Gerumo misija Žemaičių Naumiestyje – Šilutės ir Pagėgių krašto žmonėms

2023-11-15, Raimonda Canderienė

Gerumo misija Žemaičių Naumiestyje radosi iš noro padėti „mažutėliams“. Kas gi tie „mažutėliai“ ir ar pirmaisiais Nepriklausomybės metais iš Vakarų atkeliavusi paramos ir palaikymo iniciatyva mums dar reikalinga? Gal išties gyvename gerovės valstybėje, pertekliuje?

Deja, statistika kalba ką kita…

Nemažai jaunų šeimų verčiasi sunkiai, ypač regionuose. Senjorai, vieniši vyresni žmonės po pūkiniais patalais nemiega. Kai kuriose periferijos vietose vienkartinės paskolos jau imamos ir maisto prekėms įsigyti. Bet apie tai nedrįstama kalbėti: tai stigma, nustumianti stokojančius į marginalų, atstumtųjų, nevykėlių ir asocialiųjų kategoriją.

Tik jei pažiūrėtume į tai iš praktinės pusės, ar kiekviena daugiavaikė šeima yra tokia, ir ar verta pirkti brangius rūbelius, kurie labai greitai išaugami? Juk tai neekonomiška. Tiesiog.

2007 metais kilusi iniciatyva išsivystė į nuolatines gerumo akcijas. Vokiečio diakono Gerhardo Geesmano ir Žemaičių Naumiesčio seniūno pastangomis į Žemaičių Naumiestį dukart metuose atkeliauja labdaros siuntos, aprengiančios ne vieną šeimą, vyksta aukcionai bei stengiamasi padėti nukentėjusiems bei stokojantiems. Tas, kas gali, savanoriškai prisideda piniginėmis aukomis, o negalintys – gauna labdarą nemokamai.

Kaip sako „Gerumo namų“ siela ponia Irena Michailovienė, jei žmogus negali - mes jam aukojame.

„Kadangi labdara atvyksta pavasarį ir rudenį, kaip tik neseniai „Gerumo namuose“ ir „užderėjo“ gausus asortimentas labdaros, tad noriu pakviesti Šilutės ir Pagėgių savivaldybių gyventojus pas mus atvykti šio gėrio. Žemaičių Naumiestis, galima sakyti, jau apsirūpinęs, bet kiti, greta gyvenantys, gal nežino apie tai... Norime pakviesti jaunas šeimas, senjorus, paskleisti šią žinią savo artimiesiems ir atvykti pas mus į „Gerumo namus“.

Ypač daug gražių rūbelių turime mažiesiems, naujagimiams, jie juk greitai juos išauga, todėl jaunoms šeimoms yra iš ko pasirinkti, neinvestuojant didelių sumų. Pati, žiūrinėdama juos, dažnai pagalvoju: kur gi jūs, mielos jaunosios mamytės? Kokybiškos, nenudrengtos prekės nudžiugintų ne vieną. Pasitaiko ir visiškai naujų, su etiketėmis rūbų, patalynės, pledų, pagalvių.

Tad pas mus galima ir apsirengti, ir apsikloti, ir mamytėms, ir jų vaikučiams rasite visko“, - šypsosi Irena.

Gaila, kad žmonės dėl to kompleksuoja, varžosi, nedrįsta. Neturtas – nėra yda. Juk yra sakoma: „Niekada neišsižadėk ligos, tiurmos ir ubago lazdos“. Šiais sudėtingais ir neramiais laikais nepriteklius ar stoka gali pasibelsti į kiekvieno duris...

Šiuo metu „Gerumo namų“ sandėlis pilnas gėrio ir grožio, tad ponia Irena nuoširdžiai kviečia atvykti į Žemaičių Naumiestį (Pergalės g. 19, Žemaičių Naumiestis, tel. pasiteirauti +370 650 53972) bei papuošti save, savo vaikus, vyrus bei anytas.


Straipsnio komentarai

Jolanta Majienė2023-11-16
Ačiū, Gerumo namų kolektyvui. Esat gerumo, atjautos ir pasiaukojimo ambasadoriai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?