Bibliotekoje įsikūrė salonas „ARS LITTERA“

2023-11-27, Liudmila NAUSĖDIENĖ, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė
Abu rudens vakarus moterys susidomėjusios klausėsi šilutiškės menininkės Raimondos Canderienės pasakojimų, paįvairintų vizualine medžiaga.
Abu rudens vakarus moterys susidomėjusios klausėsi šilutiškės menininkės Raimondos Canderienės pasakojimų, paįvairintų vizualine medžiaga.
Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje moterys rinkosi į neseniai įkurtą saloną „ARS LITTERA“. Užsiėmimo vedėja Raimonda Canderienė teigė, kad visais laikais moterims norisi bendrauti. Tarpukaryje buvo tokia salonų tradicija, kai prie kavos puodelio bendraminčiai dalinosi mintimis, žiniomis, dažnai čia skambėdavo muzika.

Menininkų, aktorių, rašytojų, mokslininkų sambūriai tęsdavosi ir sovietmečiu. Dvasiškai ir intelektualiai artimiems toji bendrystė buvo būdas dalintis, atskleisti tapatybę, pajusti palaikymą, o svarbiausia – patirti bendrystės jausmą. Toji neįkainojama patirtis įkvėpdavo ir sustiprindavo, leisdavo pasijusti pakylėtai. Salonas –  ne vien patalpa, tai yra bendravimo būdas ir dalinimasis jausmais.

Tokiu formatu vadovaujantis bibliotekoje kiekvieną mėnesį renkasi moterys, bendramintės, kurios nori praturtėti žiniomis, padiskutuoti ir tiesiog pabūti drauge. Spalio mėnesį vyko paskaita apie namų interjero tendencijas: kokios jos buvo anksčiau, kokios vyrauja dabar. Lapkričio užsiėmime buvo kalbama apie Lietuvos šviesuomenę: kokia ji buvo anksčiau, pokario metu, kaip ji išgyveno sovietmetį, kaip visa tai įtakojo dabartį ir dabartinės šviesuomenės susikūrimą. Pateikta informacija apie tėvą Stanislovą, jo giminės šaknis ir t. t.

Diskusijos metu vienbalsiai priimtas menininkės sukurtas salono „ARS LITTERA“ logotipas.

Abu rudens vakarus moterys susidomėjusios klausėsi šilutiškės menininkės Raimondos Canderienės pasakojimų, paįvairintų vizualine medžiaga. Tai buvo informatyvu, nenuobodu, charizmatiška. Ačiū jai  už pakylėjimą virš kasdienybės ir už nuoširdų dalijimąsi savo gausiomis žiniomis su kitais.

Bibliotekininkės mano, jog ši idėja tikrai tęsis ir norinčių lankyti saloną „ARS LITTERA“ tikrai nepritrūks.


Straipsnio komentarai

mačiau2023-11-27
kitą veikėją...su ausinėmis, bendrauja telefonu, laptopas ant kelių...nasruose smilkstanti cigaretė...vienoje rankoje kavos indelis, kita ranka vairuoja automobilį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas2023-11-27
Ar matėte šitą "meno" personą be špakliaus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-11-27
Nu kas per fotografas,kad tokią gražią moterį taip nupaveikslavo ,ir veido išraiška,ir kompiuteris ir telefonas ir mikrofonas .Tai ar su visom priemonėm dirba vienu metu ,ar fotografas norėjo tik įamžinti šią moterį kaip vunderkindą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka