Sporto šventė – padėkos ir premijos geriausiems Šilutės rajono 2023 metų sportininkams, treneriams

2024-01-03, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Užbaigti nueinančius metus sportininkų ir jų trenerių pagerbimu, apdovanojimais – graži tradicija. Šventės organizatoriai: Šilutės rajono savivaldybė, savivaldybės sporto taryba, VšĮ „Šilutės sportas“. Pamario krašto sporto elitas į šventę Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje sukviestas gruodžio 9 dieną. Padėkomis ir piniginėmis premijomis paskatinti 43 sportininkai, padėkos už profesionalų jaunųjų sportininkų rengimą įteiktos 11 trenerių, o dar 3 treneriai ir 2 jų auklėtiniai apdovanoti specialiaisiais prizais. Apdovanojimus lydėjo katučių bangos.

Sportininkams, treneriams nuoširdžiai dėkojo už pasiektus aukštus sportinius rezultatus ir Šilutės garsinimą savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Tomas Budrikis, Daiva Žebelienė, administracijos direktorius Andrius Jurkus, Sporto tarybos (11 narių) pirmininkas Arūnas Pupšys. Pagiriamasis žodis tartas mūsų sportininkų kovingam charakteriui, užsispyrimui, ryžtui pranokti varžovus savo pamėgtose rungtyse, žaidimuose. Renginį vedė Marijus Budraitis.

Šilutės sporto metraščio istorijoje nemažai pasaulinio garso pavardžių, tapusių švyturiais jiems iš paskos karta po kartos žengiantiems: Indrė Jakubaitytė (ietis), sunkiaatlečiai Bronislovas Mačernis (1945-1993), Liudas Čičirka, boksininkas Evaldas Petrauskas. Gražu, kad jų pergales bandys pratęsti šiandien ugdomi jaunųjų pamariškių perspektyviausieji atletai.

RANKŲ LENKIMAS. Padėkos ir premijos (100, 270 eurų) įteiktos net 17 rankų lenkėjų, tarp kurių - ekstra klasės daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė, policijos pareigūnė Eglė Vaitkutė. Ji – unikali kovotoja dešine ir kaire rankomis, nenugalima daugybėje čempionatų, turnyrų. Treneris – Aleksandras Pancerovas. Kitos Aleksandro paruoštos žvaigždutės: Orestas Šeputis, Kornelijus Sruoginis, Vitoldas Šiaudvytis, Valteris Kupčikovas, Vilija Parnarauskienė, Aurimas Šikšnius, Mindaugas Lankutis, Julija Jančauskaitė, Paulina Mickutė, Lukas Birbalas, Ernestas Pėža, Deividas Pėža, Solveiga Dulkytė, Eglė Grinšinaitė, Elinga Nausėdaitė, Urtė Stanionytė. Rankų lenkimas, kurį galima vadinti ir rankų laužimu – Lietuvoje populiari rungtis, taip pat ir kitose šalyse. Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir paprasta, jėga pagrįsta dvikova, tačiau iš tikrųjų turinti savus niuansus, kai sportininkas įjungia ir taktinius gebėjimus. Rankų lenkimas kol kas neolimpinė sporto šaka, bet tikima, kad tokia taps.

LENGVOJI ATLETIKA. Treneriai Lina Leikuvienė (Šilutė), Audrius Urmulevičius (Švėkšna). Vilčių teikiantys lengvaatlečiai: Vilius Liorencas, Nojus Petraitis, Mykolas Maurius. Yra ir daugiau, bet būtent jie šiemet labiausiai pasižymėjo medalių medžioklėse.

BOKSAS. Treneriai Vincas Murauskas, Austėja Aučiūtė. Ringe silpni neužsilaiko. Lieka tik kieto charakterio. Tokie, kaip Mažvydas Žemaitaitis, Mantas Deveikis, Marius Kontrimas, Augustė Vaičiulytė, Vytautė Jucikaitė, Lina Paldauskaitė, Karina Seminauskaitė, Agnė Kilpienė. Taip, merginos nebesibodi kopti į ringą. Kam gražu, kam ne. Diskusijų apie tai išgirstame, tačiau laikas atneša pokyčius.

DZIUDO. Treneris Rimvydas Lukošius. Veiklus, reiklus, atidus, diplomatiškas. Jo auklėtinių tėveliai tapo ne tik dziudo fanais, bet ir rėmėjais. Padėkomis, premijomis pagerbti Gabrielė Paleckytė, Kajus Juknius, Ignas Klimanskis, Domas Plikšnys ir Uosis Knapkis.

SUNKIOJI ATLETIKA. Treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai. Abu garsūs, abu buvę daugkartiniai Lietuvos čempionai, šalies rinktinės nariai. Kantrūs, sukaupę daug patirties ugdant sunkiaatlečių pamainą, palaipsniui keliant auklėtinių technikos veiksmų meistriškumą, fizinę jėgą. Manfredas Burzdžius, Mantas Li Čin Chai, Naglis Ramanauskas,  Rimgaudas Augylius, Lorenas Matevičius – jau pajėgūs Šilutę garsinę sunkumų kilnotojai.

AUTOMOBILIŲ SPORTAS. Treneris Kazimieras Gudžiūnas. Jis – automobilių sporto veteranas, įgudęs lenktynininkas, perduodantis savo žinias ralio kroso dalyviams Valdui Mikužiui, Nikitai Iljin, Rokui Jakubauskui.

STALO TENISAS. Treneris Jonas Piekautas. Nenustygstantis mažosios raketės senjoras, kuriam rūpi šalies ir Šilutės stalo teniso progresas. Jo labiausiai žinomas auklėtinis – Matas Vilkas, turintis ne vieną čempiono titulą.

AVIAMODELIŲ SPORTAS. Treneris Kęstutis Paldauskas. Padėka ir premija skirta Dovydui Stunguriui.

Papildomos padėkos, dovanos įteiktos Lietuvos mergaičių krepšinio 3x3 rinktinės narei Oksanai Kaletkaitei bei treneriui Vitalijui Škimeliui. Rinktinė laimėjo Specialiosios olimpiados aukso medalius. Kitas krepšininkas – Ainardas Misius, dalyvavęs Europos jaunių čempionate, o Lietuvos moksleivių krepšinio pirmenybių B divizione laimėjęs bronzos medalį. Jo treneris – Kęstutis Šernius. Pagerbtas ir Lietuvos ralio kroso čempionato pirmos vietos laimėtojas, automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ komandos treneris Kazimieras Gudžiūnas. Skaitytojui gali kilti klausimas, kodėl apdovanotojų sąraše nėra šešiamečio Eljoto Zarembos, šiemet tarptautinėse kovinių sporto šakų varžybose Lietuvoje ir užsienyje pelniusio daugybę titulų. Eljotas įveikė ne vieną už save vyresnį vaiką. E. Zaremba – mažylis, apie kurį kalba JAV, Europa, Rytų šalys! Savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas Arūnas Pupšys atsakė, kad kandidatūras apdovanojimams pateikia sporto organizacijos, klubai, komandos. Tam yra terminas. Atsižvelgiama į kiekvieną pateiktą paraišką, apsvarstomi jos ar jo pasiekti rezultatai, nuopelnai. E. Zarembos kandidatūra nebuvo pateikta. Sporto tarybos biudžetas šiemet siekė 45 000 eurų, Savivaldybės lėšomis paremta 19 sporto klubų pagal projektinį finansavimą.

Šventė baigėsi arbatos vakarėliu ir koncertu.

Pasaulio rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė (kairėje) surėmė rankas su Baltarusijos atstove.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?