Pamario krašte bus pokyčių dėl Seimo rinkimų apygardų ribų

2023-12-26, R. LEKAVIČIUS
2024 metų spalio 13 dieną Karšuvos apygardoje prie balsadėžių ateis 31 463 rinkėjai, o štai Pagėgių savivaldybėje – 6 634 rinkėjai.
2024 metų spalio 13 dieną Karšuvos apygardoje prie balsadėžių ateis 31 463 rinkėjai, o štai Pagėgių savivaldybėje – 6 634 rinkėjai.
Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė sudaryti 71 vienmandatę rinkimų apygardą 2024 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams organizuoti ir vykdyti. Paskelbė vienmandates rinkimų apygardas sudarančių rinkimų apylinkių sąrašą, apygardų rinkėjų skaičių, apygardų rinkimų komisijų buveinių adresus ir pastatų, kuriuose yra balsavimo patalpa, adresų koordinates. Pokyčių yra ir pamario krašte.

VRK pranešime teigiama: teisę rinkti Seimo narius turi Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų. Lietuvos teritoriją skirstant į vienmandates rinkimų apygardas, atsižvelgiama į rinkėjų skaičių, vienmandačių rinkimų apygardų ribas per ankstesnius Seimo rinkimus ir administracinį teritorijos suskirstymą. Rinkimų apygarda sudaroma iš bendrą ribą turinčių rinkimų apylinkių. Rinkimų kodekse nustatyta, kad rinkėjų skaičius Seimo rinkimuose vienoje rinkimų apygardoje turi būti nuo 0,9 iki 1,1 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus, tai yra galimas 10 procentų nuokrypis į mažesnę ar didesnę pusę.

Šilutės (32) apygarda – pateko tarp 26 apygardų, kuriose ribos nesikeitė. Su 33 564 rinkėjais, 39 rinkimų apylinkėmis ribos sutampa su savivaldybės ribomis.

Karšuvos (62) apygarda buvo per maža. Iki šiol buvo ir toliau lieka sudaryta iš Jurbarko rajono, Pagėgių savivaldybės ir dalies Tauragės rajono rinkimų apylinkių. Kadangi apygarda šiuo metu rinkėjų skaičiumi buvo mažiausia Lietuvoje ir net beveik 4 proc. punktais yra žemiau apatinės leistinos nuokrypio ribos, ją reikėjo gerokai padidinti. Prijungtos Tauragės rajono Adakavo ir Skaudvilės apylinkės.

2024 metų spalio 13 dieną Karšuvos apygardoje prie balsadėžių ateis 31 463 rinkėjai, o štai Pagėgių savivaldybėje - 6 634 rinkėjai.

Paslaptingiausia ir apie kurią mažiausiai skelbiama informacijos yra Pasaulio lietuvių (71) apygarda su 38 450 rinkėjais. Per nepriklausomybės laikotarpį emigravo apie 600 000 lietuvių. Galima tik retoriškai klausti, ar teisinga išvykusiems iš Lietuvos duoti sprendimo teisę renkant parlamentą gimtinėje?

Kitų metų rudenį Lietuvos Respublikos Seimo narius rinks 2 391 929 rinkėjai.


Straipsnio komentarai

Tadas2024-01-04
Silutej isvis visi tie politikai atsilupe ir juokingi, vieniem nuo metano ar kitu preparatu susisukus makaule o kiti pastoviai su gelem i laikrasciu redakjicas vaiksto
kad tik parasytu apie juos ... Reiktu pries rinkimus visus tuos veikejus patikrint testais nuo narkotiku, greit ju gretos praretetu !!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rytietiška sentencija2023-12-28
Asilas sako kupranugariui: "Kaip tau gerai - tu kupranugaris, dykumų karalius". Kupranugaris atsako asilui: Tau geriau- tu politikas". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Morta2023-12-27
Teisingai -patiko ne Lietuvoje gyventi tegul ir džiaugiasi užsienio gėrybėmis,o tai parlekia į Lietuvą gydytis , prieš tai išdėję Lietuvos gydytojus į šuns dienas.Pagyvena užsienyje kelis metus ir parvažiavę jau šneka su akcentu,šlykštu klausytis.Ne ne ir dar kartą ne. Iš karto mintys galvoje,kad konservatoriai renkasi sau balsus,nepasiseks jiems. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2023-12-26
ne tik ,kad valdžią rinkti jie neturi teisę ,bet ir tos dvigubos pilietybė gauti .Pati susidūriau prie gydytojų kabineto ,kaip "ponia" iš Londono aiškino ,kad ir sūnus iš Amerikos atvažiuoja pas gydytojus ir dukra iš Italijos ir ji pati visi čia atvažiuoja ir savo vaikus skraidina,nes dabar kelionės nebrangios pagal jų uždarbius ir taip sudaro eiles pas gydytojus .Vissi kalba ,kad grįš ,kai į pensiją išeis ,tada vėl naudosi mūsų likusių čia sukurtom Lietuvos gėrybėm ,o jie savo sveikatą bus padėję užsienyje .Kaiprasidėjo neramumai visi išlėkė ,kaip žiurkės iš skęstančio laivo už tūkstančius slapta gaminosi dokumentus ,o mes čia likę turėjom atlaikyti ir blokadą ir taip sunkius atstatymo Lietuvos laikus,o dabar jie mat jau įsigeidė pilietybės.Ne,ne ,ir dar kartą ne.Visus raginu nepritarti įvertinus tikrą situaciją. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aš manau2023-12-26
tie,kurie išvykę negyvena ir nedirba Lietuvoje jie net neturi teisės mums čia gyvenantiems išrinkti valdančiuosius.Nes Vyriausybės ir Seimo nutarimus mes čia gyvenantys turi vykdyti ,o jie už jūrų marių ten džiaugiasi geru gyvenimu ir yra gyvi pavyzdžiai ,kaip atsiliepia apie Lietuvą ir joje likusius gyventojus.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka