Šilutiškiai be baimės skubėjo į žvejybą ant ledo

2023-12-07, Pamariozinios.lt
Pareigūnai primena – prieš lipant ant jo pramogauti, būtina įsitikinti, kad tai yra saugu. R. Lekavičiaus nuotr.
Pareigūnai primena – prieš lipant ant jo pramogauti, būtina įsitikinti, kad tai yra saugu. R. Lekavičiaus nuotr.
Spustelėjus šaltukui vandens telkinius pradeda kaustyti ledas. Specialistai teigia, kas vienam žmogui lipti ant ledo saugu, kai jo storis siekia daugiau nei 7 cm. Tačiau šilutiškiai nelaukė, kada ledas pasieks minėtą storį ir skubėjo į žvejybą ant ledo.

Gruodžio 1 d. Šilutės laivų uoste žvejoję du vyrai teigė, kad ledo storis tądien siekė apie – 5-6 centimetrus. Kibo ešeriukai.

Į klausimą, ar nebijo įlūžti, žvejai teigė, kad baimės dėl to nėra.

Pareigūnai primena – prieš lipant ant jo pramogauti, būtina įsitikinti, kad tai yra saugu. Specialistai teigia, kas vienam žmogui lipti ant ledo saugu, kai jo storis siekia daugiau nei 7 cm. Tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis nei 12 cm., einant grupe atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai ar nendrės, ir ten, kur įteka upeliai, šaltiniai, yra iškirstų ekečių. Einant ledu patariama turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą, aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis, ypač pavojinga ant ledo lipti atodrėkių metu.

Poledinės žūklės entuziastai privalo turėti specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus. Juos reikia laikyti lengvai pasiekiamoje vietoje, kad, įlūžus, iškart būtų galima jais pasinaudoti. Pravartu turėti ir virvę su svareliais, dėvėti gelbėjimosi liemenę.

Ledui vis dėlto įlūžus, svarbiausia nepasiduoti panikai – ropštis reikia į tą pusę, iš kurios buvo ateita, nebandyti iškart stotis – krūtine reikia šliaužti kuo arčiau kranto. Pastebėjus įlūžusį asmenį būtina nedelsiant kviesti pagalbą telefonu 112, po to, itin atsargiai prisiartinus prie eketės krašto, įlūžusiam asmeniui galima ištiesti pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti.

Lipti ant ledo nederėtų mažamečiams vaikams be suaugusiųjų priežiūros ar alkoholio pavartojusiems asmenis, nes tikimybė įvykti nelaimei neabejotinai padidėja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!