Saugokime draugystę...

2015-03-31, Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Petronytė

Kovo 23-28 dienomis Šilutės lopšelyje-darželyje ,,Pušelė“ vyko VŠĮ „Vaikų linijos" inicijuojama akcija „Savaitė BE PATYČIŲ". Dalyvaudamos šioje akcijoje, pedagogai su ugdytiniais stengėsi atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius. Darželio koridoriuje buvo iškabinti visų grupių vaikų pasižadėjimai, kuriuos paskaityti galėjo ne tik vaikai su pedagogais, bet ir darželio bendruomenė, svečiai. Visą savaitę kasdien vyko įvairios žaismingos ir įdomios veiklos ir renginiai: Gražių žodžių dieną vaikai dalino vieni kitiems gražius, mandagius žodelius, komplimentus, kalbėjo apie draugystę.  Linksmų širdelių dieną ugdytiniai iš įvairių priemonių gaminosi, piešė, aplikavo širdeles, jas nešiojo ir dovanojo vieni kitiems. Animacinių filmukų dieną vaikai žiūrėjo senosios animacijos filmukus ,,Katinas Leopoldas ir automobilis“, ,,Na, palauk“, o grįžę į grupes, juos aptarė,  piešė savo draugus, draugystę. Linksmųjų estafečių dieną vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai lenktyniavo draugiškose estafetėse. Nugalėjo visi, nes laimėjo draugystė.

Kovo 28 d. vaikai, pedagogai, tėveliai susirinko į baigiamąjį akcijos renginį ,,Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa“, kuriame ,,Svajoklių“ grupės vaikai suvaidino lietuvių liaudies pasaką ,,Senelių ožka“. Pasaka pamokė, kaip svarbu mylėti, gerbti ir klausyti savo tėvelių, senelių. Po to kiekvienos grupės vaikai pasižadėjo gyventi be patyčių, draugauti ir neskaudinti draugo. Padainavus dainelių apie draugystę, renginio organizatorės Vitalija Petronytė ir Janina Rudienė parodė šaltą, liūdną, nusiminusią širdį ir pakvietė padaryti stebuklą: padovanoti jai meilę, gerumą bei šilumą ir sušildyti ją savo mažomis širdelėmis. Prieš klijuojant širdeles, vaikai pasakė burtažodį: ,,Tuk, širdele, tuk tuk, noriu aš geras būt“. Užgrojus L. Remeikienės dainelei ,,Tuk tuk, širdele“, vaikai ant mėlynos širdies klijavo savo atsineštas raudonas širdeles. Visa didžiulė širdis paraudo nuo vaikų gerumo. Organizatorės visiems palinkėjo ne tik akcijos metu, bet ir kasdieną pagalvoti apie šalia esantį, jam padėti, neskaudinti, dovanoti vienas kitam šypsenas, gražius žodžius.       

Akcijos ,,Savaitė BE PATYČIŲ" metu vykusios veiklos suteikė vaikams ne tik daug žinių apie patyčias ir netinkamą elgesį, tačiau vaikai patyrė daug džiaugsmo, gerų emocijų. Jie įgijo pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų, pagerėjo bendra emocinė vaiko savijauta.

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?