Tarybos nario mandato netekęs K. Komskis: jie labai gerai žino, kas pavogė rinkimus

2023-11-17, Kalbėjosi Morta SKARBALIŪTĖ

Spalio pabaigoje buvęs Pagėgių meras Kęstas Komskis neteko Tarybos nario mandato. Kaip teigiama žiniasklaidoje, politikas Tarybą turėjo palikti dėl balsų pirkimo istorijos, kurioje jis ir dar 4 asmenys yra kaltinami pirkę balsus. 

Reikia priminti, kad analogiškos istorijos supo ir rinkimus laimėjusio Vaido Bendaravičiaus kampaniją, kada dėl galimo masinio rinkėjų papirkinėjimo buvo kreiptasi į 5 institucijas. Tačiau teismo salę pasiekė tik Regionų ir Valstiečių partijų nariai.

„Šilokarčema“ susisiekė su mandato netekusiu politiku Kęstu Komskiu.

- Pone Kęstai Komski, teismas jus nubaudė už balsų pirkimą, ar galite pakomentuoti, kodėl taip nutiko?

- Sveiki, dėkoju už klausimą, bet reikia jus patikslinti. Manęs niekas nenubaudė už balsų pirkimą.

- Kaip suprasti?

- Paaiškinu, esu baudžiamas ne todėl, jog pirkau balsus, o todėl, kad man buvo perkami balsai. Kitaip tariant, esu kaltinamas tuo, kad mano naudai antrame ture buvo perkami balsai ir nepaisant to, kad jų aš pats nepirkau, baudžia vis tiek mane. 

Tiesą pasakius, iš teisėsaugos pusės buvo labai didelis noras surasti kažkokių, nors menkiausių įrodymų, kad balsus pirkau aš. Iškart po rinkimų mano namuose, darbe buvo atliekamos kratos, vos ne mėnesiui buvo paimtas telefonas, buvo kviečiami mano komandos nariai į apklausas ir t. t. Tačiau nieko nerado. 

O neradusi jokių įrodymų teisėsauga ėmėsi kito žingsnio, kurį galime pavadinti – jei reik rasti balsų pirkimą, tai ir rasim, jei ne pas tave, tai kur nors, o kaltas būsi tu. Taip ir nutiko. Tie balsų pirkėjai buvo Valstiečių partijos nariai, kurie teisėsaugos akimis pirko balsus man. 

- Jei juos pirko „valstiečiai“, kodėl baudžia Jus?

- O todėl, kad mes gyvename Lietuvoje, kurioje yra dvigubi standartai. Čia galioja principas - jei tu valdžioje, tai ir teisingumas yra tavo. Prašau, pavyzdys – liberalas Eligijus Masiulis, kuris buvo už rankos pagautas su šimtatūkstantiniu kyšiu. Ką teismas į tai? Ogi nieko, teismas konstatavo, kad tai buvo paskola.

Teismais ir kitomis teisėsaugomis institucijomis nepasitiki apie 70 proc. visuomenės. Tai yra oficialūs duomenys. Tad apie kokį teisingumą mes kalbame? Šiandien Seime yra keliamos apkaltos tiems Seimo nariams, kurie yra opozicijoje ir aršiausiai kritikuoja konservatorių ir liberalų valdžią, turiu omenyje Petrą Gražulį ir Remigijų Žemaitaitį. Juos teisia tiesiai šviesiai - už nuomonę! Vienu atveju - žydų klausimu, kitu - gėjų. 

Dvigubi standartai akivaizdūs, juos mato ir supranta žmonės, jie nekvaili.

- Kaip manote ar rinkimai Pagėgiuose buvo skaidrūs?

- Rinkimai Pagėgiuose buvo pavogti. Ir liberalai labai gerai tą žino. Visi tą gerai žino. Visi puikiai žino, kaip vyko balsų pirkimas ir kas jį organizavo. Mes kreipėmės dėl to ne tik po rinkimų, tačiau kreipėmės į teisėsaugą prieš rinkimus, kad tik būtų užkardintas balsų pirkimas. Tačiau nieko nebuvo padaryta. 

O tada po rinkimų gavo užsakymus susidoroti su manimi, tai buvo pradėta uoliai vykdyti. Klausimas išlieka – kodėl niekas neužkardė balsų pirkimo per rinkimus, kodėl buvo leista juos pavogti?

Atsakymą mes visi žinome – taip reikėjo! Mes puikiai žinome, kas pavogė rinkimus, ir tie, kurie juos vogė, puikiai žino, kad tai padarė! 

Pasakysiu tiek - negalvokite, kad visada taip bus.

- Gaila, bet labai liūdnai skamba tokia realybė, kokią Jūs dėstote... Gal eikime prie kiek linksmesnės dalies, jei taip galima įvardinti. Jūs prašėte panaikinti mandatą, dėl naujų pareigų, kurios yra nesuderinamos su Tarybos nario veikla. Kokios tai pareigos?

- Realybė yra tokia, kokia yra, ir reikia ją tokią priimti. O tai, kas nuo mūsų priklauso, pakeisti. Pasikartosiu – ne visada taip bus. 

Pareigų patikėkite turiu pakankamai - esu dviejų įmonių direktorius ir penkių pagrindinis akcininkas, verslininkų asociacijos vadovas, paramos fondo prezidentas, o dabar planuoju tapti Bubliškės bendruomenės pirmininku. Tad kažko tikrai reikia atsisakyti. Man šios pareigos yra svarbesnės ir kur kas įdomesnės nei Tarybos nario. Ir šiaip Taryboje Komskių yra pakankamai be manęs (juokiasi).

Dabartinė Taryba ir ją kontroliuojanti valdžia tapo savų įdarbinimo tarnyba. Nekurianti, neturinti Pagėgių ateities vizijos ir užsikasusi savo intrigomis. Ačiū, tai tikrai ne man.

Esu žmogus, kuris nori kurti ir daryti konkrečius darbus, o ne tuščiai politikuoti su, tiesą pasakius,nelabai įdomiais žmonėmis iš mūsų valdžios.

Mūsų kraštui kur kas daugiau nuveiksiu būdamas bendruomenės pirmininku nei Tarybos nariu. Gal kažkas ir įsivaizduoja, kad ten susirenka Pagėgių kažkoks elitas, kuris sprendžia kažką. Tiesa yra tokia - jei neturi vadovaujančių pareigybių kaip mero ar administracijos direktoriaus, tai nieko ir nesprendi, nieko ir negali. 

- Na, ir prieš pabaigą dar vienas klausimas, kokie bus Jūsų pirmieji darbai kaip bendruomenės vadovo?

- Palikime nors kažką intrigai. Galiu pasakyti tiek, kad dabar aktyviai ruošiamės Kalėdoms, o kitų darbų bus daug, jie bus malonūs, juos pamatys visi ir jie prasidės greitai.

Turime daugybę projektų, kurių dėka pagerinsime tiek kaimelio, tiek viso krašto gyvenimą realiai. Kurti, o ne tuščiai politikuoti. Tai yra tai, ko laukia visuomenė, tai yra tai, ką galiu daryti aš.

- Ačiū.