai nenustatė nukentėjusiajai jokių kūno sužalojimų, būdingų smurtiniams lytiniams santykiais. Tiesa, aukos kūne rasta Mariaus V. spermos, tačiau kiti nusikaltimo tyrimo metu sukaupti duomenys rodė, jog brolio ir sesers lytiniai santykiai buvę neprievartiniai, prasidėję anksčiau. Tad nužudymo motyvas liko neaiškus.

Mariaus V. sesuo Irena laikinai glaudėsi Šilutės socialinių paslaugų centre. Kai pernai, spalio mėnesį, ji kelias paras negrįžo į centrą, kreiptasi pagalbos į policiją. Paieška neužtruko. Merginos kūnas aptiktas užkastas Pagrynių kaimo miškelyje, apie 5 kilometrai nuo Šilutės. Sučiuptas ir įtariamasis Marius V. Jis seserį nužudė savo nuomojamame bute Gluosnių gatvėje. Nusikaltimo įrankis – plaktukas. Smogė į galvą, kaklą ne mažiau kaip 5 kartus. Smulkutės sesers kūną, sveriantį apie 45 kg, sudėjo į krepšį ir išvežė dviračiu. Yra vaizdo kamerų įrašas. Klaipėdos apygardos teismo uždarame posėdyje teisiamasis Marius V. iš esmės prisipažino kaltu, bet savo veiksmų nepaaiškino.

Kas įvyko bute tarp jo ir sesers? Marius V. išsidavė tiek, jog pokalbio metu Irena jį sunervinusi. Normaliam žmogui sunku įsivaizduoti, kaip dėl to reikėtų grėbti plaktuką ir daužyti seserį. Abejones dėl to, kad brolis nesuvokęs, ką padaręs seseriai, kelia nužudytosios užkasimas miške. Taip, Mariui V. konstatuoti mišrūs ir kiti asmenybės sutrikimai, bet nusikaltimo padarymo metu jis galėjo suprasti ir valdyti savo veiksmus. Beje, grasinimais užmušti Marius V. pasisvaidė Klaipėdos apygardos teisme, kai įleisti žurnalistai nutaikė į jį fotoaparatus ir filmavimo kameras. Dengdamasis veidą popieriaus lapu, pažadėjo sugrįžęs į laisvę juos užmušti. Sugrįš negreitai: atkalėjęs 16 metų. Prokuroras prašė metais daugiau. Marius V. buvo nuteistas pagal LR BK 129 str. 3 d. (Nužudymas). Už tai baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Marius V. jau kalėjime. Lankosi pas medikus, skundžiasi nemiga, girdimais balsais, mintimis apie savižudybę. Jo advokatas apskundė Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui ir paprašė skirti Mariui V. pakartotinę teismo psichiatrijos ekspertizę. Advokatas teigė, kad Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija neįvertino ir neatsižvelgė, kokiomis sąlygomis Marius V. gyveno vaikystėje, neįsigilino į nuteistojo psichinę būklę.

Lietuvos Apeliacinio teismo teisėjų kolegija teisiamojo posėdžio metu išklausė teismo psichiatrės ekspertės pranešimą apie Mariaus V. sveikatos būklę. Pastarojo nusiskundimai dėl nerimo, miego sutrikimų nėra psichoziniai. Kalinys adekvačiai reaguoja į esamą juridinę situaciją, nes jam gresia ilgas įkalinimas. Ekspertė pridūrė ir kalėjime dirbančios psichologės pastebėjimą, kad Marius V. siekia būti pripažintas nepakaltinamu. Lietuvos Apeliacinis teismas gynėjo apeliacinį skundą atmetė, paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo skirtą 16 metų laisvės atėmimo bausmę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!