Šyliškė K. Bastakienė guviai žengė į 95-ąjį gimtadienį

2015-03-31, Gerda BELOKOPYTOVA
Jubiliatė džiaugėsi sulaukusi tokio didelio būrio sveikintojų.
Jubiliatė džiaugėsi sulaukusi tokio didelio būrio sveikintojų.

Gardamo seniūnijoje  gausu ilgaamžių. Praėjusią savaitę pasveikinta solidų 95-erių metų jubiliejų mininti šyliškė Kazimiera Bastakienė. Į senolės namus, nešini įvairiaspalviais gėlių žiedais, atskubėjo ne tik Savivaldybės vadovai, bet ir Gardamo  seniūnijos bei Šylių bendruomenės nariai.

Jubiliatės K. Bastakienės, gyvenančios Šylių kaimo pakraštyje, pasveikinti atvyko Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, taip pat Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Uselis, kiti bendruomenės nariai bei jubiliatės artimieji. Svečiai senjorei linkėjo sveikatos ir sulaukti 100-ojo jubiliejaus, kuomet visi kartu ir vėl galėtų paminėti šią išskirtinę sukaktį.

O štai Kazimiera sveikintojus stebino savo guvumu. Net 10 vaikų užauginusi jubiliatė džiaugėsi, kad sulaukė tiek daug garbių svečių.

Kazimieros gyvenimas išties nebuvo lengvas, tačiau viską jai pavykdavo įveikti užsispyrimo ir darbštumo dėka. Su vyru Stanislovu ji susituokė 1940-ųjų lapkričio mėnesį ir apsigyveno vos už pusės kilometro nuo savo tėviškės. Kartu susilaukė net 10 vaikų. Deja, kai jauniausiajam sūnui buvo vos dveji metukai, Stanislovas mirė. Tai įvyko 1966-aisiais. Ir tuomet Kazimierai vienai teko rūpintis didžiuliu būriu vaikų. Nebuvo lengva, bet, anot dukros Stefos, mama dirbo kiek begalėdama, o paaugę vyresnėliai taip pat pradėjo darbuotis kolūkiuose ir mamai padėdavo išlaikyti mažuosius.  „Tikrai buvo labai sunku išgyventi, bet sukomės kaip begalėdami“, - pasakojo Stefa. Padėjo ir giminaičiai, gyvenantys tolimojoje Amerikoje, atsiųsdavo įvairiausių siuntinių.

Šyliškei teko iškentėti ne tik vyro, bet ir mylimų vaikų netektis... Šiuo metu jau penki iškeliavę Amžinybėn. Dabar mama rūpinasi trys dukros ir du sūnūs.

Šiuo metu senjorė gyvena savoje sodyboje, kur prabėgo visas jos gyvenas. Kartu su močiute gyvena ir anūkas Rolandas, kuris jai tarsi sargas. Jis nuolatos rūpinasi jos gerove, prižiūri, aprūpina reikalingais daiktais, pašildo maistą ir pan. Kiekvieną savaitgalį mamą aplanko ir dukra Stefa.

Bene didžiausias jubiliatės džiaugsmas ir turtas – vaikai, 17 anūkų ir 16 proanūkų.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?